Z ostatniej chwili:

Aktualności

Turniej karate w Śremie i podsumowanie roku sportowego

W minioną sobotę po raz ostatni w tym roku zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział zawodach sportowych. Tym razem był to IX Otwarty Pucharze Wielkopolski w Karate Sportowym, które odbyły się w Śremie. Nasza 6 osobowa ekipa wywalczyła tam pięć medali w następujących konkurencjach.

Publikacja: 14-12-15 czytaj więcej

Memoriał Stanisława Baranowskiego, Jerzego Kubisiaka oraz Marka Tomczaka

Tradycyjnie już w grudniu odbywa się turniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich naszej gminy. Zawody to przede wszystkim wspomnienie Stanisława Baranowskiego, Jerzego Kubisiaka oraz Marka Tomczaka.

Publikacja: 08-12-15 czytaj więcej

Spotkanie Mikołajkowe - Akademia Spartan & SportCamp Szczecin

5-6 Grudnia w Obornickiej Hali OCS odbyły się spotkania Mikołajkowe których uczestnikami byli podopieczni Akademii Spartan prowadzonych przez Urszule Filodę , Kingę Olenderek, Jana Okpisza oraz podopiecznych SportCamp Szczecin którego trenerem jest Adriana Gryglicka. Mecze odbywały się od godz. 16 .00 do 17.00 w sobotę oraz od 10.00 do 12.00 w niedzielę.

Publikacja: 07-12-15 czytaj więcej

Dominacja młodych piłkarzy z Obornik

5 i 6 grudnia piłkarze trenujący na co dzień w Akademii Piłkarskiej Reissa w Obornikach wzięli udział w turnieju mikołajkowym REISS CUP, który obył się w Kórniku. Na miejscu pojawiło się kilkuset kibiców, w tym także rodziny uczestników, które wspólnie uczestniczyły w wielkim piłkarskim święcie. Młodzi mieszkańcy Obornik zaprezentowali się na medal, zajmując 1. i 2. miejsce!

Publikacja: 07-12-15 czytaj więcej

Niespodziewana porażka w Lubinie

Ostatnia kolejka I rundy w II lidze mężczyzn za nami. Niestety Sparta doznała porażki na wyjeździe z rezerwami Zagłębia Lubin. Wynik 24 : 23 dla zawodników z Dolnego Śląska jest zaskoczeniem, gdyż faworytem tego starcia byli oborniczanie.

Publikacja: 07-12-15 czytaj więcej

Roman Weber zwycięzcą Szachowego Grand Prix Obornik 2015

W tegoroczne Mikołajki, 6 grudnia odbył się czwarty, ostatni w tym roku turniej szachowy zamykający Grand Prix Obornik 2015. W ciągu całego roku odbyły się cztery turnieje, w których szachiści z naszej gminy zdobywali punkty do klasyfikacji generalnej Grand Prix 2015.

Publikacja: 07-12-15 czytaj więcej

Mikołajki z OCS

Entuzjastów szachów w naszym mieście nie brakuje – zarówno lubiących strategiczne spotkania z innymi graczami, jak i tych, najchętniej zmagających się z komputerem.

Publikacja: 04-12-15 czytaj więcej

Kolejny sukces Kamili

Kolejny sukces sportowy Kamili Bracikowskiej, która w miniony weekend reprezentowała barwy naszego kraju w Mistrzostwach Europy Karate Shotokan. Mistrzostwa odbywały się w miejscowości Crawley w Anglii a brało w nich udział ponad 600 zawodników z 21 krajów.

Publikacja: 30-11-15 czytaj więcej

Sparta postraszyła lidera

Na tarczy ale z honorem tracimy dwa punktu w derbowym pojedynku z WKS Grunwaldem Poznań. Do 58 minuty widniał remis po 27. Końcówka jednak należała do bardziej doświadczonych graczy ze stolicy Wielkopolski. Krzysztof Martyński i Robert Fogler, bo o nich mowa ustalili w dwie minuty wynik i zwycięstwo swojego zespołu. Spartanie nie muszą się wstydzić tej porażki. Licznie zgromadzonej publiczności mecz na pewno się podobał a zawodnicy obu drużyn dostarczyli nie lada emocji. Przegrywamy 27 : 30.

Publikacja: 30-11-15 czytaj więcej

Akademia Wesołego Sportowca

To już kolejny rok kiedy przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkół podstawowych uczestniczą w zajęciach ogólnorozwojowych organizowanych przez Obornickie Centrum Sportu. W tym roku szkolnym w zajęciach uczestniczą Przedszkola Rupaki, Słoneczny Świat, Akademia Wiedzy i Zabawy, Zaczarowane Przedszkole oraz SP 2 i SP 4. Zajęcia realizowane głównie w formie zabawy to rozwój fizyczny dzieci ale nie tylko. Dzieci rozwijają swoje zmysły, uczą się jak radzić sobie z emocjami, to również nabywanie umiejętności polegających na współpracy w grupie, szacunek do uczestników zabawy i inne. Należy podkreślić, że zajęcia są nieodpłatne.

Publikacja: 23-11-15 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN