Z ostatniej chwili:

Aktualności

Ważna wygrana szczypiornistów

Zwycięstwo nad vice liderem i dobra gra Sparty podobała się licznie zgromadzonej publiczności. W sobotni wieczór przy Obrzyckiej oglądaliśmy metamorfozę naszych piłkarzy ręcznych, którym do tej pory zwyczajnie nie szło. Wygrana 25 : 23 nad Żagwią Dzierżoniów to duży krok w stronę utrzymania w II lidze. Ważnym faktem był debiut juniorów Nielby Wągrowiec Damiana Wojtasa, Macieja Batury, Oskara Polcyna i Filipa Kucharskiego.

Publikacja: 04-04-16 czytaj więcej

Kwiecień na sportowo

W kwietniu Obornickie Centrum Sportu zaprasza wszystkich do udziału w turniejach i zawodach sportowych. Już 17 kwietnia odbędzie się drugi w tym roku turniej szachowy. Wiosenny Turniej Szachowy odbędzie się w Centrum Rekreacji Oborniki. Do zawodów może zgłosić się każdy, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza, który znajduje się na stronie, wystarczy kliknąć na plakat.

Publikacja: 29-03-16 czytaj więcej

Słaby występ Sparty w Swarzędzu.

Dotkliwej porażki doznali oborniczanie w 18 kolejce II ligi mężczyzn przegrywając 34 : 20 z Liderem Swarzędz . Sąsiedzi za miedzy wyprzedzili Spartę w tabeli.

Publikacja: 21-03-16 czytaj więcej

X Okręgowy Turniej Karate w Obornikach.

W sobotę 19 marca zawodnicy Obornickiego Klubu Karate mogli zaprezentować swoje umiejętności przed swoja publicznością na X Okręgowym Turnieju Karate Oborniki Cup.

Publikacja: 21-03-16 czytaj więcej

Zawiadomienie Burmistrza Obornik

W załączeniu przedstawiamy Zawiadomienie Burmistrza Obornik z dnia 11 marca 2016r. o wyłożeniu do publicznej wiadomości projektu uchwały Rady Miejskiej w Obornikach w sprawie wykazu kąpielisk na terenie Gminy Oborniki w 2016r.

Publikacja: 14-03-16 czytaj więcej

Piłkarze nożni na remis

Remisem 3-3 zakończyło się, pierwsze po przerwie zimowej, ligowe spotkanie piłkarzy Sparty z zajmującym trzecie miejsce w tabeli Lubuszaninem Trzcianka. Zaczęło się bardzo dobrze dla Oborniczan, bo już w 3\' gry obrońca gości tak niefortunnie główkował, że strzelił bramkę samobójczą. Spartanie kontrolowali w tym okresie sytuację na boisku i w 31\' podwyższyli wynik na 2:0. Indywidualną akcją popisał się Panowicz, ograł 3 zawodników gości i wyłożył piłkę nadbiegającemu Nowakowi, który wpakował z 2 metrów piłkę do bramki. Niestety moment dekoncentracji i już po dwóch minutach zrobiło się 2:1. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Publikacja: 14-03-16 czytaj więcej

Pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej.

Szczypiorniści Sparty podejmowali beniaminka II ligi Polonię Środa Wielkopolska. Zdecydowanym faworytem meczu byli gospodarze i po końcowej syrenie punkty zostały przy Obrzyckiej. Gra obu zespołów nie porywała licznie zgromadzonej widowni a na premierowe zwycięstwo w drugiej rundzie szczypiorniści kazali sporo czekać. Wynik 27 : 19 był sporą zasługą juniorów, którzy rozjaśnili obraz sobotniej gry.

Publikacja: 14-03-16 czytaj więcej

Kolejne sukcesy obornickich karateków

Po serii sukcesów seniorów tym razem w rywalizacji sportowej wzięli udział najmłodsi zawodnicy Obornickiego Klubu Karate, którzy w minioną sobotę wzięli udział w Regionalnym Turnieju Karate DYNAMIC CUP, który odbywał się w Mosinie. W zawodach brali udział zawodnicy z województwa Wielkopolskiego. Reprezentacja naszego miasta wywalczyła tam 13 miejsc medalowych.

Publikacja: 14-03-16 czytaj więcej

Brązowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate

W niedzielę 6 marca najstarsi zawodnicy Obornickiego Klubu Karate wzięli udział w najważniejszych zawodach sportowych karate w roku, czyli Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate WKF, które odbyły się we Wrocławiu. W mistrzostwach rywalizowało 163 zawodników z 39 klubów.

Publikacja: 09-03-16 czytaj więcej

Remis szczypiornistów w Legnicy.

Pierwszy punkt w drugiej rundzie zdobyli szczypiorniści Sparty. Podopieczni Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka po wyrównanym meczu podzielili się punktami z Euco 9 Legnica. Była to ważna konfrontacja ze względu na pozycję w tabeli obu zespołów. W dalszym ciągu dzieli je punkt na korzyść ekipy z Dolnego Śląska. Spartanie jednak mogą być zadowoleni bo wyjście z dołka porażek w końcu się udało.

Publikacja: 06-03-16 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Niepodległości 2019
  • Oborniki Triathlon 2019
  • aquathlon 25.08.2019

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN