Z ostatniej chwili:

Aktualności

Adrian Kurz i Różański Mateusz zwycięzcami Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza

W niedzielę 23 czerwca w sali Centrum Rekreacji Oborniki odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Obornik. Uroczystego otwarcia dokonali Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Henryk Brodniewicz oraz Dyrektor OCS Jacek Okpisz.

Publikacja: 23-06-19 czytaj więcej

VII OTWARTA REGIONALNA PARAFIADA DEKANATU OBORNICKIEGO

VII Regionalna Parafiada Dekanatu Obornickiego odbyła się dnia 11 czerwca 2019 r. na boiskach Obornickiego Centrum Sportu, na pływalni Centrum Rekreacji Oborniki w Szkole Podstawowej Nr 2 i Liceum Ogólnokształcącym w Obornikach. Myślą przewodnią tegorocznej Parafiady były słowa patrona naszego miasta wypowiedziane podczas pierwszej pielgrzymki do Polski, św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi” W rywalizacji udział wzięły reprezentacje okolicznych parafii oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku i Niepublicznej Polsko-Angielskiej Szkoły Pod-stawowej im. Johna Deweya w Obornikach.

Publikacja: 24-06-19 czytaj więcej

I GRAND PRIX OBORNIK W LEKKIEJ ATLETYCE MEMORIAŁ TADEUSZA RATAJCZAKA - PROGRAM MINUTOWY

W sobotę 22 czerwca o godz. 9.00 rozpocznie się I GRAND PRIX OBORNIK W LEKKIEJ ATLETYCE MEMORIAŁ im. TADEUSZA RATAJCZAKA POD PATRONATEM BURMISTRZA OBORNIK TOMASZA SZRAMY. Uroczyste otwarcie imprezy o godz. 12.30. Sympatyków lekkiej atletyki zapraszamy !!!! Poniżej przedstawiamy program minutowy imprezy.

Publikacja: 21-06-19 czytaj więcej

I GRAND PRIX OBORNIK W LEKKIEJ ATLETYCE MEMORIAŁ TADEUSZA RATAJCZAKA

W sobotę 22 czerwca odbędzie się I GRAND PRIX OBORNIK W LEKKIEJ ATLETYCE MEMORIAŁ im. TADEUSZA RATAJCZAKA POD PATRONATEM BURMISTRZA OBORNIK TOMASZA SZRAMY. Impreza jest poświęcona pamięci Tadeusza Ratajczaka który był wspaniałym nauczycielem, trenerem, organizatorem wielu imprez sportowych dla dzieci i dorosłych, a przede wszystkim społecznikiem. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. Najlepsze wyniki w każdej konkurencji Grand Prix Obornik Dzieci oraz Grand Prix Oborniczan zostaną uznane za oficjalne rekordy stadionu. Wyniki te zostaną zamieszczone na tablicy rekordów, która znajdować się będzie w okolicach stadionu lekkoatletycznego. ZAPISY

Publikacja: 09-06-19 czytaj więcej

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Obornik - zapisy

Tradycyjnie już podczas Dni Oborniki Obornickie Centrum Sportu wspólnie z Laboratorium Logiki zaprasza wszystkich sympatyków szachów na kolejne gry, które odbędą się 23 czerwca w Centrum Rekreacji Oborniki przy ul. Czarnkowskiej. Turniej o Puchar Burmistrza Obornik jest zawodami otwartymi w których mogą wziąć udział wszyscy chętni. Zapisy odbywają się za pośrednictwem linku zamieszczonego poniżej. Organizatorzy wyznaczyli limit 80 zawodników. Początek zawodów 10.00. Zapraszamy.

Publikacja: 05-06-19 czytaj więcej

19 Czerwca - oficjalne otwarcie kąpieliska

Uchwałą Rady Miejskiej popularne Żwirki otrzymały oficjalną nazwę Kompleks Rekreacyjno Sportowy Żwirki. Uchwała przewiduje podział kompleksu na cztery strefy, rekreacyjno-sportową, kąpielisko, strefę dla sprzętu pływającego oraz strefę wędkowania. Dla każdej części kompleksu obowiązuje regulamin, dostępny na tablicy ogłoszeń. W tym roku sezon kąpielowy rozpoczyna się wcześniej bo już 19 czerwca. Od tego dnia teren kąpieliska będzie w godzinach od 11.00 do 19.00 strzeżony przez ratowników. Przed sezonem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Obornikach, dokonała badań wody. Wyniki pierwszych badań są pozytywne. W całym okresie kąpielowym woda będzie badana jeszcze trzykrotnie.

Publikacja: 18-06-19 czytaj więcej

Uczcili pamięć JPII

Sobotni Bieg Papieski i Papieski Rajd NW zainaugurowały tegoroczne Dni Obornik. Na trasie pojawiło się 200 biegaczy i zawodników NW. Organizatorem zawodów było Obornickie Centrum Sportu przy współpracy Stowarzyszenia NW Włóczykije, Nadleśnictwa Oborniki, Urzędu Miejskiego. Swoją pomoc okazali wolontariusze pod przewodnictwem Grażyny Zachwyc oraz ratownicy z jednostek OSP. Organizatorzy dziękują również Obornickiemu Stowarzyszeniu Lotniczemu za udostępnienie terenu. Każdy uczestnik zawodów otrzymał tradycyjnie odlewany medal oraz posiłek. Podobnie jak w latach poprzednich zawodnicy zajadali się pyrą z gzikiem oraz papieską kremówką.

Publikacja: 17-06-19 czytaj więcej

Zakończyła się XIX edycja Turnieju o Puchar Wielkiej Dziury

W niedzielę 16 czerwca zakończyła się XIX edycja Turnieju o Puchar Wielkiej Dziury. W turnieju uczestniczyło blisko 100 zawodników i zawodniczek. W meczach finałowych rocznika 2010-2011 ŁOWCY SINIAKÓW pokonali ISKRĘ LUDOMY 3:2, a w roczniku 2008 - 2009 FOOTBALL CLUB pokonał KS WEŁNĘ OBORNIKI 3 : 0. Turniej jest kontynuacją imprezy sportowej organizowanej przez wiele lat przez śp.Tadeusza Ratajczaka wspaniałego nauczyciela, trenera i organizatora sportu we współpracy z ks. proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego Zbigniewem Urnym. W organizację tegorocznej edycji włączyli się : Obornickie Centrum Sportu, Obornicka Spółdzielnia Mieszkaniowa i trenerzy z Akademii Reissa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Publikacja: 17-06-19 czytaj więcej

Finał Turnieju o Puchar "Wielkiej Dziury"

Wszystkich sympatyków Turnieju o Puchar " Wielkiej Dziury" zapraszamy w niedzielę 16 czerwca na mecze finałowe oraz na uroczyste zakończenie. Rocznik 2010-2011 godz.15.00 ŁOWCY SINIAKÓW - ISKRA LUDOMY, rocznik 2008 - 2009 godz. 15.20 KS WEŁNA OBORNIKI - FOOTBALL CLUB, zapraszamy!!!

Publikacja: 15-06-19 czytaj więcej

Fotorelacja - Bieg Papieski i Papieski Rajd NW

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Biegu Papieskiego i Papieskiego Rajdu Nordic Walking

Publikacja: 15-06-19 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • I Bieg Leśnych Skrzatów
  • 5 Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  • GPX Obornik w piłce nożnej halowej.
  • wicherek
  • Żwirki Trial - Wielki Finał

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN