Z ostatniej chwili:

Aktualności

Kolejne sukcesy obornickich karateków

Po serii sukcesów seniorów tym razem w rywalizacji sportowej wzięli udział najmłodsi zawodnicy Obornickiego Klubu Karate, którzy w minioną sobotę wzięli udział w Regionalnym Turnieju Karate DYNAMIC CUP, który odbywał się w Mosinie. W zawodach brali udział zawodnicy z województwa Wielkopolskiego. Reprezentacja naszego miasta wywalczyła tam 13 miejsc medalowych.

Publikacja: 14-03-16 czytaj więcej

Brązowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate

W niedzielę 6 marca najstarsi zawodnicy Obornickiego Klubu Karate wzięli udział w najważniejszych zawodach sportowych karate w roku, czyli Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate WKF, które odbyły się we Wrocławiu. W mistrzostwach rywalizowało 163 zawodników z 39 klubów.

Publikacja: 09-03-16 czytaj więcej

Remis szczypiornistów w Legnicy.

Pierwszy punkt w drugiej rundzie zdobyli szczypiorniści Sparty. Podopieczni Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka po wyrównanym meczu podzielili się punktami z Euco 9 Legnica. Była to ważna konfrontacja ze względu na pozycję w tabeli obu zespołów. W dalszym ciągu dzieli je punkt na korzyść ekipy z Dolnego Śląska. Spartanie jednak mogą być zadowoleni bo wyjście z dołka porażek w końcu się udało.

Publikacja: 06-03-16 czytaj więcej

Papieski Marsz Rajd NW - ruszamy z zapisami

Tegoroczny Papieskie maszerowanie odbędzie się 17 kwietnia - niedziela. Startujemy o godzinie 10.00 z Obornickich Łazienek. To tam znajdować się będzie nasze miasteczko, gdzie nastąpi start, gdzie znajdować się będzie meta a także biuro zawodów. Tym razem oprócz tradycyjnego rajdu na dystansie ok. 5 km wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w rywalizacji mierzonej czasem na dwóch dystansach: ok. 5 i 9 km.

Publikacja: 03-03-16 czytaj więcej

1 Marca - Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dzisiejszy dzień to wspomnienie o Żołnierzach Wyklętych, których życiorysy reżim komunistyczny skrywał przez dziesiątki lat. Okazją do uczczenia ich pamięci był sobotni bieg zorganizowany przez Obornickie Centrum Sportu oraz Urząd Miejski w Obornikach. W zawodach uczestniczyło 241 zawodników. Zwycięzcami okazali się Violetta Maciołek i Bartosz Aleksandrowicz. Przed startem członkowie FC Oborniki oraz Agata Niedzielska wprowadzili wszystkich zgromadzonych w chwilę zadumy i wspomnienia o żołnierzach, którzy nawet po zakończeniu II Wojny Światowej zmuszeni byli do walki o niepodległość kraju.

Publikacja: 01-03-16 czytaj więcej

Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w warcabach.

20 Lutego w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się Mistrzostwa Powiatu SP w warcabach. Do zawodów zgłosiła się rekordowa ilość zawodników - 40. Uczniowie reprezentowali sześć szkół naszego powiatu. Zawody tradycyjnie już przeprowadził Henryk Brodniewicz. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Publikacja: 01-03-16 czytaj więcej

Fotorelacja I Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego

Publikacja: 28-02-16 czytaj więcej

I Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego

Bartosz Aleksandrowicz i Violetta Maciołek zwyciężają w I Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Publikacja: 27-02-16 czytaj więcej

Znów grała ,,Planeta Szczypiorniaka’’ .

W ostatnią sobotę 27 lutego spotkaliśmy się przy Obrzyckiej na trzecim turnieju IV edycji ,,Planety Szczypiorniaka’’. Zmagania 9 drużyn oglądała spora rzesza fanów złożonych z rodziców, dziadków i rówieśników. Prawdziwą wisienką na torcie był mecz o pierwsze miejsce między gospodarzem SP 4 Oborniki a SP Rożnowo.

Publikacja: 29-02-16 czytaj więcej

Kolejny międzynarodowy sukces Kamili

W minioną sobotę po raz kolejny mieszkanka naszej gminy Kamila Bracikowska reprezentowała barwy Polski na międzynarodowym turnieju karate. Zaledwie tydzień temu zdobyła dwa medale na turnieju w Berlinie by teraz powtórzyć ten sam wyczyn na bardzo silnie obsadzonym Grand Prix Słowacji w Karate WKF, które odbywało się w Bratysławie.

Publikacja: 29-02-16 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Niepodległości dla dzieci i młodzieży - zapisy
  • Bieg Niepodległości
  • KS Futsal Oborniki
  • Skf Sparta kobiety
  • Sparta ręczna mężczyźni

Biuletyn informacji publicznej

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
Szachy
OCS HLPN