Z ostatniej chwili:

Aktualności

I GRAND PRIX OBORNIK W LEKKIEJ ATLETYCE MEMORIAŁ TADEUSZA RATAJCZAKA

W minioną sobotę w ramach obchodów Dni Obornik na stadionie Obornickiego Centrum Sportu odbyło się I Grand Prix Obornik im Tadeusza Ratajczaka pod patronatem Burmistrza Obornik Tomasza Szramy. Memoriałowe zawody imienia znanego i cenionego działacza sportowego jakim był Tadeusz Ratajczak zgromadziły na stadionie łącznie około 200 lekkoatletów zarówno z Obornik jak i całej Polski, którzy uzyskali szereg znakomitych wyników. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał w imieniu władz Obornik Dyrektor OCS Jacek Okpisz. Wśród przybyłych gości byli bliscy i przyjaciele śp. Tadeusza Ratajczaka – żona Janina, brat Zdzisław a także ks. proboszcz Zbigniew Urny, prezes Obornickiego Klubu Lekkoatletycznego – Michał Zieliński, a także przedstawiciel władz Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki – wiceprezes Rafał Wieruszewski.

Publikacja: 25-06-19 czytaj więcej

PUCHAR ZPRP I ZŁOTE MEDALE DLA PIŁKARZY RĘCZNYCH SKF KPR SPARTA OBORNIKI

Młodzicy SKF KPR SPARTA Oborniki wywalczyli Puchar ZPRP, co oznacza że zostali MISTRZAMI POLSKI w tej kategorii wiekowej !!! Jest to historyczny sukces wywalczony przez młodych piłkarzy ręcznych. Złoty medal i Puchar ZPRP Młodzików zdobyli : Spychała Jakub, Szymanek Jakub, Kiedrowski Maksymilian, Ratajski Kacper, Kramm Gabriel, Włodarczyk Konrad, Miler Oskar, Nowaczyk Oskar, Mysiak Dawid, Pruszkowski Bartosz, Posłuszny Paweł, Kuta Jakub, Czaprański Jan, Konieczny Maciej, Łesyk Maciej, Bogielczyk Mateusz, Michalski Kacper, Majkowski Maciej, Gryziński Kacper, Kopaniarz Dominik trenerzy Marek Arciszewski, Jan Okpisz, Tomasz Witaszak i Joanna Jarysz.

Publikacja: 25-06-19 czytaj więcej

Adrian Kurz i Różański Mateusz zwycięzcami Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza

W niedzielę 23 czerwca w sali Centrum Rekreacji Oborniki odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Obornik. Uroczystego otwarcia dokonali Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Henryk Brodniewicz oraz Dyrektor OCS Jacek Okpisz.

Publikacja: 23-06-19 czytaj więcej

VII OTWARTA REGIONALNA PARAFIADA DEKANATU OBORNICKIEGO

VII Regionalna Parafiada Dekanatu Obornickiego odbyła się dnia 11 czerwca 2019 r. na boiskach Obornickiego Centrum Sportu, na pływalni Centrum Rekreacji Oborniki w Szkole Podstawowej Nr 2 i Liceum Ogólnokształcącym w Obornikach. Myślą przewodnią tegorocznej Parafiady były słowa patrona naszego miasta wypowiedziane podczas pierwszej pielgrzymki do Polski, św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi” W rywalizacji udział wzięły reprezentacje okolicznych parafii oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku i Niepublicznej Polsko-Angielskiej Szkoły Pod-stawowej im. Johna Deweya w Obornikach.

Publikacja: 24-06-19 czytaj więcej

I GRAND PRIX OBORNIK W LEKKIEJ ATLETYCE MEMORIAŁ TADEUSZA RATAJCZAKA - PROGRAM MINUTOWY

W sobotę 22 czerwca o godz. 9.00 rozpocznie się I GRAND PRIX OBORNIK W LEKKIEJ ATLETYCE MEMORIAŁ im. TADEUSZA RATAJCZAKA POD PATRONATEM BURMISTRZA OBORNIK TOMASZA SZRAMY. Uroczyste otwarcie imprezy o godz. 12.30. Sympatyków lekkiej atletyki zapraszamy !!!! Poniżej przedstawiamy program minutowy imprezy.

Publikacja: 21-06-19 czytaj więcej

I GRAND PRIX OBORNIK W LEKKIEJ ATLETYCE MEMORIAŁ TADEUSZA RATAJCZAKA

W sobotę 22 czerwca odbędzie się I GRAND PRIX OBORNIK W LEKKIEJ ATLETYCE MEMORIAŁ im. TADEUSZA RATAJCZAKA POD PATRONATEM BURMISTRZA OBORNIK TOMASZA SZRAMY. Impreza jest poświęcona pamięci Tadeusza Ratajczaka który był wspaniałym nauczycielem, trenerem, organizatorem wielu imprez sportowych dla dzieci i dorosłych, a przede wszystkim społecznikiem. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. Najlepsze wyniki w każdej konkurencji Grand Prix Obornik Dzieci oraz Grand Prix Oborniczan zostaną uznane za oficjalne rekordy stadionu. Wyniki te zostaną zamieszczone na tablicy rekordów, która znajdować się będzie w okolicach stadionu lekkoatletycznego. ZAPISY

Publikacja: 09-06-19 czytaj więcej

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Obornik - zapisy

Tradycyjnie już podczas Dni Oborniki Obornickie Centrum Sportu wspólnie z Laboratorium Logiki zaprasza wszystkich sympatyków szachów na kolejne gry, które odbędą się 23 czerwca w Centrum Rekreacji Oborniki przy ul. Czarnkowskiej. Turniej o Puchar Burmistrza Obornik jest zawodami otwartymi w których mogą wziąć udział wszyscy chętni. Zapisy odbywają się za pośrednictwem linku zamieszczonego poniżej. Organizatorzy wyznaczyli limit 80 zawodników. Początek zawodów 10.00. Zapraszamy.

Publikacja: 05-06-19 czytaj więcej

19 Czerwca - oficjalne otwarcie kąpieliska

Uchwałą Rady Miejskiej popularne Żwirki otrzymały oficjalną nazwę Kompleks Rekreacyjno Sportowy Żwirki. Uchwała przewiduje podział kompleksu na cztery strefy, rekreacyjno-sportową, kąpielisko, strefę dla sprzętu pływającego oraz strefę wędkowania. Dla każdej części kompleksu obowiązuje regulamin, dostępny na tablicy ogłoszeń. W tym roku sezon kąpielowy rozpoczyna się wcześniej bo już 19 czerwca. Od tego dnia teren kąpieliska będzie w godzinach od 11.00 do 19.00 strzeżony przez ratowników. Przed sezonem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Obornikach, dokonała badań wody. Wyniki pierwszych badań są pozytywne. W całym okresie kąpielowym woda będzie badana jeszcze trzykrotnie.

Publikacja: 18-06-19 czytaj więcej

Uczcili pamięć JPII

Sobotni Bieg Papieski i Papieski Rajd NW zainaugurowały tegoroczne Dni Obornik. Na trasie pojawiło się 200 biegaczy i zawodników NW. Organizatorem zawodów było Obornickie Centrum Sportu przy współpracy Stowarzyszenia NW Włóczykije, Nadleśnictwa Oborniki, Urzędu Miejskiego. Swoją pomoc okazali wolontariusze pod przewodnictwem Grażyny Zachwyc oraz ratownicy z jednostek OSP. Organizatorzy dziękują również Obornickiemu Stowarzyszeniu Lotniczemu za udostępnienie terenu. Każdy uczestnik zawodów otrzymał tradycyjnie odlewany medal oraz posiłek. Podobnie jak w latach poprzednich zawodnicy zajadali się pyrą z gzikiem oraz papieską kremówką.

Publikacja: 17-06-19 czytaj więcej

Zakończyła się XIX edycja Turnieju o Puchar Wielkiej Dziury

W niedzielę 16 czerwca zakończyła się XIX edycja Turnieju o Puchar Wielkiej Dziury. W turnieju uczestniczyło blisko 100 zawodników i zawodniczek. W meczach finałowych rocznika 2010-2011 ŁOWCY SINIAKÓW pokonali ISKRĘ LUDOMY 3:2, a w roczniku 2008 - 2009 FOOTBALL CLUB pokonał KS WEŁNĘ OBORNIKI 3 : 0. Turniej jest kontynuacją imprezy sportowej organizowanej przez wiele lat przez śp.Tadeusza Ratajczaka wspaniałego nauczyciela, trenera i organizatora sportu we współpracy z ks. proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego Zbigniewem Urnym. W organizację tegorocznej edycji włączyli się : Obornickie Centrum Sportu, Obornicka Spółdzielnia Mieszkaniowa i trenerzy z Akademii Reissa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Publikacja: 17-06-19 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN