Z ostatniej chwili:

Aktualności

Złota Pyra 2015 - WYNIKI / FOTO

Publikacja: 28-06-15 czytaj więcej

W niedzielę startuje Złota Pyra.

W najbliższą niedzielę punktualnie o godzinie 11.00 z obornickiego Rynku wyruszą na trasę uczestnicy Biegu o Puchar Złotej Pyry. Trasa półmaratonu tradycyjnie prowadzić będzie biegaczy do Gołaszyna, dalej do Maniewa i Świerkówek, gdzie przy oznaczonym punkcie sędziowskim nastąpi nawrót. Na trasie zawodnicy będą mieli możliwość ośmiokrotnie skorzystać z punktów pitnych. Ponadto w przypadku wysokiej temperatury powietrza organizatorzy przygotowali baseny z wodą oraz kurtyny wodne.

Publikacja: 26-06-15 czytaj więcej

III edycja ,,Planety Szczypiorniaka

We wtorek 23 czerwca odbył się ostatni turniej popularnego w naszej gminie turnieju z cyklu ,,Planeta Szczypiorniaka\'\'. Po południu do walki o miejsca i medale przystąpiło 9 zespołów z naszej gminy. Na widowni zasiadła spora ilość kibiców złożona z rodziców, dziadków i sympatyków najmłodszych szczypiornistów. Nie żałowali, emocje sięgały zenitu a ostateczna klasyfikacja musiała poczekać aż do ostatniego meczu.

Publikacja: 25-06-15 czytaj więcej

Złota Pyra - do środy zapisy elektroniczne

Już w najbliższą niedzielę startuje kolejny obornicki półmaraton czyli Bieg o Puchar Złotej Pyry. Zapisy elektroniczne będą możliwe do środy do godziny 15.00. Zachęcamy do udziału w naszych zawodach. Przypominamy, że jednocześnie odbędą się Mistrzostwa Polski Samorządowców w Półmaratonie. Każdy uczestnik niedzielnych zawodów otrzyma pamiątkowy medal, ponadto w pakiecie: koszulka techniczna, smażona kiełbasa, pyra z gzikiem, owoce oraz złocisty napój.

Publikacja: 22-06-15 czytaj więcej

Wioletta Zielińska zwycięża w turnieju szachowym

Tym razem okazją do kolejnego turnieju szachowego w ramach obornickiego Grand Prix były rozpoczynające się Dni Obornik. Do walki stanęło dwunastu zawodników. Najlepszą okazała się Wioletta Zielińska zwyciężając w turnieju, pokonała wielu panów i tym samym włączyła się do walki w tegorocznym Grand Prix.

Publikacja: 21-06-15 czytaj więcej

Rozpoczynamy Dni Obornik

Czerwcowy Turniej Szachowy to kolejna edycja wchodząca w skład tegorocznego Grand Prix. Wszystkich miłośników szachów zapraszamy w najbliższą niedzielę 21 czerwca do świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2. Zapisy rozpoczniemy od godz. 9.30, pierwsza partia zostanie rozegrana o godz. 10.00.

Publikacja: 15-06-15 czytaj więcej

Frąckowiak Mateusz wygrywa majowy turniej szachowy

W sobotę 30 maja w świetlicy Szkoły Podstawowej nr.2 rozegrany został majowy turniej szachowy. Były to kolejne zawody z cyklu Grand Prix Obornik. Pierwsze miejsce zajął Frąckowiak Mateusz, drugie wywalczył Moliński Damian, a trzecie Zając Mirosław. Jak zwykle zawody zostały sprawnie przeprowadzone przez Pana Henryka Brodniewicza . Następny turniej już w czerwcu podczas Dni Obornik, na które organizatorzy serdecznie zapraszają.

Publikacja: 31-05-15 czytaj więcej

Wspaniała zabawa z Akademia Wesołego Sportowca

Dnia 28.05 2015 r. na boiskach wielofunkcyjnych na ul. Ks. Szymańskiego, odbyły się zawody sportowe, placówek które biorą udział w programie Obornickiego Centrum Sportu , pod nazwą Akademii Wesołego Sportowca, do których należą , m.in. uczestnicy czwartkowych zawodów:

Publikacja: 31-05-15 czytaj więcej

Piotr Reiss odwiedził najmłodszych mieszkańców Obornik

Miła niespodzianka czekała na najmłodszych mieszkańców Obornik i okolic. Wszystko za sprawą Piotra Reissa, który w środę, 27. maja odwiedził dzieci z obornickich szkół podstawowych oraz placówek przedszkolnych. Wychowanek i były piłkarz Lecha Poznań, a obecnie patron dynamicznie rozwijającej się szkółki piłkarskiej – Akademii Piłkarskiej Reissa gościł także w Gołaszynie, gdzie przekazał sprzęt sportowy.

Publikacja: 31-05-15 czytaj więcej

DT4YOU MTB Maraton Oborniki 2015 - podziękowania

Druga edycja DT4YOU MTB Maraton Oborniki przeszła do historii. Rekord frekwencji w wyścigach głównych oraz zawodach dla najmłodszych pokazuje, że zawody w Obornikach cieszą się coraz większą popularnością. Zawody MTB w naszym mieście to największe przedsięwzięcie organizacyjne, głównie za przyczyną trasy zawodów, jej oznaczenia, zabezpieczenia. Przygotowania do maratonu tak naprawdę rozpoczęły się już jesienią ubiegłego roku kiedy to odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne.

Publikacja: 19-05-15 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN