Z ostatniej chwili:

Aktualności

Kompleks lekkoatletyczny przy Objezierskiej już otwarty.

Środowy wieczór stał się okazją do kolejnego wydarzenia sportowego w naszej gminie. Po kilku miesiąc prac Burmistrz Obornik Tomasz Szrama oficjalnie otworzył kompleks lekkoatletyczny przy ul. Objezierskiej. Tartanowa bieżnia od wczoraj została udostępniona mieszkańcom gminy. Każdego dnia od 9.00 do 22.00 z nowo otwartego obiektu będą mogli korzystać uczniowie gminnych szkół, kluby, stowarzyszenia oraz wszyscy chętni, którzy zapragną rekreacji biegowej i nie tylko. Przy okazji otwarcia obiektu odbył się również bieg pn. Magiczna Mila. 137 biegaczy rywalizowało na dystansie 1600m.

Publikacja: 14-12-17 czytaj więcej

Magiczna Mila - co? gdzie? kiedy?

Już jutro o godzinie 18.45 odbędzie się uroczyste otwarcie kompleksu lekkoatletycznego w Obornikach. Z tej okazji odbędą się również zawody biegowe "Magiczna Mila". Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia.

Publikacja: 12-12-17 czytaj więcej

Udany start karateków na koniec roku

W miniony weekend zawodnicy Obornickiego Klubu Karate wzięli udział w dwóch turniejach. W sobotę w Akademickim Pucharze Polski w Swarzędzu a w niedzielę w Otwartym Turnieju Karate WKF ZANIEMYŚL CUP. Zarówno jeden jak i drugi start zakończony został sukcesem.

Publikacja: 13-12-17 czytaj więcej

Poznaliśmy najlepszych szachistów tegorocznych rozgrywek

W niedzielę 10 grudnia odbył się ostatni w tym roku turniej szachowy w ramach Szachowego Grand Prix Obornik. Zwycięzcą Mikołajkowego Turnieju Szachowego w kategorii OPEN został Paweł Bęben, miejsce drugie zajął Bogdan Dahlke, natomiast trzecie miejsce przypadło Łukaszowi Naruszewiczowi. Natomiast w kategorii JUNIOR zwycięzcą został Filip Bęben, drugie miejsce zajął Alan Jagodziński, a trzecie Mateusz Różański. Organizatorem zawodów po raz kolejny było Obornickie Centrum Sportu oraz Laboratorium Logiki.

Publikacja: 11-12-17 czytaj więcej

XI Chrustowski Bieg Zimowy - zapisy

Już dziś o godzinie 18.00 ruszają zapisy do XI Chrustowskiego Biegu Zimowego. To najstarszy bieg w gminie Oborniki organizowany corocznie od 2007 roku. Pomysłodawcą biegania w Chrustowie był wieloletni nauczyciel, trener i wychowawca Stefan Hoeft. Przypominamy o limicie uczestników, który wynosi 300 biegaczy. Tradycyjnie podczas XI Chrustowskiego Biegu Zimowego odbędą się również biegi dla szkół podstawowych i gimnazjów. Zapisy dla uczniów odbywać się będą w dniu biegu.

Publikacja: 05-12-17 czytaj więcej

Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców

W miniony weekend w hali Obornickiego Centrum Sportu przy ul. Obrzyckiej odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Posła na Sejm RP Krzysztofa Paszyka. W turnieju, który rozgrywany był od piątku do niedzieli wzięło udział 12 zespołów z całej Polski. Zwycięzcami turnieju została drużyna UKS Anilana Łódź. Młodzi szczypiorniści Sparty zakończyli turniej na trzecim miejscu.

Publikacja: 05-12-17 czytaj więcej

II edycja Żwirki Trial

W niedzielę 3 grudnia o godz. 10.00 na Kąpielisku w Obornikach po raz drugi odbył się bieg cyklu Żwirki Trial. Podczas kolejnej edycji najszybsi okazali się Barbara Nadolska oraz Michał Gokiert. Organizatorzy cyklu zachęcają wszystkich mieszkańców naszej gminy do aktywnego spędzania wolnego czasu. Trzecia edycja Żwirki Trial odbędzie się w niedzielę 7 stycznia. Zapraszamy.

Publikacja: 05-12-17 czytaj więcej

Mikołajkowy Turniej Szachowy - ruszyły zapisu

Ruszyły zapisy do Mikołajkowego Turnieju Szachowego, który odbędzie się 10 grudnia w sali konferencyjnej Centrum Rekreacji Oborniki (ul. Czarnkowska 84). To już ostatni turniej szachowy w tym roku organizowany przez Obornickie Centrum Sportu oraz Laboratorium Logiki. Zawody zostaną rozegrane na dystansie 7 rund w tempie 10 minut + 5 s. na ruch. Uczestnicy będą mieli możliwość uzyskania lub poprawienia rankingu ELO rapid. Turniej też wyłoni zwycięzców w ogólnej klasyfikacji GRAND PRIX.

Publikacja: 29-11-17 czytaj więcej

Ruszył montaż lodowiska - Orlik nieczynny

Dziś na Orliku przy ul. Obrzyckiej 88 rozpoczęły się prace związane z montażem lodowiska. W związku z trwającymi pracami obiekt będzie nieczynny. Wszystkich chętnych do korzystania z boisk zapraszamy na boiska przy ul. Objezierskiej oraz Ks. Szymańskiego.

Publikacja: 27-11-17 czytaj więcej

Magiczna Mila - otwarcie kompleksu lekkoatletycznego

W środę 13 grudnia o godzinie 18.45 odbędzie się uroczyste otwarcie kompleksu lekkoatletycznego przy ul. Objezierskiej. Z tej okazji odbędą się zawody biegowe na dystansie jednej mili, stąd nazwa biegu "Magiczna Mila". Zapisy do zawodów rozpoczynają się w dniu dzisiejszym o godz. 18.00. Zapisy na stronie OCS oraz biegi.oborniki.pl.

Publikacja: 24-11-17 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Niepodległości dla dzieci i młodzieży - zapisy
  • Bieg Niepodległości
  • KS Futsal Oborniki
  • Skf Sparta kobiety
  • Sparta ręczna mężczyźni

Biuletyn informacji publicznej

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
Szachy
OCS HLPN