Z ostatniej chwili:

Aktualności

JPII Run Cross Kids - zapowiedź

Już w najbliższy wtorek ruszają zapisy na JPII Run Cross Kids. Crossowa formuła biegu dla dzieci i młodzieży odbędzie się 17 czerwca o godz. 9.15. Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzieży do wzięcia udziału w biegu, które odbędą się w ramach Dni Obornik.

Publikacja: 11-05-18 czytaj więcej

V edycja DT4YOU MTB Maraton Oborniki za nami

Blisko 750 uczestników ścigało się podczas dzisiejszych zawodów DT4YOU MTB Maraton Oborniki. To już V edycja imprezy z serii kolarstwa górskiego organizowana przez Obornickie Centrum Sportu oraz Gminę Oborniki. Najlepszymi zawodnikami na dystansie MEGA okazali się Andrzej Kaiser i Kamila Wójcikiewicz. Natomiast zwycięzcami na dystansie MINI zostali Szczepan Paszek oraz Aleksandra Zabrocka.

Publikacja: 28-04-18 czytaj więcej

DT4YOU MTB Maraton Oborniki organizacyjnie

Już w najbliższą sobotę 28 kwietnia odbędzie się kolejna edycja DT4YOU MTB Maraton Oborniki. Do zawodów zgłosiło się 800 zawodników, tylu ile przewidywał limit regulaminowy. Warto zaznaczyć, że planowaną ilość zawodników osiągnięto na kilka tygodni przed zawodami. W dniu zawodów nie będą już przyjmowane zgłoszenia. Większość informacji dotyczących maratonu zawodnicy znajdą w załączonym informatorze, który również zostanie przesłany do uczestników zawodów.

Publikacja: 25-04-18 czytaj więcej

JPII Run Cross - zapisy

Dziś punktualnie o godzinie 16.00 ruszają zapisy do kolejnej edycji JPII Run Cross, który odbędzie się 17 czerwca. Nowa odmieniona forma papieskiego biegania na dobre chce wpisać się w coroczny kalendarz imprez sportowych organizowanych przez Obornickie Centrum Sportu. Bieg Papieski odbędzie się w ramach odbywających się w tym czasie Dni Obornik. Start i meta przewidziane są w rejonie ul. Gołąszyńskiej u brzegu Warty, a trasa bez zmian będzie prowadziła ścieżkami leśnymi. Tak jak w poprzednim roku uczestnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse, 5 i 10km. Oprócz medalu, każdy uczestnik zawodów otrzyma pamiątkową koszulkę przygotowaną przez Extreme Hobby. Przez trzy dni (do 18 kwietnia) wpisowe wynosi zaledwie 40 zł, zachęcamy do zapisów, które prowadzić będziemy za pośrednictwem poniższego formularza oraz na stronie biegi.oborniki.pl .

Publikacja: 16-04-18 czytaj więcej

Papieski Rajd Nordic Walking - podsumowanie

Wczoraj po raz szósty wystartował Papieski Rajd Nordic Walking. Na starcie pojawiło się blisko 100 uczestników, którzy punktualnie o godzinie 10.00 wyruszyli na trasę dla upamiętnienia Jana Pawła II. Zawody poprzedziło złożenie wiązanek kwiatów i zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II na obornickim Rynku. Każdy uczestnik Papieskiego Rajdu Nordic Walking otrzymał pamiątkowy medal, żurek przygotowany przez firmę Marcus oraz papieską kremówkę dostarczoną przez Cukiernię Nawroccy. Zawody zostały zorganizowany przez Obornickie Centrum Sportu oraz Stowarzyszenie NW Włóczykije.

Publikacja: 15-04-18 czytaj więcej

Już jutro kolejny Papieski Rajd Nordic Walking

Jutro o godzinie 10.00 wystartuje kolejny Papieski Rajd Nordic Walking. Tegoroczna edycja rajdu będzie miała charakter rekreacyjny a wszyscy uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 6,5 km. Organizatorzy proszą aby wszyscy zawodnicy pojawili się w biurze zawodów (Łazienki) wcześniej. Informujemy, również że w dniu zawodów nie będzie możliwości dopisania się do listy startowej.

Publikacja: 13-04-18 czytaj więcej

Na złoto i brązowo z międzynarodowych zawodów w karate

W sobotę 7 kwietnia zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w Międzynarodowym Turnieju Karate WKF „Arawaza Cup”, który odbywał się w miejscowości Halle w Niemczech. Zawody te zgromadziły ponad 1000 zawodników z 24 krajów w tym z tak odległych jak RPA, Nepal czy Panama. Stojące na bardzo wysokim sportowym poziomie rozgrywki zmobilizowały karateków z naszego miasta do tego by zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Publikacja: 10-04-18 czytaj więcej

Sportowa zapowiedź miesiąca - Kwiecień

Pierwszy kwartał 2018 roku za nami. Okres ten sprzyja tworzeniu pierwszych podsumowań ostatnich trzech miesięcy, w których nie brakowało sportowych wydarzeń. Początek kolejnego kwartału zapowiada się podobnie. Już w kwietniu nie będzie można narzekać na brak propozycji sportowych w naszej gminie. Biegacze, kijkarze i kolarze każdy z was znajdzie dla siebie alternatywę na aktywne spędzenie czasu wolnego. Już w najbliższą niedzielę startuje Obornicka Liga Biegowa, w następny weekend kolejny raz pomaszerujemy dla Jana Pawła II (Papieski Rajd Nordic Walking), a pod koniec miesiąca odbędzie się DT4YOU MTB Maraton Oborniki. Zapraszamy.

Publikacja: 04-04-18 czytaj więcej

Startują zapisy do Papieskiego Rajdu Nordic Walking

Ruszają zapisy do pierwszego w tym roku rajdu nordic walking organizowanego przez Obornickie Centrum Sportu wspólnie ze Stowarzyszeniem NW Włóczykije. Zawody odbędą się 14 kwietnia o g. 10.00. Uczestnicy tradycyjnie wystartują na trasę z Obornickich Łazienek. W tym roku organizatorzy wprowadzili w regulaminie zawodów kilka istotnych zmian. Zawody mają charakter rajdu i nie będzie prowadzona klasyfikacja wśród uczestników zawodów. Kolejna zmiana dotyczy trasy rajdu. Wszyscy uczestnicy będą mieli do pokonania jednakową trasę na dystansie ok. 8km. Każdy z uczestników po ukończonym rajdzie otrzyma pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny oraz "Papieską Kremówkę". W dniu zawodów tak jak w poprzednich latach o g. 9.00 nastąpi złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II na Obornickim Rynku. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych a w szczególności delegacje klubów i stowarzyszeń.

Publikacja: 20-03-18 czytaj więcej

XII Memoriału Andrzeja Grubby

We wtorek 20 marca w hali sportowej Obornickiego Centrum Sportu w Objezierzu odbył się finał wojewódzki XII Memoriału Andrzeja Grubby w tenisie stołowym w kategorii szkół podstawowych. W zawodach rywalizowało 9 zespołów z terenu Wielkopolski. Ostatecznie najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach , która będzie reprezentowała Wielkopolskę w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Sopocie.

Publikacja: 21-03-18 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • I Bieg Leśnych Skrzatów
  • 5 Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  • GPX Obornik w piłce nożnej halowej.
  • wicherek
  • Żwirki Trial - Wielki Finał

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN