Z ostatniej chwili:

Aktualności

Papieski Rajd NW - to był udany dzień

Ponad dwa lata czekaliśmy na możliwość zorganizowania Papieskiego Rajdu NW. Oczywiście pandemia nie sprzyjała organizacji ulubionych przez kijkarzy zawodów. W sobotni słoneczny poranek na starcie 5km dystansu stanęło ponad 80 zawodniczek i zawodników. Impreza zorganizowana przez Obornickie Centrum Sportu oraz Stowarzyszenie Włóczykije, cieszy się dużą popularnością również poza naszą gminą. Na trasie można było spotkać zawodników z Poznania, Ryczywołu, Rogoźna i wielu innych miejscowości spoza gminy. Honorowym starterem był dyrektor OCS Jacek Okpisz. Przed zawodami delegacje OCS-u i Włóczykijów złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II. Publikacja: 25-04-22 czytaj więcej

Papieski Rajd NW - zapraszamy

Okres pandemii sprawił, że sporo imprez i zawodów sportowych w ostatnim okresie czasu nie odbyło się. Tym bardziej zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Papieskim Rajdzie NW, który odbędzie się 23 kwietnia. Start zawodów będzie miał miejsce na Łazienkach Obornickich o godzinie 9.30. Do zawodów można zapisać się za pośrednictwem linku zamieszczonego poniżej. Jest to jedyna droga aby pojawić się na liście startowej. Po wypełnieniu formularza należy przejść do opłaty startowej. Każdy uczestnik rajdu otrzyma pamiątkowy medal oraz kremówkę jako symbol przypominający nam Papieża Jana Pawła II. Rajd odbędzie się na dystansie 5km, wytyczoną trasą nr 3. Publikacja: 30-03-22 czytaj więcej

Turniej Młodych Talentów Karate - sukcesy obornickich karateków

W minioną niedziele pięciu najmłodszych zawodników Obornickiego Klubu Karate sprawdzało swoje umiejętności sportowe w Turnieju Młodych Talentów Karate „Mosina Cup 2022”. Zawody te zgromadziły ponad 300 zawodników z całego województwa. Nasi karatecy zdobyli tam cztery medale. W konkurencji kihon w swoich kategoriach wiekowych srebrne medale wywalczyli: Marcel Krzyścin, Wanda Płoszczyca, Filip Maciąg Natomiast brązowy medal zdobył Ignacy Koralewski Wszystkim medalistom i uczestnikom gratulujemy. Publikacja: 14-03-22 czytaj więcej

Bieg Wyklętych - wyniki

W sobotę odbył się już po raz siódmy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego. Na starcie stanęło 167 zawodników. Zwycięzcą okazał się Maciej Soloch z Wronieckiego Klubu Biegacza, kolejne miejsca zajęli Dariusz Szrama i Patrycjusz Soczka. Wśród pań najlepszą okazała się Dorota Lutomska, miejsce drugie zajęła Ewelina Janiszewska, trzecią lokatę zajęła Anna Wencka. Zawody miały wyjątkowy symboliczny charakter. Biegacze przed startem symbolicznie okazali wsparcie narodowi ukraińskiemu, który w ostatnich dniach zmaga się z rosyjskim okupantem. Zawodnicy biegi z flagami Polski i Ukrainy. To ważny gest, który jest symboliczny, jednak niezwykle istotny dla mieszkańców sąsiadującej Ukrainy. Publikacja: 28-02-22 czytaj więcej

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - niezbędnik informacyjny

Już po raz siódmy w najbliższą sobotę odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego. Start zawodów tradycyjnie już będzie miał miejsce przy ul. Droga Leśna, za boiskami Orlik, punktualnie o g. 18.00. Biuro zawodów znajdować się będzie w okolicy strefy startu, czynne od godziny 16.30. Organizacja zawodów wiąże się z utrudnieniami w ruchu pojazdów. Zamknięte będą ulice po których została wyznaczona trasa zawodów w godzinach od 17.00 do 20.00. Poniżej zamieszczamy mapę przedstawiającą trasę biegu. Publikacja: 24-02-22 czytaj więcej

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego - zapisy

W dniu 28 stycznia punktualnie o 12.00 rozpoczną się zapisy do VII Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego. Formuła zawodów to pokonanie jak najwięcej dwukilometrowych pętli w ciągu 1,5h. Oczywiście ilość pętli jaką przebiegnie zawodnik zależy od niego samego. Jednak aby otrzymać medal należy pokonać odcinek ok. 4km, czyli dwóch pętli. Zwycięzcą zawodów zostanie zawodnik, który zaliczy jak najwięcej pętli w ciągu 1,5h. Przy takiej samej ilości okrążeń zwycięzce wyłoni czas. Publikacja: 27-01-22 czytaj więcej