Z ostatniej chwili:

Aktualności

Finał Pucharu ZPRP Młodzików

Od piątku 14 czerwca w hali sportowej Obornickiego Centrum Sportu w Obornikach przy ul.Obrzyckiej 88 odbędzie się Finał Pucharu ZPRP Młodzików. W czwórce najlepszych klubowych zespołów piłki ręcznej w kraju, w tej kategorii wiekowej wystąpią: PGE VIVE Kielce, SKS KUSY Kraków, SKF WISŁA Płock oraz SKF KPR Sparta Oborniki.

Publikacja: 13-06-19 czytaj więcej

II Turniej szachowy klas III szkół podstawowych Miasta i Gminy Oborniki z okazji 680-lecia Obornik

W czwartek , 6 czerwca w Centrum Rekreacji Oborniki odbył się II Turniej szachowy klas III Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Oborniki z okazji 680-lecia Obornik. Turniej ten był jednocześnie podsumowaniem drugiego roku funkcjonowania Programu obowiązkowej nauki gry w szachy, uczniów klas III wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie. W dziewięciu szkołach nauką szachów objętych zostało około 400 uczniów Zespoły szkolne wraz z opiekunami przywitał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Henryk Brodniewicz. W kategorii szkół I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2, drugie miejsce Szkoła Podstawowa w Maniewie, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 . Indywidualnie najlepszym okazał się Jakub Bednarek z Maniewa, drugie miejsce zajęła Maria Kramer uczennica Szkoły Podstawowej nr 2, a trzecie miejsce zajął uczeń szkoły w Maniewie Krzysztof Tomczak . Gratulujemy!!!

Publikacja: 10-06-19 czytaj więcej

Zawodnicy Obornickiego Klubu Karate najlepsi w Pucharze Polski

W niedzielę 09 czerwca zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w Mistrzostwach Polski Karate Shotokan oraz Pucharze Polski Masters w Karate Shotokan, skąd przywieźli łącznie aż 11 medali. W mistrzostwach Polski brązowy medal zdobyły w konkurencji kata drużynowego seniorek Katarzyna Szymankiewicz, Aleksandra Wieczorek i Justyna Gralak, także brązowy w kata indywidualnym kadetek Karolina Kukawka a ostatni w tym samym kolorze, tym razem z konkurencji kumite juniorów Jakub Tyszka.

Publikacja: 10-06-19 czytaj więcej

Finał Rejonu Poznań Teren Zachód i Wschód w lekkiej atletyce

W ramach szkolnej ligi lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców na stadionie w Obornikach odbył się Finał Rejonu Poznań Teren Zachód i Wschód. W zawodach uczestniczyła młodzież urodzona w roku 1999 i młodsi. W zawodach wystartowało ponad 100 zawodników. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Wożniak oraz Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska. Impreza była wspaniałą promocją lekkiej atletyki.

Publikacja: 06-06-19 czytaj więcej

Ruszyły zapisy na Aquathlon Oborniki

Jak co roku przy okazji triathlonu 25 sierpnia 2019 odbędą się zawody aquathlonu, które skierowane są do najmłodszych sympatyków pływania i biegania. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. ZAPISY

Publikacja: 06-06-19 czytaj więcej

Rusza sezon tenisa ziemnego na kortach ceglanych

Od 1 czerwca rusza sezon tenisa ziemnego na kortach ceglanych znajdujących się w Obornikach przy ul. Objezierskiej 2 (stadion) Korzystanie z kortów będzie możliwe od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8.00 do 22.00. Jeden kort zarezerwowany jest dla członków Towarzystwa Tenisa Ziemnego Oborniki (TTZ Oborniki), drugi przeznaczony jest dla pozostałych miłośników tej dyscypliny. Przedstawiciele TTZ Oborniki oraz inni użytkownicy korzystają z kortów zgodnie z regulaminem obiektu , informacjami znajdującymi się na kortach oraz z obowiązującym cennikiem umieszczonym na stronie www.ocs.oborniki.pl

Publikacja: 29-05-19 czytaj więcej

XIX edycja turnieju o Puchar Wielkiej Dziury 10-16 cerwca

Trwają zapisy do XIX edycji turnieju o Puchar Wielkiej Dziury, którego organizatorem jest Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Obornikach z Ks. proboszczem Zbigniewem Urnym na czele. Zawody skierowane są do dzieci urodzonych 2011, 2010, 2009, 2008 roku i rozgrywane będą w czterech kategoriach wiekowych. Informacje o turnieju dostępne są na stronie www.milosierdzie.com oraz w biurze parafialnym. Po raz pierwszy zabraknie Tadeusza Ratajczaka, osoby która przez wszystkie edycje wspierała ks.proboszcza w organizacji turnieju oraz w wychowaniu przez sport kolejnych młodych pokoleń oborniczan.

Publikacja: 29-05-19 czytaj więcej

Chłopcy SKF KPR Sparta Oborniki Mistrzem Wielkopolski w kategorii dzieci !!!

Podopieczni trener Katarzyny Przybysz na co dzień uczniowie 6 klasy sportowej, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Unicef w Obornikach wygrali wszystkie mecze finałowego turnieju. Dekoracji i wręczenia nagród dokonał Pan Piotr Konitz - wychowanek obornickiej Sparty, były reprezentant Polski w latach 1982-86,złoty medalista Mistrzostw Polski z drużyną Pogoni Zabrze w 1989 oraz zdobywca Pucharu Polski z Grunwaldem Poznań w 1980.Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Kolanus - SKF KPR Sparta Oborniki. Królem Strzelców - Dawid Frankowski - KPR Ostrovia Ostrow Wlkp. Najlepszym bramkarzem - Jakub Gawlik - SKF KPR Sparta Oborniki.

Publikacja: 29-05-19 czytaj więcej

Oborniki triathlon - opłata startowa !!!

Przypominamy że do końca maja obowiązuje niższy próg opłat startowych !!! Wszystkich miłośników tej dyscypliny zapraszamy do Obornik.

Publikacja: 24-05-19 czytaj więcej

Trzecia ostatnia runda II edycji Obornickiej Ligi Biegowej już 2 czerwca !!!

W niedzielę 2 czerwca na stadionie w Obornikach przy ul Objezierskiej 2, odbędzie się trzecia ostatnia runda tegorocznej II edycji Obornickiej Ligi Biegowej skierowanej do najmłodszych sympatyków biegania. Zapraszamy wszystkich chętnych do sportowej rywalizacji w duchu fair play. W tym roku Obornicka Liga Biegowa została objęta honorowym patronatem Burmistrza Obornik . Zapisy do trzeciej rundy dostępne na https://foxter-sport.pl/obornicka-liga-biegowa-3

Publikacja: 24-05-19 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • I Bieg Leśnych Skrzatów
  • 5 Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  • GPX Obornik w piłce nożnej halowej.
  • wicherek
  • Żwirki Trial - Wielki Finał

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN