Z ostatniej chwili:

Aktualności

Bieg Niepodległości - ruszają zapisy

Obornickie Centrum Sportu zaprasza wszystkich miłośników biegania na kolejne zawody które odbędą się z okazji Święta Niepodległości. 11 Listopada o godz. 11.00 przy ul. Piłsudskiego w Obornikach wyruszy czwarty już Bieg Niepodległości. 15 kilometrowa trasa podobnie jak w latach poprzednich przebiegać będzie przez Oborniki, Kowanówko i Rożnowo. Biuro zawodów znajdować się będzie w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 (wejście od strony boisk wielofunkcyjnych-ul. ks. Szymańskiego).

Publikacja: 05-09-13 czytaj więcej

Sparta liderem IV ligi

Piłkarze nożni Sparty Oborniki po sześciu kolejkach spotkań o mistrzostwo IV ligi - grupa północ zajmują pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów. Oborniczanie są jedynym zespołem, który nie odniósł w dotychczasowych meczach porażki (4 zwycięstwa i dwa remisy).

Publikacja: 08-09-13 czytaj więcej

Runda rewanżowa Obornickiej Ligi Orlik

Już w najbliższy poniedziałek 9 września o godzinie 18.30 na obornickim Orliku rozpocznie się runda rewanżowa OLO. To już druga edycja tych rozgrywek. Liderem po rundzie wiosennej jest Drużyna Actimela, która wyprzedza na półmetku rozgrywek Błysk Popówko i FC Kaszanka.

Publikacja: 03-09-13 czytaj więcej

Boisko w Objezierzu otwarte

W poniedziałkowe popołudnie uroczyście zostało otwarte kolejne boisko w naszej gminie. Powstałe nowe boisko w Objezierzu to kolejny obiekt sportowy z którego na co dzień korzystać będą uczniowie objezierskich szkół, kluby sportowe oraz mieszkańcy Objezierza i pobliskich miejscowości. W uroczystości wziął udział Burmistrz Obornik Tomasz Szrama oraz Poseł na Sejm Jakub Rutnicki. Wśród zaproszonych gości obecna była również żona Ryszarda Ciszaka głównego inicjatora budowy obiektu. Boisko wchodzące w skład objezierskiego stadionu administrowane jest przez Obornickie Centrum Sportu.

Publikacja: 04-09-13 czytaj więcej

Prezentacja zespołów szczypiornistek i szczypiornistów

W sobotę 30 sierpnia na terenie rekreacyjnym firmy Guma – Wicherek w Obornikach, Zarząd Klubu SKF KPR Sparta Oborniki zorganizował spotkanie sponsorów, członków i sympatyków klubu, inaugurujące rozgrywki ligowe piłkarek i piłkarzy ręcznych.

Publikacja: 03-09-13 czytaj więcej

Mistrzostwa Obornik w Kolarstwie Szosowym

Obornickie Centrum Sportu zaprasza wszystkich miłośników jazdy na dwóch kołach do udziału w I Mistrzostwach Obornik w Kolarstwie Szosowym. Wyścig odbędzie się 14 września a start i meta zaplanowane zostały przy ul. Towarowej w Obornikach.

Publikacja: 24-08-13 czytaj więcej

Sparta wiceliderem

W ostatnią sobotę sierpnia piłkarze nożni Sparty Oborniki rozegrali kolejny mecz ligowy o mistrzostwo IV ligi. Tym razem na boisku OCS Oborniki, gospodarze podejmowali zespół Huragana Pobiedziska. Tydzień wcześniej Sparta na wyjeździe zremisowała 1:1 z Lechią Kostrzyn i ten remis pozwolił oborniczanom awansować na drugie miejsce w tabeli.

Publikacja: 03-09-13 czytaj więcej

Piłkarze ręczni przygotowują się do nowego sezonu

Od kilkunastu dni do nowego sezonu rozgrywek o mistrzostwo II ligi przygotowują się piłkarze ręczni SKF Sparty Oborniki. Nowy trener drużyny, Marek Arciszewski prowadzi treningi codziennie, przygotowując zespół zarówno w sferze wytrzymałościowej (treningi w terenie) oraz zajęcia techniczne z piłką (prowadzone w hali OCS).

Publikacja: 21-08-13 czytaj więcej

III Metropolitarny Spływ Kajakowy

14 września br. odbędzie się III Metropolitalny Spływ Kajakowy. Organizatorami spływu są Stowarzyszenie Metropolia Poznań, Miasto i Gmina Oborniki oraz Obornickie Centrum Sportu. Trasa naszego spływu przebiegała będzie na odcinku Poznań - Mściszewo - Oborniki. Długość trasy spływu to około 39 km. Dla zainteresowanych istnieje możliwość krótszej wersji spływu (15 km) z Mściszewa do Obornik (konieczne jest podanie tej informacji w zgłoszeniu).

Publikacja: 20-08-13 czytaj więcej

Remis i wygrana Sparty

Piłkarze nożni obornickiej Sparty rozegrali w minionym tygodniu 2 i 3 kolejkę spotkań o mistrzostwo IV ligi. W dwóch meczach zainkasowali 4 punkty. W czwartek 15.08. zmierzyli się w wyjazdowym meczu ze Zjednoczonymi Trzemeszno, gdzie po niezłym spotkaniu wywalczyli cenny punkt remisując 1:1. Bramkę dla Sparty zdobył Mikołaj Panowicz.

Publikacja: 19-08-13 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • DT4MTB Maraton Oborniki - ODWOŁANY!
  • I Bieg Leśnych Skrzatów

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN