Z ostatniej chwili:

Aktualności

Poznaliśmy najlepszych szachistów tegorocznych rozgrywek.

4 Grudnia odbył się ostatni w tym roku turniej szachowy w ramach Szachowego Grand Prix Obornik. Zwycięzcą Mikołajkowego Turnieju Szachowego został Mateusz Frąckowiak, miejsce drugie zajęła Wioletta Zielińska natomiast trzecie miejsce przypadło Mirosławowi Zającowi. Organizatorem zawodów było Obornickie Centrum Sportu, zawody ponownie przeprowadził Henryk Brodniewicz, który między innymi pełnił rolę głównego sędziego.

Publikacja: 05-12-16 czytaj więcej

Kamila Bracikowska wicemistrzynią Europy

Przez trzy dni od piątku 25 do niedzieli 27 listopada blisko 750 zawodników z 24 krajów rywalizowało między sobą podczas Mistrzostw Europy w Karate Shotokan, które odbywały się w miejscowości Chalkida w Grecji. Wśród reprezentantów, naszego kraju znalazła się zawodniczka Obornickiego Klubu Karate Kamila Bracikowska, trenowana na co dzień przez Tomasza Wosickiego która w drugim dniu mistrzostw wywalczyła srebrny medal w konkurencji kata indywidualnego juniorek.

Publikacja: 28-11-16 czytaj więcej

To będzie dziesiąta edycja Chrustowskiego Biegu Zimowego.

Już dzisiaj punktualnie o godzinie 15.00 ruszają zapisy do X Chrustowskiego Biegu Zimowego. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2007 roku, wówczas pod nazwą Biegu Sylwestrowego. Pomysłodawcą biegania w Chrustowie jest wieloletni nauczyciel, trener i wychowawca Stefan Hoeft. Właśnie jemu poświęcony będzie najbliższy, dziesiąty bieg. Stefan Hoeft odszedł od nas w 2015 roku. Poniżej zamieszczamy link do zapisów oraz regulamin zawodów. Przypominamy, że szkoła w Chrustowie może pomieścić ograniczoną ilość zawodników, stąd limit 300 zawodników. Zapraszamy do zapisów. Podobnie jak w latach poprzednich odbędą się również biegi dla szkół podstawowych i gimnazjów. Zapisy dla uczniów odbywać się będą w dniu biegu.

Publikacja: 25-11-16 czytaj więcej

Sukces Obornickich Karateków na międzynarodowym turnieju karate w Legnicy

Przez dwa dni 19 i 20 listopada zawodnicy z ośmiu krajów rywalizowali na XVII Międzynarodowym Turnieju Karate WKF CUPRUM CUP w Legnicy. Barwy naszego miasta i kraju reprezentowali zawodnicy Obornickiego Klubu Karate, którzy wywalczyli tam 4 medale.

Publikacja: 22-11-16 czytaj więcej

VII Bieg Niepodległości już za nami

To był już VII Bieg Niepodległości w naszym mieście. Punktualnie o 11.11 na trasę wyruszyło ponad 1000 zawodniczek i zawodników rywalizujący na dwóch dystansach 5 i 10km. Tuż przed pierwszym wystrzałem został odśpiewany hymn przez Mikołaja Stachowiaka ucznia szkoły w Objezierzu. Ten moment uważany jest przez zawodników za wyjątkowy.

Publikacja: 16-11-16 czytaj więcej

Relacja z otwartych biegów dla dzieci i młodzieży - VII Bieg Niepodległości

Po raz pierwszy biegi dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów odbyły się w nowej formule. Zawody miały charakter otwarty, dzięki czemu do biegu zgłosiły się wszystkie chętne dzieci, bez względu na miejsce zamieszkania. W ten sposób do zawodów zgłosiło się ponad 150 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Publikacja: 15-11-16 czytaj więcej

Fotorelacja z VII Biegu Niepodległości

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wczorajszego VII Biegu Niepodległości. Szersza relacja z zawodów już wkrótce.

Publikacja: 11-11-16 czytaj więcej

Wyniki - VII Bieg Niepodległości

Zwycięzcami na dystansie 10 km zostali: Monika Brzozowska i Jakub Szymankiewicz, natomiast na dystansie 5 km: Agnieszka Kijak i Kamil Pikula.

Publikacja: 11-11-16 czytaj więcej

Kiedy do biura zawodów

Piątek 11 listopada punktualnie o godzinie 11.11 startuje VII Bieg Niepodległości. Dziesięciokilometrowa trasa w centrum Obornik posiada atest PZLA. Przed biegiem głównym odbędą się zawody towarzyszące dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Do zawodów szkolnych zgłosiło się ponad 150 uczniów z terenu Wielkopolski. Biuro zawodów czynne będzie w dniu 10 listopada w godz. 16.00 - 19.00 oraz w dniu zawodów w godz. 7.00 - 10.00. Biuro zawodów znajduje się w Zespole Szkół im. gen. T. Kutrzeby przy ul. Ks. Szymańskiego 5 (wejście od strony boisk).

Publikacja: 09-11-16 czytaj więcej

Sponsor i partnerzy VII Biegu Niepodległości

Już teraz pragniemy serdecznie podziękować sponsorowi oraz wszystkim partnerom za pomoc w organizacji VII Biegu Niepodległości w Obornikach. Startujemy 11 listopada punktualnie o godzinie 11:11.

Publikacja: 08-11-16 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • DT4YOU MTB Maraton Oborniki - zapisy
  • dance
  • IV Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego - ruszaj zapisy
  • Żwirki Trial - Wielki Finał

Biuletyn informacji publicznej

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
Szachy
OCS HLPN