Z ostatniej chwili:

Aktualności

Zapraszamy do udziału w Jesiennym Turnieju Szachowym

Już 29 września odbędzie się kolejny w tym roku turniej szachowy. Na wspólne szachowanie zaprasza Obornickie Centrum Sportu oraz Laboratorium Logiki. Link do zapisów znajduje się poniżej. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek. Podobnie jak w poprzednich edycjach, zawody odbędą się w sali konferencyjnej Centrum Rekreacji Oborniki przy ul. Czarnkowskiej.

Publikacja: 17-09-19 czytaj więcej

Bieg Niepodległości - zawody szkolne

Zgodnie z zapowiedzią 11 listopada główny bieg na dystansie 5 i 10 km zostanie poprzedzony biegami dla dzieci i młodzieży. Organizatorami biegów są Obornickie Centrum Sportu oraz Seniorski Klub Sportowy. Zawody rozpoczną się o godzinie 9.30. Każdy uczestnik biegów szkolnych musi dopełnić formalności zgłoszeniowych, które w jego imieniu zobowiązany jest dokonać rodzić lub opiekun prawny. Do zawodów mogą zgłosić się uczniowie szkół z całej Polski. Na każdego uczestnika biegu czekać będzie specjalnie odlewany medal oraz rogal Świętomarciński. Wcześniej rodzice zawodników będą musieli odebrać numer startowy w biurze zawodów, które czynne będzie w dniu 10 listopada od g. 10.00 do 13.00 oraz w dniu zawodów od g. 7.00. Biuro zawodów mieścić się będzie w Zespole Szkół Zawodowych im. gen. T. Kutrzeby przy ul. Ks. Szymańskiego.

Publikacja: 09-09-19 czytaj więcej

Sztafeta Biegamy Pomagamy już wkrótce

To już druga edycja zawodów biegowych w których rywalizują drużyny. Do udziału w pomaganiu tradycyjnie zaprasza Obornicki Klub Lekkoatletyczny oraz Obornickie Centrum Sportu. Zawody odbędą się 15 września na stadionie Obornickiego Centrum Sportu przy ul. Objezierskiej 2. Tym razem wpisowe zostanie przeznaczone na rzecz podopiecznych fundacji "Ja nie mogę czekać". Dystans do pokonania przez pięcioosobową drużynę to zaledwie 10km. Przed głównymi zawodami odbędą się biegi towarzyszące dla najmłodszych. Biegi dla dzieci rozpoczną się o godzinie 9.00, sztafety rozpoczną rywalizację punktualnie o 10.00. Zapraszamy. Link do zapisów znajduje się poniżej.

Publikacja: 26-08-19 czytaj więcej

Oborniki Triathlon już w najbliższą niedzielę

W najbliższą niedzielę po raz kolejny odbędą się zawody dla miłośników pływania, jazdy na rowerze i biegania. Tegoroczna edycja Oborniki Triathlon rozpocznie się zawodami dla najmłodszych, start aquathlonu planowany jest na godzinę 9.00. Uczestnicy głównych zawodów rozpoczną rywalizację o godzinie 11.30.W związku z przebiegiem zawodów zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Szczegóły utrudnień na drogach w okolicy kąpieliska oraz drogi w kierunku Rożnowa określa główny organizator SKS Oborniki, link poniżej. Utrudnienia potrwają od godziny 11.30 do ok. godziny 12.30. W tym czasie odbywać się będzie konkurencja jazda na rowerze. Wszystkich Oborniczan zapraszamy w niedzielne przedpołudnie na zawody, które cieszą się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród zawodników.

Publikacja: 22-08-19 czytaj więcej

10 Bieg Niepodległości - zapisz się już dziś

W tym roku przypada jubileuszowa 10 edycja Biegu Niepodległości. Od kilku lat zawody rozgrywane są w centrum miasta na dystansie 5 i 10 km. Nie inaczej będzie również w tym roku. 11 Listopada punktualnie o godzinie 11.11 nastąpi start najważniejszych zawodów biegowych w Obornikach. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal, koszulkę patriotyczną oraz bogaty pakiet regeneracyjny. Tradycją jest Rogal Świętomarciński i żurek. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie zawodów, zamieszczonym poniżej. Organizatorzy zachęcają do skorzystania z niższych opłat startowych, zaledwie 30 zł to opcja, która będzie obowiązywać w pierwszym tygodniu zapisów. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, zapisy rozpoczną się 19 sierpnia o godzinie 12.00. Zapisy możliwe są na stronach organizatora biegi.oborniki.pl lub ocs.oborniki.pl

Publikacja: 13-08-19 czytaj więcej

Bieg Niepodległości 2019 - zapowiedź

Co prawda jeszcze sierpień i w pełni okres wakacyjny ale Obornickie Centrum Sportu rozpoczęło przygotowania do kolejnej, dziesiątej już edycji Biegu Niepodległości. Zapisy rozpoczną się w dniu 19 sierpnia o godzinie 12.00. Warto zapoznać się z regulaminem zawodów i podjąć decyzję o udziale już w pierwszym tygodniu trwania zapisów, gdyż przez ten okres wpisowe do zawodów będzie wynosiło zaledwie trzydzieści złotych. Dla uczestników biegu będą przygotowane dwa dystanse 5 i 10km. Nie może też zabraknąć zawodów towarzyszących. Zapisy do biegów szkolnych rozpoczniemy już na początku września. Więcej informacji wkrótce. Należy pamiętać, że ilość miejsce jest ograniczona. Zachętą dla najmłodszych z pewnością będzie medal, taki sam jaki otrzymają zawodnicy biegu głównego.

Publikacja: 07-08-19 czytaj więcej

Wielki Finał Rutnicki Cup

Piękna pogoda i mecze na najwyższym poziomie przyciągnęły do Zbąszynia sporo kibiców i fanów siatkówki plażowej. 24 pary wyłonione w 5 eliminacjach ( jedna z eliminacji odbyła się 14 lipca w Obornikach na terenie Kompleksu Rekreacyjno – Sportowego „Żwirki”) walczyły o zwycięstwo w całym turnieju. Zwycięzcami okazali się Adam Lorens i Mateusz Podboraczynski, drugie miejsce zajęła para Michał Muszyński i Damian Nowak, trzecie medalowe miejsce zajęla para Tomasz Jaroszczak i Tomasz Kotecki.

Publikacja: 30-07-19 czytaj więcej

Tomasz Kotecki i Tomasz Jaroszczak zwycięzcami drugiej eliminacji Rutnicki Cup

W niedzielę 14 lipca przy pięknej pogodzie na terenie Kompleksu Rekreacyjno – Sportowego „Żwirki” w Obornikach przy ul.Kowanowskiej 38a odbył się drugi eliminacyjny turniej plażowej piłki siatkowej Rutnicki Cup. W imprezie uczestniczyły 42 pary z takich miejscowości jak: : Oborniki, Kowanówko, Bąblin, Bąblinek , Murowana Goślina, Parkowo, Poznań, Nowa Sól, Gostyń, Koszalin. Była to eliminacja na bardzo wysokim poziomie, co sprawiło że wiele fajnych par odpadło już na etapie gry systemem pucharowym. Zwycięzcami turnieju zostali Tomasz Kotecki i Tomasz Jaroszczak, drugie miejsce zajęła para Patryk Michalczyk i Krystian Michalczyk, trzecie miejsce dla pary Kamil Małecki i Jędrzej Bąkiewicz a czwarte dające awans do turnieju finałowego w Zbąszyniu przypadło parze Paweł Michalski i Damian Marcjan . Zwycięzcom gratulujemy!!!

Publikacja: 15-07-19 czytaj więcej

Rutnicki Cup 2019

W niedzielę 14 lipca na terenie Kompleksu Rekreacyjno - Sportowego " ŻWIRKI" przy ul.Kowanowskiej 38a odbędzie się turniej plażowej piłki siatkowej RUTNICKI CUP. Co roku impreza ta przyciąga ok.100 zawodniczek i zawodników z całego kraju.. Turniej w Obornikach jest drugim z sześciu zaplanowanych w tej edycji. Finał zostanie rozegrany 28 lipca na terenie boisk plażowych Zbąszyńskiego Centrum Sportu,Turystyki i Rekreacji. Wszystkich sympatyków plażowej piłki siatkowej zapraszamy.

Publikacja: 30-06-19 czytaj więcej

I GRAND PRIX OBORNIK W LEKKIEJ ATLETYCE MEMORIAŁ TADEUSZA RATAJCZAKA

W minioną sobotę w ramach obchodów Dni Obornik na stadionie Obornickiego Centrum Sportu odbyło się I Grand Prix Obornik im Tadeusza Ratajczaka pod patronatem Burmistrza Obornik Tomasza Szramy. Memoriałowe zawody imienia znanego i cenionego działacza sportowego jakim był Tadeusz Ratajczak zgromadziły na stadionie łącznie około 200 lekkoatletów zarówno z Obornik jak i całej Polski, którzy uzyskali szereg znakomitych wyników. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał w imieniu władz Obornik Dyrektor OCS Jacek Okpisz. Wśród przybyłych gości byli bliscy i przyjaciele śp. Tadeusza Ratajczaka – żona Janina, brat Zdzisław a także ks. proboszcz Zbigniew Urny, prezes Obornickiego Klubu Lekkoatletycznego – Michał Zieliński, a także przedstawiciel władz Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki – wiceprezes Rafał Wieruszewski.

Publikacja: 25-06-19 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN