Z ostatniej chwili:

Aktualności

Sparta przegrywa na własne życzenie.

Kolejny mecz bez punktów w II lidze mężczyzn. Tym razem złudzeń o zwycięstwie pozbawił Spartę Bór Oborniki Śląskie a właściwie jej lider Artur Szabat, zdobywca 16 bramek. Początek meczu był obiecujący dla oborniczan. Szybko na prowadzenie rzucił Jan Okpisz. Niestety goście odpowiedzieli trzema bramkami. Spartanie gonili wynik i w 7 minucie było po 3. Dobry czas na placu zaliczył wtedy Michał Eitner, który na przemian z Janem Okpiszem utrzymywali Spartę w grze.

Publikacja: 29-02-16 czytaj więcej

Już jutro uczcimy pamięć Żołnierzy Wyklętych

27 lutego o godz. 19:00 odbędzie się I Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego. Jest to pierwszy bieg nocny w naszej gminie organizowany przez Obornickie Centrum Sportu oraz Urząd Miejski w Obornikach.

Publikacja: 25-02-16 czytaj więcej

Wciąż bez punktów w drugiej rundzie

Sparta uległa na wyjeździe w Komprachcicach Osirowi 33 : 27. Teren trudny i drużyna doświadczona aczkolwiek liczyliśmy na przełamanie i zdobycie punktów. Przed meczem Spartanie mogli obejrzeć mecz na najwyższym ligowym poziomie bowiem w Komprachcicach Wisła Płock wygrała z Gwardią Opole.

Publikacja: 22-02-16 czytaj więcej

Sparta przegrała przy Obrzyckiej

W pierwszym meczu drugiej rundy przed własną publicznością oborniczanie musieli uznać wyższość gości. TS Zew Świebodzin okazał się trudnym przeciwnikiem i zasłużenie wygrał 20 : 25.

Publikacja: 16-02-16 czytaj więcej

Grad medali dla zawodników Obornickiego Klubu Karate

W sobotę 13 lutego zawodnicy Obornickiego Klubu Karate wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w Karate WKF. Zawody zgromadziły rekordową ilość ponad 600 zawodników z blisko 40 klubów z województwa wielkopolskiego i kujawsko- pomorskiego. W zawodach tych uczestniczyli także karatecy z Obornik, którzy spisali znakomicie zdobywając aż 21 medale.

Publikacja: 16-02-16 czytaj więcej

Mistrzostwa Powiatu Obornickiego w Szachach

Turniej odbył się w sobotę 6 lutego w sali SP 2 w Obornikach. Udział wzięła rekordowa liczba 35 zawodników.

Publikacja: 09-02-16 czytaj więcej

Osobowości Sportowe 2015

Miniona sobota była okazją do uhonorowania sportowców z naszej gminy, którzy reprezentują nasz region podczas zawodów sportowych zarówno krajowych jak i poza granicami Polski. Osobowości Sportowe 2015, popularny bal sportowców zgromadził w sali Zespołu Szkół przy Obrzyckiej sportowców, działaczy sportowych, przedstawicieli firm i instytucji, które na co dzień wspierają obornickich zawodników. Tegoroczny bal był też okazją do podziękowania osobie wyjątkowej, inicjatorowi tej imprezy od wielu lat. Tadeusz Ratajczak wspólnie z Urzędem Miejskim oraz Obornickim Centrum Sportu zorganizował dwadzieścia jeden imprez, podczas których nagradzani byli najlepsi sportowcy ziemi obornickiej.

Publikacja: 08-02-16 czytaj więcej

IV Otwarte Mistrzostwa Obornik w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW

Do Obornik przybyli najsilniejsi. W IV Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc wystartowało 45 zawodników. Wśród uczestników nie zabrakło mistrzów i wicemistrzów świata i Europy w swojej kategorii wagowej.

Publikacja: 02-02-16 czytaj więcej

Młodzi szczypiorniści na półkolonii i obozie narciarskim.

Ferie piłkarzy ręcznych były pełne wrażeń zarówno sportowych jak i rekreacyjnych. W pierwszym tygodniu jak zwykle najmłodsza grupa bawiła się na ,,Półkolonii na zimowo’’. Były gry i zabawy na lodowisku, nauka jazdy na łyżwach, kino, kręgle i basen. Bogata oferta spędzania czasu podczas pierwszego tygodnia sprawił, że uczestnicy kończyli turnus zadowoleni i uśmiechnięci.

Publikacja: 02-02-16 czytaj więcej

Wioletta Zielińska zwycięża w Noworocznym Turnieju Szachowym

Zorganizowany przez Obornickie Centrum Sportu Noworoczny Turniej Szachowy odbył się po raz pierwszy w sali konferencyjnej Centrum Rekreacji Oborniki i zgromadził rekordową ilość zawodników. Ostatecznie o miano najlepszego szachisty w pierwszym tegorocznym turnieju wystartowało 33 zawodników. Cieszy obecność uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, ta grupa wiekowa stanowiła połowę uczestników niedzielnych zawodów.

Publikacja: 01-02-16 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Niepodległości dla dzieci i młodzieży - zapisy
  • Bieg Niepodległości
  • KS Futsal Oborniki
  • Skf Sparta kobiety
  • Sparta ręczna mężczyźni

Biuletyn informacji publicznej

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
Szachy
OCS HLPN