Z ostatniej chwili:

Aktualności

Pełna galeria zdjęć z JPII Run Cross i Letniego Rajdu NW po Złotą Pyrę

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z niedzielnych zawodów.

Publikacja: 20-06-18 czytaj więcej

Znamy zwycięzców JPII Run Cross

Sportowe wydarzenie Dni Obornik 2018 już za nami. Tak jak za dawnych lat jednego dnia na starcie mogliśmy zobaczyć kijkarzy oraz biegaczy. Na starcie pojawiło się łącznie ok. 350 uczestników, którzy musieli zmierzyć się z wymagającą trasą. Zwycięzcami JPII Run Cross na 10km zostali Katarzyna Pawlik wśród kobiet oraz Damian Filoda wśród mężczyzn. Natomiast na dystansie 5km zwyciężyli Agata Dziubałka oraz Sebastian Nowicki.

Publikacja: 17-06-18 czytaj więcej

Sportowe otwarcie Dni Obornik 2018

Już w najbliższą niedzielę 17 czerwca sportowe otwarcie DNI OBORNIK 2018. W tym roku organizatorzy postanowili połączyć bieg JPII Run Cross oraz 7 Letni Rajd NW po Złotą Pyrę. Jako pierwsi o godz. 9.00 na trasę wyruszą kijkarze, którzy będą mieli do pokonania dystans 5km. Tuż po nich wystaruje JPII Run Cross Kids. Natomiast na sam koniec punktualnie o godz. 10.00 start drugiej edycji JPII Run Cross.

Publikacja: 13-06-18 czytaj więcej

Askon kolejny raz mistrzem Halowej Ligi Piłki Nożnej

W niedzielę 10 czerwca rozegrane zostały dwie ostatnie kolejki Halowej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2017/2018. Askon po raz kolejny zostaje mistrzem HLPN, broniąc tym samym tytuł z poprzedniego roku. Kluczem do sukcesu zawodników Askony była równa forma prezentowana przez cały sezon, dzięki czemu mistrzostwo zapewnili sobie kilka kolejek przed końcem rozgrywek. Królem strzelców został zawodnik mistrza Jakub Budyła, który nie miał sobie równych strzelając 25 bramek w sezonie 2017/2018. W tegorocznych rozgrywkach HLPN wzięło udział 10 zespołów.

Publikacja: 11-06-18 czytaj więcej

Turniej Szachowy Klas III SP z Okazji Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski

W piątek 8 czerwca odbył się Turniej Szachowy Klas III Szkół Podstawowych z Okazji Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski. W turnieju wzięło udział 50 szachistów z 9 szkół. Zwycięzcami turnieju zostali Aleksandra Kaczmarek oraz Patryk Zydorczak. Podczas turnieju prowadzona była również klasyfikacja najlepszych szkół, w której największą liczbę punktów uzbierali zawodnicy z Szkoły Podstawowej nr4 w Obornikach. Zawody przeprowadzone były przez Henryka Brodniewicza oraz Marcina Dykcika. Organizatorem zawodów było Obornickie Centrum Sportu.

Publikacja: 11-06-18 czytaj więcej

Igrzyska Lekkoatletyczne Szkół Podstawowych

W dzisiejszym dniu na stadionie Obornickiego Centrum Sportu przy ul. Objezierskiej odbyły się Miejsko Gminne Igrzyska Lekkoatletyczne Szkół Podstawowych. Wydarzenie oficjalnie otworzył sekretarz gminy Krzysztof Nowacki. W zawodach wzięły udział reprezentacje z ośmiu szkół. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz biegach (40m, 50m, 60m, 400m, 500m, 600m i sztafeta 8x50m). To pierwsze Igrzyska Lekkoatletyczne Szkół Podstawowych, które odbyły się na nowym kompleksie LA.

Publikacja: 07-06-18 czytaj więcej

Letni Rajd Nordic Walking po Złotą Pyrę - zapisy

Zapraszamy wszystkich miłośników maszerowania z kijami na siódmą edycję Letniego Rajdu NW po Złotą Pyrę, który odbędzie się 17 czerwca. W tym roku organizatorzy wprowadzili kilka istotnych zmian. Start i meta zawodów zlokalizowana będzie na obornickiej marinie przy ul. Gołaszyńskiej. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 5 km. Każdy uczestnik rajdu otrzyma pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny. Organizatorami VII Letniego Rajdu Nordic Walking jest Obornickie Centrum Sportu oraz Stowarzyszenie NW Włóczykije.

Publikacja: 22-05-18 czytaj więcej

Start zapisów - Oborniki Triathlon vol.4

Ruszamy z zapisami na kolejną edycje Oborniki Triathlon. Zawody odbędą się w 26 sierpnia 2018, czyli tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca. Podczas tegorocznej edycji Oborniki Triathlon odbędą się również Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie. Organizator ustalił limit uczestników na 200 osób. Wszyscy zawodnicy będą ścigali się na dystansie ok. 400m/22,5km/5,75km bez draftingu. Start,meta oraz miasteczko zawodów będzie zlokalizowane na terenie kąpieliska w Obornikach.

Publikacja: 21-05-18 czytaj więcej

Zapisy na Oborniki Triathlon w poniedziałek

Już w najbliższy poniedziałek o godz. 12.00 uruchomimy zapisy na IV edycję Oborniki Triathlon! W tym roku dodatkowo w ramach organizowanych zawodów odbędą się również Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie, które zostały objęte patronatem przez Burmistrza Obornik Tomasza Szramę oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji. Triathloniści będą mieli do pokonania: ok. 400m pływania, 22,5 km jazdy rowerem oraz 5,25 km biegu.

Publikacja: 16-05-18 czytaj więcej

JPII Run Cross Kids - zapisy

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zostają uruchomione zapisy na kolejną edycję JPII Run Cross Kids. Obornickie Centrum Sportu zaprasza uczniów i młodzież szkolną do wzięcia udziału w biegu crossowym, który odbędzie się 17 czerwca o godz. 9.15, przed startem głównych zawodów. Bieg dla dzieci i młodzieży szkolnej jest bezpłatny.

Publikacja: 15-05-18 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • I Bieg Leśnych Skrzatów
  • 5 Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  • GPX Obornik w piłce nożnej halowej.
  • wicherek
  • Żwirki Trial - Wielki Finał

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN