Z ostatniej chwili:

Aktualności

W niedzielę zakończył się turniej o puchar dyrektora Obornickiego Centrum Sportu

W niedziele 9 lipca zakończyły się zmagania w grze podwójnej w tenisie ziemnym o puchar dyrektora Obornickiego Centrum Sportu. Zwycięzcami turnieju zostali Dachtera/Szymanek, drugie miejsce zajęli Dachtera/Rakiewicz natomiast trzecie miejsce zajęła para Kluczyński/Ratajczak. W turnieju uczestniczyło 9 par.

Publikacja: 11-07-17 czytaj więcej

Trwa budowa kompleksu lekkoatletycznego... AKTTUALIZACJA

Do końca budowy nowego obiektu lekkoatletycznego przy Objezierskiej pozostało jeszcze kilka miesięcy a już widać spory zakres wykonanych prac. Pojawił się zarys bieżni, trwają ostatnie przygotowania do wykonania wylewki asfaltowej, która zostanie położona już w przyszłym tygodniu. Prace przebiegają zgodnie z planem. Oczywiście równolegle trwają prace przy budowie nowej płyty piłkarskiej. Pole gry dla piłkarzy będzie wyposażone w nowoczesny system nawadniający, który zastąpi dotychczasową deszczownię. Na nowym obiekcie odbywać się będą zawody dla uczniów szkół gminy Oborniki, korzystać z niego będą mogły kluby sportowe a także wszyscy chętni, którzy będą chcieli spróbować swoich sił na rzutniach i bieżniach.

Publikacja: 09-06-17 czytaj więcej

Sezon na Żwirkach rozpoczęty

W sobotę 24 czerwca nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu na kąpielisku w Obornikach. Żwirki czynne będą codziennie od godz. 11.00 – 19.00. Parkingi tradycyjnie znajdować się będą na terenie kąpieliska. Nad bezpieczeństwem korzystających z kąpieliska czuwać będą ratownicy z poznańskiego oddziału Ratownictwa Wodnego Rzeczypospolitej. Przed sezonem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Obornikach wydała pozytywną ocenę w zakresie czystości wody.

Publikacja: 26-06-17 czytaj więcej

JPII RUN CROSS - podsumowanie

Dni Obornik stały się okazją do organizacji zawodów biegowych JPII RUN CROSS, stanowiących nową formułę Biegu Papieskiego. Zawody zorganizowane przez Obornickie Centrum Sportu zgromadziły na starcie blisko 350 zawodników. Przed startem biegu głównego odbyły się zawody dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Każdy uczestnik biegów szkolnych otrzymał pamiątkowy medal a najlepsi zostali nagrodzeni medalami odlewanymi, które otrzymywali uczestnicy biegu głównego.

Publikacja: 26-06-17 czytaj więcej

JPII RUN CROSS już za nami

W sobotnie przedpołudnie miłośnicy biegania wystartowali w JPII Run Cross, by uczcić pamięć papieża Jana Pawła II. Na starcie pojawiło się blisko 350 biegaczy, którzy musieli zmierzyć się z dwoma wymagającymi trasami crossowymi na dystansach 5 i 10km. Zwycięzcami głównego biegu na 10km zostali Joanna Pawlik wśród kobiet oraz Dariusz Szrama wśród mężczyzn. Natomiast na dystansie 5km zwyciężyli Adrianna Mściwujewska oraz Sebastian Nowicki.

Publikacja: 24-06-17 czytaj więcej

JPII RUN CROSS - co? gdzie? kiedy?

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informację dla biegaczy oraz harmonogram zawodów. Informujemy rodziców, że tylko w ich obecności będą wydawane numery startowe dzieciom. W dniu zawodów nie będzie możliwości dopisania się do listy startowej.

Publikacja: 23-06-17 czytaj więcej

JPII RUN CROSS zbliża się wielkimi krokami

W najbliższą sobotę 24 czerwca obędzie się JPII Run Cross. Start biegu głównego dla dystansów 5 i 10 km zaplanowany jest na godz. 10.30.

Publikacja: 08-06-17 czytaj więcej

Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Obornik rozpoczęty

Tradycyjnie już podczas Dni Obornik odbywa się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Obornik. Turniej rozgrywany jest na nowych kortach oddanych do użytku kilka dni temu. Obiekt będzie do dyspozycji mieszkańców naszej gminy po zakończeniu turnieju.

Publikacja: 20-06-17 czytaj więcej

Uwaga szachiści!

Informujemy wszystkich miłośników szachów, że najbliższy turniej szachowy odbędzie się we wrześniu. Dokładny termin turnieju wchodzącego w skład cyklu szachowego Grand Prix Obornik zostanie podany w późniejszym terminie.

Publikacja: 08-06-17 czytaj więcej

Poseł Rutnicki odwiedził plac budowy kompleksu lekkoatletycznego

W ubiegłym tygodniu plac budowy kompleksu lekkoatletycznego w Obornikach odwiedził poseł Jakub Rutnicki, który od początku wspiera tą ważną dla naszej gminy inicjatywę. Budowa kompleksu lekkoatletycznego to największa inwestycja sportowa w Obornikach od lat, która już nie długo pozwoli mieszkańcom gminy trenować w profesjonalnych warunkach lekką atletykę. Podczas wizyty posła odbyło się również spotkanie z dyrekcją Obornickiego Centrum Sportu, podczas którego omówiono założenia turnieju siatkówki RUTNICKI CUP, który odbędzie się na obornickim kąpielisku 16 lipca.

Publikacja: 06-06-17 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Niepodległości dla dzieci i młodzieży - zapisy
  • Bieg Niepodległości
  • KS Futsal Oborniki
  • Skf Sparta kobiety
  • Sparta ręczna mężczyźni

Biuletyn informacji publicznej

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
Szachy
OCS HLPN