Z ostatniej chwili:

Aktualności

Na Żwirkach jest już pomost

Po pokonaniu wszelkich formalności związanych z udostępnieniem plażowiczom nowego pomostu wreszcie można z niego korzystać.

Publikacja: 08-08-18 czytaj więcej

Uwaga - gorące dni nie ustają

Tegoroczne lato jest niezwykle gorące. Nie bez znaczenia w tych dniach jest stosowanie się do zasad obowiązujących w upalne dni. Apelujemy aby każdorazowo podczas korzystania z obiektów sportowych wyposażyć się w napoje i podczas naszej aktywności systematycznie nawadniać organizm. Oczywiście starajmy się unikać długotrwałego wysiłku fizycznego, zarówno gry sportowe jak i inna aktywność sportowa powinna być odpowiednio skrócona do panujących warunków atmosferycznych. Jeszcze ważniejsze są zasady podczas kąpieli wodnych.

Publikacja: 08-08-18 czytaj więcej

Wakacje na obornickim kąpielisku

Już od ponad miesiąca trwa sezon kąpielowy na obornickim kąpielisku. W tym roku pogoda podczas wakacji jest wyjątkowo słoneczna, a przez to obornickie kąpielisko cieszy się dużym zainteresowaniem. Amatorzy pływania mogą cieszyć się odpoczynkiem pod czujnym okiem ratowników. Woda jest na bieżąco poddawana badaniom oceny w zakresie czystości przez Powiatową Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Obornikach.

Publikacja: 30-07-18 czytaj więcej

Oborniki Triathlon - trwają zapisy

W ostatnią niedzielę sierpnia odbędzie się kolejna edycja Oborniki Triathlon. Przypominamy, że trwają zapisy zarówno do głównych zawodów jak i zawodów towarzyszących Oborniki Aquathlon. Podobnie jak w latach poprzednich Obornickie Centrum Sportu przygotowało dla każdego uczestnika atrakcyjny medal, który już wkrótce zostanie zaprezentowany. Oczywiście po zakończonych zawodach na każdego zawodnika będzie czekał posiłek regeneracyjny. W tym roku dodatkowo odbędą się Mistrzostwa Polski Policji w triathlonie. Dodatkowa kategoria pojawiła się w związku z przypadającą 100 rocznicą powstania Policji. Link do zapisów znajduje się w zakładce najbliższe imprezy. Zapraszamy.

Publikacja: 27-07-18 czytaj więcej

Dawid Witkiewicz i Szymon Gregorowicz zwyciężcami drugiej eliminacji turnieju Rutnicki Cup w Obornikach

W dniu 15 lipca na Kąpielisku w Obornikach popularnych „Żwirkach” odbyła się druga eliminacja turnieju piłki siatkowej plażowej Rutnicki Cup Cztery najlepsze pary awansowały do Wielkiego Finału w Zbąszyniu, który odbędzie się 29 lipca. W turnieju udział wzięły 44 pary, głównie z okolic Poznania, Czarnkowa, Trzcianki i Wronek. Były też pary z Nowej Soli, Torunia, Bydgoszczy oraz ze Szczecina.

Publikacja: 13-07-18 czytaj więcej

Liga Podwórkowa - zapisy

Startują zapisy do turnieju piłkarskiego pn. "Liga Podwórkowa", który rozpocznie się 6 sierpnia. Wszystkie spotkania rozegrane zostaną na Orliku (ul. Obrzycka). W Lidze Podwórkowej mogą wziąć udział dzieci i młodzież z roczników: 1998-2001, 2002-2004, 2005 i młodsi. Zapisy do turnieju będą przyjmowane do 2 sierpnia.

Publikacja: 13-07-18 czytaj więcej

Oborniki Triathlon - ostanie dni niższej opłaty startowej

Do udziału w czwartej edycji Oborniki Triathlon zgłosiło się już ponad 100 osób. Jeśli w dalszym ciągu zastanawiacie się czy wziąć udział w obornickim triathlonie to nie ma na co zwlekać. Do końca tygodnia (do 15 lipca) możecie jeszcze skorzystać z niższej opłaty startowej. Pamiętajcie również o limicie startujących uczestników, który wynosi 200 osób.

Publikacja: 11-07-18 czytaj więcej

Rutnicki Cup po raz kolejny w Obornikach

To już trzynasta edycja Rutnicki Cup, turnieju amatorskiego do którego może zgłosić się każdy. Jeden z turniejów eliminacyjnych zostanie rozegrany 15 lipca na kąpielisku w Obornikach. W zawodach biorą udział zespoły dwuosobowe, które mogą wystąpić tylko w jednej z pięciu eliminacji. Cztery pierwsze pary poszczególnych eliminacji zagrają w Wielkim Finale, który odbędzie się 29 lipca w Zbąszyniu i będzie rozgrywany systemem brazylijskim.

Publikacja: 28-06-18 czytaj więcej

Sezon kąpielowy 2018 rozpoczęty

W niedzielę 24 czerwca nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu na kąpielisku w Obornikach. Żwirki czynne będą codziennie od godz. 11.00 – 19.00. Parkingi tradycyjnie znajdować się będą na terenie kąpieliska. Nad bezpieczeństwem korzystających z kąpieliska czuwać będą ratownicy z poznańskiego oddziału Ratownictwa Wodnego Rzeczypospolitej. Przed sezonem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Obornikach wydała pozytywną ocenę w zakresie czystości wody.

Publikacja: 25-06-18 czytaj więcej

Startują zapisy na Oborniki Aquathlon

Najwyższy czas aby wystartować z zapisami na Oborniki Aquathlon, To już trzecia edycja zawodów dla najmłodszych organizowana przez Obornickie Centrum Sportu, która odbędzie się 26 sierpnia tuż przed startem głównych zawodów triathlonowych. Aquathlon to dyscyplina składająca się z dwóch etapów: pływania oraz biegu. Należy pamiętać, że formalności związane z rejestracją muszą dokonać rodzice lub prawni opiekunowie. Wpisana w formularz osoba jednocześnie oświadcza, że spełnia warunki regulaminowe oraz deklaruje się sprawować opiekę nad uczestnikiem aquathlonu w dniu zawodów.

Publikacja: 22-06-18 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • I Bieg Leśnych Skrzatów
  • 5 Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  • GPX Obornik w piłce nożnej halowej.
  • wicherek
  • Żwirki Trial - Wielki Finał

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN