Z ostatniej chwili:

Aktualności

Poznaliśmy zwycięzców IV edycji DT4YOU MTB Maraton Oboroniki

W tegorocznym DT4YOU MTB Maraton Oborniki kolejny raz zaliczyliśmy rekordową frekwencję. Na starcie pojawiło się 800 zawodników. Zawodnicy podkreślali, że trasa zawodów w tym roku była atrakcyjna ale i bardzo wymagająca. Do tego panująca w miasteczku wspaniała atmosfera. Te opinie chyba najlepiej oddają, że od strony organizacyjnej wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Publikacja: 29-04-17 czytaj więcej

Już jutro startuje DT4YOU MTB Maraton Oborniki

Na godzinę 9.45 organizatorzy zaplanowali start DT4 YOU MTB Maraton Oborniki JUNIOR. Zapisy dla dzieci 3-6 lat odbywać się będą w namiocie Gmina Oborniki. Zawody dla najmłodszych zorganizuje JUST A FIT wspólnie z OCS. Należy pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona. Każdy uczestnik zawodów otrzyma medal oraz pamiątkową koszulkę. Biuro zawodów dla głównego wyścigu tegorocznego maratonu czynne będzie w hali OCS przy ul. Obrzyckiej 88 (wjazd od ul. Miękusa) w piątek od godz. 17.00 do 19.00 oraz w sobotę od 7.00 do 9.30.

Publikacja: 28-04-17 czytaj więcej

Papieski Marsz Rajd Nordic Walking - podsumowanie

Szóste maszerowanie dla Jana Pawła II zorganizowane przez Obornickie Centrum Sportu oraz Stowarzyszenie NW Włóczykije zgromadziło ponad 140 zawodników z całej Wielkopolski. Zawody poprzedziło złożenie wiązanek kwiatów i zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II na obornickim Rynku. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal oraz zupę gulaszową przygotowaną przez firmę Marcus, nie mogło również zabraknąć papieskich kremówek dostarczonych przez Cukiernię Nawroccy.

Publikacja: 24-04-17 czytaj więcej

Wiosenny Turniej Szachowy.

23 Kwietnia odbył się Wiosenny Turniej Szachowy, kolejny w ramach Szachowego GPX Obornik. Zawody zorganizowane przez Obornickie Centrum Sportu po raz pierwszy wspierało Laboratorium Logiki Pani Anny Boch Malinowskiej oraz Pana Łukasza Malinowskiego. W zawodach wzięło udział 43 zawodników, których przywitał Dyrektor Obornickiego Centrum Sportu Pan Jacek Okpisz. Najlepsi w kategorii OPEN i JUNIOR otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Nagrody najlepszym wręczył V-ce Przewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Pan Henryk Brodniewicz, dotychczasowy inicjator zawodów organizowanych przez OCS. Tym razem sędzią głównym był Pan Maciej Cybulski.

Publikacja: 24-04-17 czytaj więcej

Kolejny Papieski Marsz Rajd NW za nami

Już po raz szósty miłośnicy nordic walking pomaszerowali w Obornikach dla Jana Pawła II. Na starcie Papieskiego Marszu Rajdu NW stanęło ponad 140 zawodników i jak zawsze stworzyli niesamowitą atmosferę podczas trwania imprezy. W kategorii OPEN marszu na dystansie 9km zwycięzcami zostali: Iwona Kuźniak oraz Roman Woroch. Natomiast w kategorii OPEN marszu na 5km: Lilianna Kasprzyk oraz Gracjan Zygmunt .

Publikacja: 22-04-17 czytaj więcej

DT4YOU MTB Maraton Oborniki coraz bliżej

Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się kolejna edycja DT4YOU MTB Maraton Oborniki. Podobnie jak w latach poprzednich zawody cieszą się dużym zainteresowaniem. Ustalony limit został osiągnięty już kilkanaście dni temu. Dodatkowe bonusy na liście również rozeszły się w tempie ekspresowym. W chwili obecnej organizatorzy nie mają możliwości przyjmowania kolejnych zgłoszeń. Wynika to między innymi z ustaleń poczynionych pomiędzy organizatorami oraz służbami zabezpieczającymi zawody. Informujemy, że w dniu zawodów nie będzie również możliwości zdobycia pakietu startowego.

Publikacja: 11-04-17 czytaj więcej

Papieski Marsz Rajd Nordic Walking

W dniu dzisiejszym startujemy z zapisami do kolejnej imprezy organizowanej przez Obornickie Centrum Sportu. 23 kwietnia, g. 11.00 zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Papieskiego Marszu Rajdu NW. W roku ubiegłym zawody odbyły się na obornickich Łazienkach, nie inaczej będzie w tym roku. Uczestnicy będą mieli do wyboru rajd lub marsz, który będzie formą rywalizacji. Zawodnicy biorący udział w marszu będą rywalizowali na dystansie ok. 5 km i 9km z pomiarem czasu. Dla nich oprócz medalu i posiłku regeneracyjnego przygotowane będą również nagrody za zajęcie czołowych miejsc w poszczególnych kategoriach. Szczegóły dotyczące rywalizacji czasowej jak i rajdu znajdują się w załączonym regulaminie. Poniżej zamieszczamy formularz zapisów oraz listę startową. W dniu zawodów tradycyjnie już o g. 9.30 nastąpi złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II, na obornickim Rynku. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych a w szczególności delegacje klubów, stowarzyszeń.

Publikacja: 21-03-17 czytaj więcej

JPII Run Cross - ruszają zapisy

Nowa odmieniona edycja papieskiego biegania w Obornikach już w czerwcu. Od piątku 17 marca ruszają zapisy do JPII Run Cross. Papieski bieg odbędzie się 24 czerwca, podczas trwających Dni Obornik. Tym razem będziemy biegać dla Papieża Jana Pawła II po ścieżkach leśnych. Start i meta przewidziane są w rejonie ul. Gołąszyńskiej u brzegu Warty. Organizatorzy przygotują dwa dystanse, 5 i 10km. Oprócz medalu, każdy uczestnik zawodów otrzyma pamiątkową koszulkę przygotowaną przez Extreme Hobby. Do końca marca wpisowe wynosi zaledwie 30 zł, zachęcamy do zapisów, które prowadzić będziemy za pośrednictwem formularza poniżej oraz biegi.oborniki.pl .

Publikacja: 17-03-17 czytaj więcej

Bartosz Aleksandrowicz zwycięzcą II Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ponad trzystu zawodników stanęło na starcie tegorocznego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego. Zwycięzca zawodów Bartosz Aleksandrowicz pokonał dystans 27,5km w czasie 1:50:05. Kolejne miejsca zajęli Krzysztof Nowacki z Obornik i Andrzej Skrzypczak z Ocieszyna. Wśród pań najlepszą okazała się Dorota Lutomska z Obornik. W załączeniu przedstawiamy wyniki dzisiejszych zawodów.

Publikacja: 04-03-17 czytaj więcej

Jutro II Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego

W sobotni wieczór punktualnie o godzinie 19.00 już po raz drugi odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego. Start zawodów odbędzie się przy ul. Wybudowanie. Zawodnicy będą mieli do pokonania pętlę długości 2,5km. Zwycięzcą będzie zawodnik, który pokona największą ilość okrążeń w ciągu dwóch godzin. Zgodnie z regulaminem zawodów aby zostać sklasyfikowanym zawodnik musi pokonać minimum jedną pętlę.

Publikacja: 03-03-17 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • I Bieg Leśnych Skrzatów
  • 5 Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  • GPX Obornik w piłce nożnej halowej.
  • wicherek
  • Żwirki Trial - Wielki Finał

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN