Z ostatniej chwili:

Aktualności

1 listopada obiekty sportowe nieczynne

Obornickie Centrum Sportu informuje, że w związku z odbywającym się 1 listopada dniem Wszystkich Świętych obiekty sportowe będą nieczynne.

Publikacja: 31-10-17 czytaj więcej

II Obornicki Festiwal Szachowy z Arcymistrzem

12 listopada w hali sportowej przy ul. Obrzyckiej 88 odbędzie się II Obornicki Festiwal Szachowy. Festiwal składać się będzie z dwóch części. Pierwsza z nich to symultana z Arcymistrzem Jackiem Tomczakiem, aktualnym wicemistrzem Polski. W symultanie która rozpocznie się o godz. 10.00 wezmą udział zaproszeni goście. Natomiast wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przyglądania się pojedynkom. Druga część festiwalu to Otwarty Turniej Szachów Błyskawicznych o Puchar Burmistrza Obornik, który rozpocznie się o godz. 13.00.

Publikacja: 23-10-17 czytaj więcej

XXI Memoriał Bernarda Kasperka i VI Tadeusza Kasperka

Wczoraj na boiskach przy ul. Ks. Szymańskiego rozegrany został XXI Memoriał Bernarda Kasperka i VI Tadeusza Kasperka. Przypomnijmy, że Bernard i Tadeusz Kasperek byli znanymi obornickimi sportowcami, trenerami, a później działaczami sportowymi. Bernard Kasperek został również wybrany w Plebiscycie Ziemi Obornickiej najlepszym piłkarzem 75-lecia W turnieju wzięły udział 4 drużyny z Obornik (SP2, SP3, SP4 i J.D) oraz drużyna reprezentująca szkoły wiejskie (Maniewo, Chrustowo, Objezierze, Rożnowo). Organizatorem i fundatorem nagród było Obornickie Centrum Sportu, natomiast Burmistrz Obornik wszystkim uczestnikom ufundował słodycze i napoje.

Publikacja: 18-10-17 czytaj więcej

Kolejny sportowy sukces zawodników Obornickiego Klubu Karate

W dniach 13-15 października ponad 1300 zawodników z 160 klubów (29 państw) rywalizowało podczas największej w Polsce imprezie sportowej karate Polish Open Karate WKF, która odbyła się w Bielsko-Białej. Wśród nich znalazła się trójka zawodników z Obornickiego Klubu Karate, która spisała się znakomicie.

Publikacja: 17-10-17 czytaj więcej

Udany start Karate Team Oborniki na Mistrzostwach Polski Juniorów Karate Olimpijskiego

W dniach 29-30 września w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów oraz U21 w karate olimpijskim. Karate Team Oborniki prowadzony przez Wojciecha Blocha wystawił do walk 9 najlepszych zawodników klubu , którzy rywalizowali o medale z sześciuset innymi zawodnikami z 60 klubów z całej Polski. Każdy z obornickich zawodników uzyskał kwalifikacje co najmniej do najlepszej 16 turnieju w swojej kategorii wiekowej (około 32 startujących w każdej konkurencji). Najlepszy wynik uzyskała Olga Kaczmarek , która w jednej z najbardziej obsadzonych konkurencji – kata indywidualnym juniorek zdobyła brązowy medal, przegrywając jedynie w półfinale z aktualna Mistrzynią Polski seniorów.

Publikacja: 03-10-17 czytaj więcej

Korona Wielkopolski - wyniki

Po raz pierwszy na terenie lotniska w Słonawach odbyła się Korona Wielkopolski NW. Uczestnicy cyklu mogli wziąć udział w Mistrzostwach Polski Nordic Running na dystansie 10km, Nordic Walking na dystansie 5 i 10km oraz biegu na dystansie 10km. Zawody podobnie jak w latach poprzednich były wspomnieniem wieloletniego dyrektora Wielkopolskiego Centrum Pomocy Bliźniemu Monar Markot Rożnowice Marka Stefaniaka. Organizatorem zawodów była Gmina Oborniki, Obornickie Centrum Sportu, Stowarzyszenie NW Włóczykije oraz wspomniane WCPB Monar Markot Rożnowice. Partnerem sobotnich zawodów było Nadleśnictwo Oborniki.

Publikacja: 25-09-17 czytaj więcej

VIII Bieg Niepodległości również dla dzieci i młodzieży

Obornickie Centrum Sportu zaprasza na Biegi dzieci i młodzieży podczas VIII Biegu Niepodległości, które odbędą się 11 listopada o godzinie 9:00 na Rynku. Opłata wpisowa dla najmłodszych biegaczy wynosi 15 zł. Zapisów można dokonywać do 5 listopada. Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do udziału w imprezie i pobicie rekordu frekwencji. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.

Publikacja: 20-09-17 czytaj więcej

Nowy sezon Halowej Ligi Piłki Nożnej

Zbliżamy się wielkimi krokami do nowego sezonu Halowej Ligi Piłki Nożnej. Dlatego też informujemy wszystkich zainteresowanych o zebraniu organizacyjnym, które odbędzie się 27 września (środa) o godzinie 18 w sali caffe sport w hali sportowej przy ul. Obrzyckiej 88. Prosimy o przybycie oraz wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa w XIV edycji HLPN. Zachęcamy również nowe drużyny do wzięcia udziału w rozgrywkach HLPN. W celu potwierdzenia prosimy o kontakt pod nr 604 666 654.

Publikacja: 19-09-17 czytaj więcej

I Obornicki Weekend Seniora

Najbliższy weekend w Obornikach będzie poświęcony seniorom. 15 i 16 września odbędzie się I Obornicki Weekend Seniora, który zostanie przeprowadzony przez Obornicką Radę Seniorów, Obornickie Centrum Sportu, Obornicki Ośrodek Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Urząd Miejski, Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz inni instytucje. Zapraszamy wszystkich seniorów w najbliższy weekend do Obornickiego Ośrodka Kultury gdzie na zgromadzonych będzie czekać wiele atrakcji.

Publikacja: 14-09-17 czytaj więcej

Korona Wielkopolski Nordic Walking w Obornikach

Już 23 września odbędą się zawody Nordic Walking wchodzące w skład cyklu Korony Wielkopolski. To już IV edycja Korony Wielkopolski, której głównym celem jest łączenie miłośników nordic walking oraz biegów przełajowych w najpiękniejszych zakątkach Wielkopolski. Uczestnicy rywalizują na dwóch dystansach w nordic walking (5 i 10 km) oraz na jednym dystansie w biegu przełajowym (10 km). Dodatkowo w Obornikach zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w nowej dyscyplinie jaką jest Nordic Running, czyli bieg z kijami.

Publikacja: 13-09-17 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • I Bieg Leśnych Skrzatów
  • 5 Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  • GPX Obornik w piłce nożnej halowej.
  • wicherek
  • Żwirki Trial - Wielki Finał

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN