Z ostatniej chwili:

Aktualności

Dzień Akademii Wesołego Sportowca

15 maja w słoneczne przedpołudnie boiska przy ks. Szymańskiego opanowali mali sportowcy, którzy na co dzień biorą udział w zajęciach Akademii Wesołego Sportowca. W tym dniu Obornickie Centrum Sportu przygotowało dla przedszkolaków szereg konkurencji, torów przeszkód, które wspólnie pokonywali ze swoimi wychowawcami. W Dniu Małego Sportowca wzięły udział reprezentacje przedszkoli: Słoneczny Świat, Akademia Wiedzy i Zabawy, Rupaki oraz oddziały przedszkolne ze SP nr 2.

Publikacja: 20-05-13 czytaj więcej

Sukces młodych szczpiornistów Sparty!

Wielkim sukcesem obornickich szczypiornistów zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej. W walce o V miejsce w turnieju Sparta Oborniki pokonała zdecydowanie ASPR Zawadzkie 35:25. Podopieczni trenera Marka Arciszewskiego przez tydzień walczyli w hali MTS Kwidzyn o miano najlepszej drużyny w Polsce. Jest to największy sukces młodych piłkarzy ręcznych którzy w Mistrzostwach wystąpili w składzie:

Publikacja: 17-05-13 czytaj więcej

Sołtysiada - Turniej Piłki Nożnej dla sołectw

Rekordowa liczba reprezentacji zgłosiła się do tegorocznej Sołtysiady. W sobotnie popołudnie na boiskach Obornickiego Centrum Sportu w Obornikach rywalizowało 17 drużyn. Turniej piłkarski to już druga konkurencja wliczana do tegorocznego Turnieju Wsi który odbędzie się 27 lipca. Każdy uczestnik sobotnich zmagań może doliczyć sobie punkty, które wliczane będą do ogólnej klasyfikacji tegorocznych zmagań sołectw naszej gminy.

Publikacja: 06-05-13 czytaj więcej

Zapraszamy na Obornicki Półmaraton

Festiwal biegowy w naszym mieście trwa. Już 23 czerwca odbędzie się kolejny bieg, tym razem na dystansie 21,097km. Tradycją jest już odbywający się właśnie podczas obchodów Dni Obornik półmaraton czyli Bieg o Puchar Złotej Pyry. Po raz drugi odbędą się w tym dniu II Mistrzostwa Polski Samorządowców w Półmaratonie. Zapisy odbywają się na tym samym formularzu. Wystarczy tylko przy zapytaniu \"czy jesteś samorządowcem\" udzielić odpowiedzi TAK lub NIE.

Publikacja: 02-05-13 czytaj więcej

Bieg Papieski - Dziękujemy

Nic nie jest tak ważne dla organizatorów biegu jak zadowolenie i dobra zabawa jego uczestników. Bez wątpienia wszyscy uczestniczący w przygotowaniu niedzielnych zawodów taki właśnie mieli cel. Obornickie Centrum Sportu jako główny organizator Biegu Papieskiego i Papieskiego Rajdu Nordic Walking pragną gorąco podziękować wszystkim osobom, instytucjom które dołożyły wszelkich starań aby każdy zawodnik z naszego miasta wywiózł jak najlepsze wspomnienia. Dziękujemy przede wszystkim:

Publikacja: 29-04-13 czytaj więcej

Kolejny Bieg Papieski za nami

To już trzeci bieg upamiętniający naszego Papieża Jana Pawła II. Po raz drugi natomiast na trasę wyruszyli zawodnicy nordic walking. Zawody tradycyjnie już zgromadziły zawodników niemal z całej Polski. Cieszy przede wszystkim liczny udział mieszkańców naszej gminy a tych w tym roku zameldowało się na starcie ponad osiemdziesięciu w przypadku biegaczy i blisko sześćdziesięciu w przypadku zawodników nordic walking.

Publikacja: 28-04-13 czytaj więcej

ZAPROSZENIE

Obornickie Centrum Sportu serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców naszej gminy na Bieg Papieski oraz Papieski Rajd Nordic Walking. Zawody poświęcone pamięci Papieża Jana Pawła II odbędą się w najbliższą niedzielę na obornickim Rynku. Start biegu głównego zaplanowano na 13.30. Bezpośrednio po biegaczach na trasę wyruszą zawodnicy nordic walking. W tym czasie na Rynku ścigać się będą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Zawody poprzedzone zostaną Marszem dla Papieża, który wyruszy spod kościoła Miłosierdzia Bożego o godz. 12.45 w którym uczestniczyć mogą wszyscy chętni.

Publikacja: 26-04-13 czytaj więcej

Niskie wpisowe aż do niedzieli!

Decyzją organizatorów wszyscy którzy dokonają wpisowego do dnia 21 kwietnia mogą wpłacić w przypadku biegaczy 20 zł a w przypadku zawodników NW 10 zł. Pierwotnie niższe kwoty miały obowiązywać do dnia 19 kwietnia. Chcąc zachęcić jak największą ilość osób do udziału w tegorocznym Biegu Papieskim i Papieskim Rajdzie Nordic Walking dokonano powyższej zmiany oczekując, że wszyscy którzy zdecydują się na przyjazd do Obornik będą mogli przez najbliższy weekend skorzystać z okazji i wpłacić niższą kwotę.

Publikacja: 18-04-13 czytaj więcej

Już w najbliższą niedzielę biegniemy i idziemy dla Jana Pawła II.

Papieska Dycha cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku w Biegu Papieskim weźmie udział rekordowa liczba uczestników. Już po raz drugi na trasie pojawią się również zawodnicy nordic walking. Bieg i rajd zostaną poprzedzone Marszem dla Papieża, który wyruszy spod kościoła Miłosierdzia Bożego przy ul. Droga Leśna o godzinie 12.45. Poniżej zamieszczamy wskazówki organizacyjne dotyczące niedzielnych zawodów.

Publikacja: 24-04-13 czytaj więcej

Witaj Wiosno - turniej piłki nożnej dla SP za nami

Tym razem młodych piłkarzy którzy wstawili się na obornickim Orliku przywitała prawdziwa wiosna. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w drugim turnieju zorganizowanym przez Obornickie Centrum Sportu z cyklu Witaj Wiosno. W zawodach uczestniczyły cztery drużyny: SP Chrustowo, SP 3 Oborniki i dwie drużyny z Objezierza w składzie których głównie byli piłkarze na co dzień trenujący w Orkanie.

Publikacja: 13-04-13 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Niepodległości 2019
  • Oborniki Triathlon 2019
  • aquathlon 25.08.2019

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN