Z ostatniej chwili:

Aktualności

Wygrana z beniaminkiem

Sparta wygrała z Polonią Środa Wielkopolska 25 : 30 w meczu 6 kolejki II ligi mężczyzn. Beniaminek postawił się naszym szczypiornistom i do końca walczył o punkty. W niedzielny wieczór odbył się mecz o przysłowiowe cztery punkty. Spotkały się bowiem zespoły walczące w tym sezonie przede wszystkim o utrzymanie w lidze. Faworytem tego spotkania byli podopieczni Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka.

Publikacja: 26-10-15 czytaj więcej

IV edycja Planety Szczypiorniaka

Dnia 17.10.2015 odbył się I turniej IV edycji ,, Planety Szczypiorniaka”. Zawody przeznaczone są dla dzieci klas 5 i młodszych bawiących się piłką ręczną .W turnieju wzięła udział 100 dzieci z naszej gminy reprezentujących 5 szkół . Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach, w systemie każdy z każdym . Po zaciętej walce , w atmosferze sportowej rywalizacji i dopingu wielu rodziców klasyfikacja przedstawia się następująco :

Publikacja: 18-10-15 czytaj więcej

Sparta wreszcie wygrała

Aż pięciu kolejek potrzebowali szczypiorniści by odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po nieudanym meczu w Obornikach Śląskich podopieczni Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka chcieli za wszelką cenę wyjść z kryzysu i zainkasować dwa punkty. Przy Obrzyckiej poległa Euco 9 Legnica 30 : 22.

Publikacja: 18-10-15 czytaj więcej

Udane rozpoczęcie sezonu sportowego w Obornickim Klubie Karate

Niezwykle udanie rozpoczął się nowy sezon sportowy 2015/2016 w Obornickim Klubie Karate. Nasi seniorzy w dniach 10 i 11 października wzięli udział w dwóch dużych imprezach sportowych i to z powodzeniem.

Publikacja: 15-10-15 czytaj więcej

XIX Memoriał Bernarda Kasperka

Dziś na boiskach Obornickiego Centrum Sportu przy ul. Objezierskiej odbył się XIX Memoriał Bernarda Kasperka. Turniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych rozegrany został systemem „każdy z każdym”.

Publikacja: 06-10-15 czytaj więcej

Sparta wciąż bez zwycięstwa.

W sobotę przy Obrzyckiej gościliśmy Osir Komprachcice. Doświadczony zespół z województwa opolskiego po 60 minutach gry zgarnął całą pulę wygrywając 21 : 25. Straty do rywala nie były duże i przez większość czasu mecz był wyrównany. W ważnych momentach brakowało chłodnej analizy sytuacji i skuteczności.

Publikacja: 05-10-15 czytaj więcej

Pierwszy Czwartek Lekkoatletyczny za nami

W miniony czwartek odbyły się zawody lekkoatletyczne dla uczniów szkół podstawowych z naszej gminy. Zawody zainaugurowały nowy cykl rywalizacji pod nawą \"Czwartki Lekkoatletyczne\"

Publikacja: 05-10-15 czytaj więcej

Dogoniliśmy rywala na remis

W Świebodzinie podział punktów po remisie 26 : 26. Znów kilka zwrotów, dramatów i niesamowite emocje w pierwszym historycznym meczu na szczeblu II ligi w Świebodzinie. Gospodarzom gratulujemy pierwszego punktu w rozgrywkach centralnych. Zespoły stanęły na wysokości zadania i stworzyły dobre widowisko, które porwało tłum kibiców w miejskiej hali.

Publikacja: 28-09-15 czytaj więcej

Emocje i porażka na inaugurację sezonu

W sobotę w Obornikach odbył się pierwszy mecz szczypiornistów Sparty w sezonie 2015/2016. Rywalem był spadkowicz z pierwszej ligi KU AZS Zielona Góra. Przed meczem odbyła się krótka ceremonia upamiętniająca Stefana Hoefta, który zmarł po długiej chorobie. Wszyscy trenera Hoefta znali, lecz niewielu wie, że był jednym z założycieli klubu sobotniego rywala oborniczan czyli AZS Zielona Góra. W obecności żony Stefana Hoefta, wszyscy zgromadzeni uczcili jego pamięć minutą ciszy.

Publikacja: 21-09-15 czytaj więcej

Bieg Niepodległości - zapisy trwają

Już ponad pięciuset zawodników wpisało się na listę startową tegorocznego Biegu Niepodległości. Zainteresowanie tegorocznymi zawodami jest bardzo duże. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o stracie w naszych zawodach do jak najszybszego wypełnienia formularza zapisów. Przypominamy, że zapisy trwają do 5 listopada, jednak mało prawdopodobne jest aby do tego dnia nie została wypełniona lista startujących. Limit nie został określony, organizatorzy nie przewidują jednak udziału w zawodach więcej osób niż 999. Szczegóły na biegi.pl

Publikacja: 18-09-15 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • ORKAN
  • Jesienny Turniej Szachowy
  • Bieg Niepodległości - biegi szkolne
  • Korona Zachodu
  • Bieg Niepodległości 2019
  • ręczna

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN