Z ostatniej chwili:

Aktualności

Pierwszy turniej szachowy w ramach GPX 2017

W dniu 5 lutego odbył się Noworoczny Turniej Szachowy w ramach Szachowego Grand Prix Obornik. Tym razem zwycięzcą okazał się Mateusz Frąckowiak, który wyprzedził Wiolettę Zielińską i Adriana Kurz. Wśród najmłodszych najlepszym okazał się Paweł Filipiak. Specjalne wyróżnienie otrzymała Jagienka Okulanis, jako najmłodsza uczestniczka pierwszego w tym roku turnieju szachowego. Statuetki zwycięzcom wręczył dyrektor Obornickiego Centrum Sportu Jacek Okpisz. Już w kwietniu odbędą się kolejne zawody. Turnieje szachowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, głównie wśród dzieci i młodzieży a to z pewnością za przyczyną zajęć organizowanych w szkołach. Zachęcamy do udziału w turniejach wszystkich chętnych bez względu na wiek.

Publikacja: 07-02-17 czytaj więcej

Ferie

Największym powodzeniem w czasie trwających ferii cieszy się oczywiście lodowisko. Oprócz mieszkańców naszej gminy z lodowej atrakcji korzystają dzieci z sąsiednich miejscowości. Codziennie do Obornik przyjeżdżają uczestnicy obozów i półkolonii. Trwa również zacięta walka o miano najlepszej drużyny w halowym turnieju piłkarskim. Zachęcamy do udziału w turnieju szachowym, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. zapisać się można za pomocą formularza, który jest ukryty pod plakatem turnieju w zakładce najbliższe imprezy. Początek zawodów 9.30 w sali konferencyjnej Centrum Rekreacji Oborniki. Zapraszamy.

Publikacja: 02-02-17 czytaj więcej

Ferie z Obornickim Centrum Sportu

Już od poniedziałku rozpoczynają się ferie dla wszystkich uczniów Wielkopolski. Podobnie jak w latach poprzednich Obornickie Centrum Sportu zaprasza wszystkich uczniów naszej gminy do korzystania z lodowiska. W trakcie wakacji zimowych wstęp na lodowisko w godzinach dopołudniowych dla uczniów gminy Oborniki jest bezpłatny. Należy pamiętać jednak o legitymacji. Dla tych, którzy nie potrafią jeszcze jeździć na łyżwach odbędą się nieodpłatne lekcje nauki pod okiem instruktora. Zajęcia odbędą się w sobotę 4 lutego o godzinie 10.30 i 13.00. Zapisy prowadzone są na lodowisku lub pod numerem telefonu 697 907 738.

Publikacja: 27-01-17 czytaj więcej

Zawiadomienie Burmistrza Obornik

W załączeniu przedstawiamy Zawiadomienie Burmistrza Obornik o wyłożeniu do publicznej wiadomości projektu uchwały w sprawie kąpielisk na terenie Gminy Oborniki w 2017r.

Publikacja: 27-01-17 czytaj więcej

Zawodnicy z Obornik mistrzami Wielkopolski w karate olimpijskim.

Znakomity występ zanotowali zawodnicy Karate Team Oborniki trenowani przez Wojciecha Blocha zdobywając 33 medale na Mistrzostwach Wielkopolski Dzieci i Młodzieży Karate Olimpijskiego, które odbyły się 21 stycznia w Murowanej Goślinie. Na Turnieju dokonano także podsumowania roku 2016 i wręczenia nagród przez Wielkopolski Związek Karate dla zwycięzców rankingu prowadzonego przez cały poprzedni rok. Zawodnicy z Obornik wygrali aż 8 konkurencji rankingowych, a w 14 innych stanęli na niższym stopniu podium.

Publikacja: 23-01-17 czytaj więcej

Chrustowski Bieg Zimowy 2017 - foto

Fotogaleria z dzisiejszych zawodów.

Publikacja: 14-01-17 czytaj więcej

Robert Gerhke zwycięzcą Biegu w Chrustowie.

Zwycięzcą X Chrustowskiego Biegu Zimowego został Robert Gerhke z Chodzieży. Czas zwycięzcy 43:39. Kolejne miejsca zajęli Tomasz Bielawski i Mariusz Nowak. Najlepszą wśród pań okazała się Agnieszka Zakrzewicz-Podlecka z Rokietnicy. Najlepszy Oborniczanin Jarosław Troszczyński uplasował na miejscu siódmym. W załączeniu przedstawiamy wyniki dzisiejszych zawodów. Galeria już wkrótce.

Publikacja: 14-01-17 czytaj więcej

X Chrustowski Bieg Zimowy - to już jutro

Punktualnie o godzinie 12.00 wyruszą na trasę uczestnicy jubileuszowego X Chrustowskiego Biegu Zimowego. Pięć minut później swoje zawody rozpoczną uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Biuro zawodów czynne będzie w dniu biegu od godziny 8.30 do 11.00. Biuro znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej w Chrustowie, współorganizatora biegu. Zapisy do biegów szkolnych odbywać się będą w szkole od godziny 11.00.

Publikacja: 13-01-17 czytaj więcej

X Chrustowski Bieg Zimowy - biegi dla uczniów SP i G

Już w najbliższą sobotę 14 stycznia odbędzie się jubileuszowy X Chrustowski Bieg Zimowy. Start biegu głównego odbędzie się o godzinie 12.00. Bezpośrednio po nim rozpoczną się biegi towarzyszące dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Każdy uczeń będzie mógł się zapisać do zawodów w dniu biegu w Szkole Podstawowej w Chrustowie, która jest głównym organizatorem biegów szkolnych. Szczegóły znajdują się w załączonym regulaminie.

Publikacja: 09-01-17 czytaj więcej

Uwaga - harmonogram lodowiska na weekend

Zapraszamy na Biały Orlik według harmonogramu: 6 stycznia - piątek: 16.00-18.00 i 19.00-21.00; 7 i 8 stycznia - sobota/niedziela: 8.30-14.00;16.00-18.00; 19.00-21.00

Publikacja: 05-01-17 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • DT4MTB Maraton Oborniki - ODWOŁANY!
  • I Bieg Leśnych Skrzatów

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN