Z ostatniej chwili:

Aktualności

Uwaga szachiści!

Informujemy wszystkich miłośników szachów, że najbliższy turniej szachowy odbędzie się we wrześniu. Dokładny termin turnieju wchodzącego w skład cyklu szachowego Grand Prix Obornik zostanie podany w późniejszym terminie.

Publikacja: 08-06-17 czytaj więcej

Poseł Rutnicki odwiedził plac budowy kompleksu lekkoatletycznego

W ubiegłym tygodniu plac budowy kompleksu lekkoatletycznego w Obornikach odwiedził poseł Jakub Rutnicki, który od początku wspiera tą ważną dla naszej gminy inicjatywę. Budowa kompleksu lekkoatletycznego to największa inwestycja sportowa w Obornikach od lat, która już nie długo pozwoli mieszkańcom gminy trenować w profesjonalnych warunkach lekką atletykę. Podczas wizyty posła odbyło się również spotkanie z dyrekcją Obornickiego Centrum Sportu, podczas którego omówiono założenia turnieju siatkówki RUTNICKI CUP, który odbędzie się na obornickim kąpielisku 16 lipca.

Publikacja: 06-06-17 czytaj więcej

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej

Już po raz kolejny nasze miasto odwiedzili goście z zaprzyjaźnionego miasta Luchow z Niemiec. Tym razem po raz pierwszy przyjechała również reprezentacja piłkarska powiatu Luchow-Danennberg. Młodzi piłkarze uczestniczyli w turnieju zorganizowanym przez Obornickie Centrum Sportu oraz Obornicki Ośrodek Kultury. Naszą gminę reprezentowały drużyny Sparty Oborniki oraz Orkanu Objezierze. Zawody odbyły się systemem każdy z każdym. Po emocjonujących spotkaniach zwycięzcą okazali się piłkarze Orkanu. Kolejne miejsca zajęły dwie drużyny z Niemiec raz Sparty Oborniki. Najlepszym strzelcem turnieju został Tomasz Dobrzyński Orkan Objezierze.

Publikacja: 05-06-17 czytaj więcej

JP II Run Cross - zapisy dla dzieci i młodzieży szkolnej

Kolejne uruchomione zapisy w tym tygodniu. Tym razem Obornickie Centrum Sportu zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do wzięcia udziału w biegu JP II Run Cross, który odbędzie się 24 czerwca. Zawody dla dzieci i młodzieży odbędą się przed startem głównych zawodów o godz. 9.30. Bieg dla uczniów SP i G jest bezpłatny.

Publikacja: 01-06-17 czytaj więcej

AQUATHLON OBORNIKI - rozpoczynamy zapis

Już po raz drugi Obornickie Centrum Sportu będzie organizatorem Aquathlon Oborniki, zawody dla najmłodszych będą się składać z dwóch dyscyplin, pływania oraz biegu. Zapisy do zawodów rozpoczną się w dniu dzisiejszym od godziny 12.00. Należy pamiętać, że formalności związane z rejestracją muszą dokonać rodzice lub prawni opiekunowie. Wpisana w formularz osoba jednocześnie oświadcza, że spełnia warunki regulaminowe oraz deklaruje się sprawować opiekę nad uczestnikiem aquathlonu w dniu zawodów.

Publikacja: 30-05-17 czytaj więcej

Startujemy z zapisami na Oborniki Triathlon vol. 3

Zgodnie z zapowiedzią ruszamy z zapisami na kolejną edycje Oborniki Triathlon. Zawody odbędą się 27 sierpnia br. czyli tak jak w poprzednich latach w ostatnią niedzielę miesiąca. Poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem, dlatego główny organizator Obornickie Centrum Sportu postanowił zwiększyć limit uczestników do 200 osób. Start i meta zawodów będą zlokalizowane na terenie kąpieliska w Obornikach. Formuła startu pozostaje bez zmian, czyli wszyscy zawodnicy wspólnie ruszają na trasę uwzględniając podział na kobiety i mężczyzn.

Publikacja: 30-05-17 czytaj więcej

Oborniki Triathlon - 30 maja ruszają zapisy

W najbliższy wtorek 30 maja Obornickie Centrum Sportu, główny organizator uruchomi zapisy do kolejnej edycji Oborniki Triathlon. Zawody odbędą się 27 sierpnia na kąpielisku w Obornikach. Należy pamiętać, że podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy ustalili limit uczestników. Spełniając oczekiwania i prośby zawodników, limit ten został zwiększony do 200 uczestników. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych, dla których zostanie zorganizowany Aquathlon Oborniki. Zapisy do tych zawodów rozpoczną się 1 czerwca w samo południe.

Publikacja: 26-05-17 czytaj więcej

Startujemy z zapisami na Letni Rajd Nordic Walking po Złotą Pyrę

Zapraszamy wszystkich miłośników maszerowania z kijami na kolejną edycję Letniego Rajdu NW po Złotą Pyrę, który odbędzie się 17 czerwca. Tak jak w roku ubiegłym startujemy przy głównym wejściu do Centrum Rekreacji Oborniki. Uczestnicy będą mieli do wyboru dwie trasy (6km i 10km). Nowo otwarte trasy w roku ubiegłym powstały z inicjatywy Burmistrza Obornik Tomasza Szramy. Każdy z uczestników po zakończeniu rajdu otrzyma pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny. Organizatorami Letniego Rajdu Nordic Walking jest Obornickie Centrum Sportu oraz Stowarzyszenie NW Włóczykije.

Publikacja: 15-05-17 czytaj więcej

Askon mistrzem Halowej Ligi Piłki Nożnej

W niedzielę 14 maja została rozegrana ostatnia kolejka Halowej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2016/2017. Już tydzień wcześniej poznaliśmy najważniejsze rozstrzygnięcie, bowiem mistrzem HLPN został Askon, który obronił tytuł sprzed roku. W tegorocznych rozgrywkach trwających od października do maja wzięło udział 12 zespołów.

Publikacja: 15-05-17 czytaj więcej

DT4YOU MTB Maraton Oborniki 2017 - podsumowanie

W sobotę 29 kwietnia obyła się IV edycja DT4YOU MTB Maraton Oborniki. Na starcie stanęło ponad 800 zawodników. Organizatorzy kolejny raz stanęli na wysokości zadania. Pełne atrakcji miasteczko zawodów, świetnie przygotowana trasa, cenne nagrody dla uczestników. Wszystko to mieli do swojej dyspozycji zarówno zawodnicy jak i liczna grupa kibiców.

Publikacja: 08-05-17 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • ORKAN
  • Jesienny Turniej Szachowy
  • Bieg Niepodległości - biegi szkolne
  • Korona Zachodu
  • Bieg Niepodległości 2019
  • ręczna

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN