Z ostatniej chwili:

Aktualności

Już jutro startujemy z kolejną edycją DT4YOU Maraton Oborniki

Rekordowa ilość zawodników, trzy trasy, atrakcyjny pakiet startowy i nagrody o łącznej wartości ponad 80 tys. zł, a ponadto wiele atrakcji towarzyszących dla całych rodzin, to wszystko podczas tegorocznego DT4YOU MTB Maraton Oborniki już w najbliższą sobotę. Biuro zawodów będzie dostępne już w piątek od godz. 17.00 do 19.00, a w sobotę od 7.00 do 9.30. Starty zawodników rozpoczną się o godz. 10.30 od dystansu MEGA, później MINI, po którym na trasę ruszą uczestnicy zawodów na odcinku turystycznym.

Publikacja: 29-04-16 czytaj więcej

Złoty medal dla Sebastiana Nowickiego

Sebastian Nowicki zdobył złoty medal w Młodzieżowych Mistrzostw Polski na dystansie 10 000 m, które odbyły się 23 kwietnia (sobota) w Postominie.

Publikacja: 25-04-16 czytaj więcej

Zwycięska Sparta u siebie

Okazałe zwycięstwo odnieśli piłkarze nożni Sparty w 23 kolejce rozgrywek o mistrzostwo IV ligi. Przeciwnikiem Oborniczan był tym razem zespół Zjednoczonych Trzemeszno, który jedynie w pierwszej połowie dotrzymywał kroku zawodnikom Sparty.

Publikacja: 25-04-16 czytaj więcej

Pozostał tydzień do obornickiego maratonu MTB

Trwają przygotowania do kolejnej edycji DT4YOU MTB Maraton Oborniki. 30 kwietnia na start wyruszy ponad 600 zawodników. Zapisy trwają do niedzieli. A już w najbliższą sobotę 23 kwietnia odbędzie się objazd trasy. O godzinie 9.00 na trasę wyruszy grupa na dystansie TURYSTYCZNYM 10km, godzinę później objazd trasy rozpocznie dystans MINI 35km. Zbiórka przy ul. Wybudowanie (PEC). Organizatorzy tegorocznego maratonu zapewniają przewodników, głównie są to osoby, które są autorami wytyczonej trasy. Należy pamiętać, że każdy uczestnik objazdu musi być wyposażony w kask. Wkrótce zamieścimy również informacje dotyczące wyścigów, które w tym roku zorganizowane będą jako zawody towarzyszące dla dzieci w wieku 3-6 lat. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie poświęconej zawodom mtb.oborniki.pl

Publikacja: 22-04-16 czytaj więcej

Papieski Marsz Rajd NW - podziękowania

To już piąty raz kiedy zawodnicy NW uczcili pamięć Papieża Jana Pawła II. Do sportowej rywalizacji zgłosiło się 196 uczestników, pomimo deszczowej aury, która towarzyszyła podczas trwania imprezy na obornickich Łazienkach. Organizatorami Papieskiego Marszu Rajdu NW było Obornickie Centrum Sportu oraz Stowarzyszenie NW Włóczykije. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem JPII. Ponadto organizatorzy serwowali smażoną kiełbasę przygotowaną przez firmę MARCUS oraz papieskie kremówki tradycyjnie przygotowane przez Piekarnię Cukiernię Nawroccy. Uczestnicy marszu na dystansie 5 i 9km dodatkowo w ramach pakietu startowego otrzymali koszulkę techniczną.

Publikacja: 18-04-16 czytaj więcej

Deszczowy Papieski Marsz Rajd Nordic Walking

Tym razem uczestników Papieskiego Marszu Rajdu NW przywitała deszczowa pogoda. Zawody zorganizowane przez Obornickie Centrum Sportu przy współudziale Stowarzyszenia NW Włóczykije zgromadziły na starcie 196 zawodników. W opinii uczestników opady ani przez chwilę nie miały wpływy na dobrą zabawę, co najwyżej sprawiły, że trasa stała się bardziej wymagająca. W załączeniu przedstawiamy wyniki marszu na dystansie 5 i 9 km oraz fotorelację. Szersza relacja z zawodów oraz dalsza część galerii już wkrótce.

Publikacja: 17-04-16 czytaj więcej

Poznaliśmy zwyciężców Wiosennego Turnieju Szachowego

Do walki w Wiosennym Turnieju Szachowym stanęło 39 zawodników. To kolejna impreza wchodząca w skład Obornickiego Grand Prix. Zwycięzcą został Adrian Kurz pokonując liczne grono zawodników.

Publikacja: 17-04-16 czytaj więcej

Papieski Marsz Rajd NW - co powinienem wiedzieć?

17 kwietnia odbędzie się kolejny Papieski Marsz Rajd NW. Tym razem oprócz tradycyjnego rajdu odbędzie się również rywalizacja mierzona czasem na dwóch dystansach 5 i 9km. Organizatorzy proszą aby wszyscy uczestnicy pojawili się w biurze zawodów (Łazienki) wcześniej, przypominamy, że biuro zawodów czynne jest już od godziny 7.30. Przed zgłoszeniem się do biura zawodów każdy uczestnik powinien sprawdzić swój numer startowy. Listy startowe z numerami będą wywieszone na tablicy ogłoszeń. Ponadto zgłaszając się do stanowisk gdzie będą wydawane numery startowe, należy mieć przy sobie dokument tożsamości.

Publikacja: 14-04-16 czytaj więcej

Wiosenny Turniej Szachowy już w najbliższą niedzielę

Obornickie Centrum Sportu zaprasza wszystkich miłośników szachów na kolejny w tym roku turniej szachowy. Zawody rozpoczną się w Centrum Rekreacji Oborniki - sala konferencyjna w najbliższą niedzielę o godzinie 9.30. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisów można dokonywać za pośrednictwem formularza który znajduje się na stronie internetowej OCS lub w dniu zawodów. Zapraszamy.

Publikacja: 14-04-16 czytaj więcej

Pięć medali obornickich karateków na World Karate Cup w Łodzi.

800 zawodników z 12 krajów rywalizowało w sobotę i niedzielę na największym w Polsce Turnieju Karate Olimpijskiego „Harasuto World CUP” , który odbył się w Łodzi. Wśród nich wystąpiło 11 zawodników Obornickiego Klubu Karate Shotokan trenowanych przez Wojciecha Blocha. Poziom konkurencji indywidualnych i drużynowych, stał na najwyższym światowym poziomie.

Publikacja: 12-04-16 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Niepodległości dla dzieci i młodzieży - zapisy
  • Bieg Niepodległości
  • KS Futsal Oborniki
  • Skf Sparta kobiety
  • Sparta ręczna mężczyźni

Biuletyn informacji publicznej

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
Szachy
OCS HLPN