Z ostatniej chwili:

Aktualności

Żwirki ochłodą na gorące dni

Już od wczesnych godzin dopołudniowych obornickie Żwirki odwiedzane są przez mieszkańców naszej gminy. Kąpielisko Miejskie to niezwykła atrakcja zarówno dla najmłodszych jak i tych nieco starszych. Ostatnie upalne tygodnie powodują, że codziennie korzysta z kąpieli rekordowa liczba mieszkańców gminy.

Publikacja: 29-07-13 czytaj więcej

Kiszewo najlepsze w Gminnym Turnieju Wsi

W sobotę 27 lipca na terenie boiska sportowego w Łukowie odbył się III Gminny Turniej Wsi. W tym roku konkurencje sportowe rozegrano w trzech kategoriach. Pierwsza była adresowana dla dzieci, które rywalizowały w rzutach piłką do kosza, rzutem woreczkami do celu, strzał na bramkę oraz sztafeta „z pyrą” połączona z torem przeszkód. W drugiej kategorii wystąpili dorośli mierząc się: w pchnięciu kulą, zagraniem piłką siatkową do celu, strzelaniem z wiatrówki i sztafecie – panie biegały w kaloszach a panowie skakali w workach. Trzecia kategoria tzw.rodzinna polegała na odbiciu piłki nożnej głową jak największą ilość razy. Tutaj każde sołectwo reprezentowane było przez rodzinę w składzie: córka, syn, mama i tata. Zawody rozpoczęły się o godz. 16.00 oficjalnym otwarciem i powitaniem wszystkich uczestników. Rywalizacja sportowa przebiegała w atmosferze fair play i dostarczyła startującym zawodnikom i licznie zgromadzonym kibicom wiele zabawy. Dodatkowo wszystkie dzieci mogły bawić się na tradycyjnych dmuchawcach a strażacy z OSP rozstawili kurtyny wodne, które chłodziły wszystkich spragnionych chłodu w ten upalny dzień. Generalna klasyfikacja obejmowała zmagania sortowe, Estradowe Potyczki Wsi \"Heca Heca Koło Pieca\" oraz turniej piłki nożnej \"Sołtysiada\". Wśród 14 sołectw, które wzięły udział w całym turnieju najlepsze okazało się sołectwo Kiszewo, drugie miejsce zajęło sołectwo Rożnowo a trzecie sołectwo Lulin. Podczas zakończenia zawodów burmistrz Piotr Woszczyk i menedżer OCS Piotr Kucharski wręczyli wszystkim sołectwom pamiątkowe dyplomy i puchary a zawodnicy najlepszej trójki otrzymali dodatkowo piękne medale. Zawody przygotowane i przeprowadzone zostały przez Urząd Miejski w Obornikach i Obornickie Centrum Sportu. Podziękowania za pomoc kierujemy do pracowników OCS Oborniki, UM Oborniki, sołtys Łukowa Pani Anety Cholewo oraz zabezpieczającym całą imprezę druhom z OSP Objezierze, OSP Bąblin i OSP Świerkówki.

Publikacja: 29-07-13 czytaj więcej

Piłkarze nożni rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

Piłkarze nożni Sparty, Orkanu oraz Rożnovi rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Swój pierwszy mecz kontrolny rozegrała Sparta, która pokonała Wełnę Skoki 3:2. W Gałowie w najbliższą niedzielę mecz sparingowy rozegrają Orkanowcy, którzy zmierzą się z tamtejszym Kłosem.

Publikacja: 25-07-13 czytaj więcej

Zapraszamy na Gminny Turniej Wsi

Już w najbliższą sobotę w Łukowie odbędzie się kolejny Gminny Turniej Wsi. Początek zmagań reprezentacji poszczególnych sołectw zaplanowano na godzinę 16.00. W tym roku do turnieju zgłosiło się 15 sołectw. Generalna klasyfikacja obejmować będzie najbliższy finał a także Estradowe Potyczki Wsi \"Heca Heca Koło Pieca\" oraz turniej piłki nożnej \"Sołtysiada\". Zapraszamy!!!

Publikacja: 22-07-13 czytaj więcej

Zagrali dla Żaków obornickiej Sparty

Dziesięć zespołów, sportowe emocje i szczytny cel. W sobotę na boisku Orlik przy ul. Obrzyckiej w Obornikach odbył się turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział drużyny reprezentujące przedsiębiorstwa z okolic Obornik i Poznania.

Publikacja: 28-06-13 czytaj więcej

Bieg o Puchar Złotej Pyry - Dziękujemy!

Organizacja biegu to wielkie przedsięwzięcie, to przede wszystkim wysiłek i zaangażowanie wielu osób. Obornickie Centrum Sportu składa gorące podziękowania wszystkim instytucjom, osobom bez których nie odbyłby się kolejny festiwal biegowy w naszym mieście.

Publikacja: 28-06-13 czytaj więcej

Nordic Walking po raz drugi na Rynku

Przy okazji półmaratonu już po raz drugi odbył się rajd NW. Liczna grupa sympatyków marszu z kijami w ostatnim dniu Święta Obornik bawiła się wspólnie z biegaczami. Tradycyjnie już swoją nieocenioną pomoc w przygotowaniu rajdu okazała obornicka grupa NW Włóczykije.

Publikacja: 26-06-13 czytaj więcej

Oborniczanin Mistrzem Polski Samorządowców

Podczas Biegu o Puchar Złotej Pyry już po raz drugi odbyły się Mistrzostwa Polski Samorządowców w Półmaratonie. Tym razem zwycięzcą okazał się mieszkaniec Obornik, na co dzień pracownik obornickiego magistratu Krzysztof Nowacki. W roku ubiegłym był drugi, tym razem nie miał sobie równych. Gratulujemy!

Publikacja: 25-06-13 czytaj więcej

Wyniki oraz Galeria z Biegu o Puchar Złotej Pyry

Dni Oborniki dobiegają końca. Nasz półmaraton to wielka radość i satysfakcja dla jego organizatorów. Kolejny rekord frekwencji. Gorąco dziękujemy za przyjazd do Obornik wszystkim uczestnikom. Zapraszamy serdecznie na kolejne zawody, które odbędą się już 11 listopada.

Publikacja: 23-06-13 czytaj więcej

W pogoni za Złotą Pyrą

Już w najbliższą niedzielę wielka pogoń za Złotą Pyrą. Na starcie stanie rekordowa liczba uczestników. Rywalizacja będzie tradycyjnie toczyć się w ostatnim dniu obchodów Dni Obornik. W niedzielne przedpołudnie oprócz zawodników swoje przybycie zapowiedzieli mieszkańcy Obornik a przy trasie swoich gardeł nie będą oszczędzali kibice w Gołaszynie, Maniewie i Świerkówkach przez które to miejscowości przebiegać będzie półmaraton.

Publikacja: 20-06-13 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN