Z ostatniej chwili:

Aktualności

Kolejny Papieski Marsz Rajd NW za nami

Już po raz szósty miłośnicy nordic walking pomaszerowali w Obornikach dla Jana Pawła II. Na starcie Papieskiego Marszu Rajdu NW stanęło ponad 140 zawodników i jak zawsze stworzyli niesamowitą atmosferę podczas trwania imprezy. W kategorii OPEN marszu na dystansie 9km zwycięzcami zostali: Iwona Kuźniak oraz Roman Woroch. Natomiast w kategorii OPEN marszu na 5km: Lilianna Kasprzyk oraz Gracjan Zygmunt .

Publikacja: 22-04-17 czytaj więcej

DT4YOU MTB Maraton Oborniki coraz bliżej

Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się kolejna edycja DT4YOU MTB Maraton Oborniki. Podobnie jak w latach poprzednich zawody cieszą się dużym zainteresowaniem. Ustalony limit został osiągnięty już kilkanaście dni temu. Dodatkowe bonusy na liście również rozeszły się w tempie ekspresowym. W chwili obecnej organizatorzy nie mają możliwości przyjmowania kolejnych zgłoszeń. Wynika to między innymi z ustaleń poczynionych pomiędzy organizatorami oraz służbami zabezpieczającymi zawody. Informujemy, że w dniu zawodów nie będzie również możliwości zdobycia pakietu startowego.

Publikacja: 11-04-17 czytaj więcej

Papieski Marsz Rajd Nordic Walking

W dniu dzisiejszym startujemy z zapisami do kolejnej imprezy organizowanej przez Obornickie Centrum Sportu. 23 kwietnia, g. 11.00 zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Papieskiego Marszu Rajdu NW. W roku ubiegłym zawody odbyły się na obornickich Łazienkach, nie inaczej będzie w tym roku. Uczestnicy będą mieli do wyboru rajd lub marsz, który będzie formą rywalizacji. Zawodnicy biorący udział w marszu będą rywalizowali na dystansie ok. 5 km i 9km z pomiarem czasu. Dla nich oprócz medalu i posiłku regeneracyjnego przygotowane będą również nagrody za zajęcie czołowych miejsc w poszczególnych kategoriach. Szczegóły dotyczące rywalizacji czasowej jak i rajdu znajdują się w załączonym regulaminie. Poniżej zamieszczamy formularz zapisów oraz listę startową. W dniu zawodów tradycyjnie już o g. 9.30 nastąpi złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II, na obornickim Rynku. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych a w szczególności delegacje klubów, stowarzyszeń.

Publikacja: 21-03-17 czytaj więcej

JPII Run Cross - ruszają zapisy

Nowa odmieniona edycja papieskiego biegania w Obornikach już w czerwcu. Od piątku 17 marca ruszają zapisy do JPII Run Cross. Papieski bieg odbędzie się 24 czerwca, podczas trwających Dni Obornik. Tym razem będziemy biegać dla Papieża Jana Pawła II po ścieżkach leśnych. Start i meta przewidziane są w rejonie ul. Gołąszyńskiej u brzegu Warty. Organizatorzy przygotują dwa dystanse, 5 i 10km. Oprócz medalu, każdy uczestnik zawodów otrzyma pamiątkową koszulkę przygotowaną przez Extreme Hobby. Do końca marca wpisowe wynosi zaledwie 30 zł, zachęcamy do zapisów, które prowadzić będziemy za pośrednictwem formularza poniżej oraz biegi.oborniki.pl .

Publikacja: 17-03-17 czytaj więcej

Bartosz Aleksandrowicz zwycięzcą II Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ponad trzystu zawodników stanęło na starcie tegorocznego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego. Zwycięzca zawodów Bartosz Aleksandrowicz pokonał dystans 27,5km w czasie 1:50:05. Kolejne miejsca zajęli Krzysztof Nowacki z Obornik i Andrzej Skrzypczak z Ocieszyna. Wśród pań najlepszą okazała się Dorota Lutomska z Obornik. W załączeniu przedstawiamy wyniki dzisiejszych zawodów.

Publikacja: 04-03-17 czytaj więcej

Jutro II Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego

W sobotni wieczór punktualnie o godzinie 19.00 już po raz drugi odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego. Start zawodów odbędzie się przy ul. Wybudowanie. Zawodnicy będą mieli do pokonania pętlę długości 2,5km. Zwycięzcą będzie zawodnik, który pokona największą ilość okrążeń w ciągu dwóch godzin. Zgodnie z regulaminem zawodów aby zostać sklasyfikowanym zawodnik musi pokonać minimum jedną pętlę.

Publikacja: 03-03-17 czytaj więcej

Osobowości Sportowe 2016

W minioną sobotę już po raz XXIII odbyła się gala Osobowości Sportowe. Wydarzenie zawsze jest okazją do wyróżnienia najlepszych sportowców Ziemi Obornickiej, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe. Głównymi organizatorami sobotniej gali, która odbyła się w budynku Zespołu Szkół przy ul. Obrzyckiej 88, był Urząd Miejski w Obornikach oraz Obornickie Centrum Sportu. Nagrody wspólnie wręczali zastępca burmistrza Piotr Woszczyk, poseł na sejm RP Krzysztof Paszyk, v-ce starosta obornicki Andrzej Okpisz, Lech Drożdżyński, dyrektor OCS Jacek Okpisz, Jerzy Kubiak.

Publikacja: 27-02-17 czytaj więcej

Mistrzostwa Powiatu w warcabach.

Uczniowie szkół podstawowych z Powiatu Obornickiego rywalizowali o miano najlepszego w popularnych warcabach. Turniej odbył się 18 lutego w SP nr 2 w Obornikach. Do zawodów zgłosiło się czterdziestu sześciu zawodników. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Wiktoria Kulupa SP3. Kolejne miejsca zajęły Laura Chrzanowska SP2 i Liliana Hancyk SP Maniewo. Rywalizację chłopców wygrał Igor Bukowski z JDS, miejsce drugie przypadło Grzegorzowi Czapli z SP4 Oborniki, miejsce trzecie zajął Jakub Dykcik SP2 Oborniki. Najlepsi 1 kwietnia wezmą udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Poznaniu. Powodzenia.

Publikacja: 24-02-17 czytaj więcej

Zarządzenie Dyrektora Obornickiego Centrum Sportu

W załączeniu przedstawiamy Zarządzenie Dyrektora Obornickiego Centrum Sportu dotyczącego wykazu nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem. Wykaz zostaje również wywieszony na okres 21 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Obornikach, Obornickiego Centrum Sportu oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.oborniki.pl.

Publikacja: 22-02-17 czytaj więcej

Walentynkowe Ice Party

Zapraszamy wszystkich chętnych a przede wszystkim zakochane pary na Walentynkowe Ice Party. Czekamy na Was w dniu święta św. Walentego od godziny 19.00, wówczas zabawiał wszystkich będzie DJ Paweł. Warto korzystać z lodowiska, gdyż prognozy na najbliższe dni przewidują wzrost temperatury oraz opady deszczu. Miejmy jednak nadzieję, że Walentynki na obornickim lodowisku będą jeszcze mroźne.

Publikacja: 13-02-17 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • DT4MTB Maraton Oborniki - ODWOŁANY!
  • I Bieg Leśnych Skrzatów

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN