Z ostatniej chwili:

Aktualności

Sportowa zapowiedź miesiąca - Kwiecień

Pierwszy kwartał 2018 roku za nami. Okres ten sprzyja tworzeniu pierwszych podsumowań ostatnich trzech miesięcy, w których nie brakowało sportowych wydarzeń. Początek kolejnego kwartału zapowiada się podobnie. Już w kwietniu nie będzie można narzekać na brak propozycji sportowych w naszej gminie. Biegacze, kijkarze i kolarze każdy z was znajdzie dla siebie alternatywę na aktywne spędzenie czasu wolnego. Już w najbliższą niedzielę startuje Obornicka Liga Biegowa, w następny weekend kolejny raz pomaszerujemy dla Jana Pawła II (Papieski Rajd Nordic Walking), a pod koniec miesiąca odbędzie się DT4YOU MTB Maraton Oborniki. Zapraszamy.

Publikacja: 04-04-18 czytaj więcej

Startują zapisy do Papieskiego Rajdu Nordic Walking

Ruszają zapisy do pierwszego w tym roku rajdu nordic walking organizowanego przez Obornickie Centrum Sportu wspólnie ze Stowarzyszeniem NW Włóczykije. Zawody odbędą się 14 kwietnia o g. 10.00. Uczestnicy tradycyjnie wystartują na trasę z Obornickich Łazienek. W tym roku organizatorzy wprowadzili w regulaminie zawodów kilka istotnych zmian. Zawody mają charakter rajdu i nie będzie prowadzona klasyfikacja wśród uczestników zawodów. Kolejna zmiana dotyczy trasy rajdu. Wszyscy uczestnicy będą mieli do pokonania jednakową trasę na dystansie ok. 8km. Każdy z uczestników po ukończonym rajdzie otrzyma pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny oraz "Papieską Kremówkę". W dniu zawodów tak jak w poprzednich latach o g. 9.00 nastąpi złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II na Obornickim Rynku. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych a w szczególności delegacje klubów i stowarzyszeń.

Publikacja: 20-03-18 czytaj więcej

XII Memoriału Andrzeja Grubby

We wtorek 20 marca w hali sportowej Obornickiego Centrum Sportu w Objezierzu odbył się finał wojewódzki XII Memoriału Andrzeja Grubby w tenisie stołowym w kategorii szkół podstawowych. W zawodach rywalizowało 9 zespołów z terenu Wielkopolski. Ostatecznie najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach , która będzie reprezentowała Wielkopolskę w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Sopocie.

Publikacja: 21-03-18 czytaj więcej

Udany start obornickich karateków na Mistrzostwach Polski Seniorów

W sobotę 10 marca zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate WKF w Lęborku. W zawodach rywalizowało 141 zawodników z 38 klubów. Obornicki Klub Karate wystawił do walk 5 zawodników, którzy zdobyli 2 złote medale.

Publikacja: 12-03-18 czytaj więcej

Urodziny Trenera Jerzego Kubiaka

W dniu dzisiejszym swoje 80 urodziny obchodzi trener piłki ręcznej, wychowawca wieloletni działacz obornickiej Sparty Jerzy Kubiak. Najlepsze życzenia, zdrowia, pomyślności składa dyrekcja oraz pracownicy Obornickiego Centrum Sportu.

Publikacja: 09-03-18 czytaj więcej

Koniec sezonu na lodowisku

Od wtorku 6 marca lodowisko "Biały Orlik" jest nieczynne. Pogoda nie pozwala już dłużej utrzymać bezpiecznej i odpowiedniej do ślizgania tafli lodowej, dlatego też Obornickie Centrum Sportu ogłasza koniec sezonu zimowego 2017/2018. Zapraszamy w kolejnym sezonie.

Publikacja: 07-03-18 czytaj więcej

III Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego - fotogaleria

Pełna fotogaleria z wczorajszego biegu jest już gotowa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z III Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego.

Publikacja: 04-03-18 czytaj więcej

Kolejny turniej szachowy za nami

Wczoraj (4 marca) w Centrum Rekreacji Oborniki odbył się Marcowy Turniej Szachowy. W zawodach udział wzięło 61 uczestników. Zwycięzcą w kategorii OPEN został Bartosz Borkowski, natomiast wśród najmłodszych uczestników najlepszym szachistą okazał się Paweł Borkowski. Turniej zorganizowany został przez Obornickie Centrum Sportu oraz Laboratorium Logiki.

Publikacja: 05-03-18 czytaj więcej

Zawodnicy Obornickiego Klubu Karate na międzynarodowych zawodach

W miniony weekend zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w dwóch dużych międzynarodowych turniejach karate. Pierwsze zawody to Turniej Karate WKF EUROPE CENTRAL OPEN w Bydgoszczy, gdzie łącznie o miejsca medalowe walczyło ponad 800 zawodników. W tym samym czasie Kamila Barcikowska oraz Aleksandra Wieczorek rywalizowały w Turnieju Karate 1 w Salzburgu, który wchodził w skład turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Publikacja: 05-03-18 czytaj więcej

Poznaliśmy zwycięzców III Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego

Dokładnie 281 biegaczy pojawiło się na starcie III Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego. Zwycięzcami dzisiejszych zawodów zostali: Bartosz Aleksandrowicz z Wrześni oraz Dorota Lutomska z Obornik.

Publikacja: 03-03-18 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN