Z ostatniej chwili:

Aktualności

DT4YOU MTB Maraton Oborniki 2017 - podsumowanie

W sobotę 29 kwietnia obyła się IV edycja DT4YOU MTB Maraton Oborniki. Na starcie stanęło ponad 800 zawodników. Organizatorzy kolejny raz stanęli na wysokości zadania. Pełne atrakcji miasteczko zawodów, świetnie przygotowana trasa, cenne nagrody dla uczestników. Wszystko to mieli do swojej dyspozycji zarówno zawodnicy jak i liczna grupa kibiców.

Podobnie jak w latach poprzednich zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse, MEGA (70 km), MINI (39 km) oraz TURYSTYCZNY . Na starcie nie mogło zabraknąć najmłodszych kolarzy górskich, dla których został zorganizowany wyścig przy współpracy z JUST A FIT. Zawody dla dzieci to przede wszystkim promocja dwóch kółek oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. Każdy uczestnik wyścigów dziecięcych otrzymał medal oraz pamiątkową koszulkę.

Jako pierwsi na trasie pojawili się zawodnicy rywalizujący na dystansie MEGA. Na linii startu stawiło się łącznie 61 uczestników. Zwycięzcą okazał się Andrzej Kaiser, który pewnie z ponad 2 minutową przewagą pokonał Bartłomieja Oleszczuka. Jako trzeci linię mety wjechał Bartosz Banach, który stoczył zaciętą walkę o podium z Krzysztofem Krzywym oraz Maciejem Kasprzakiem. Natomiast wśród Pań pewne zwycięstwo z ponad 15 minutową przewagą odniosła Paulina Bielińska. Drugie miejsce zajęła Magdalena Hałajczak a trzecie Małgorzata Zellner.

Na dystansie MINI do rywalizacji stanęła rekordowa liczba uczestników. Na starcie zjawiło się 442 zawodników i tutaj nie zabrakło wielkich emocji. O zwycięstwie decydowały tysięczne sekundy. Zwycięzcą został Sławomir Pituch, drugie miejsce zajął Michał Górniak, a trzecie Szczepan Paszek. Kolejna trójka, która była w tej emocjonująco finiszującej grupie to Jacek Rogowski, Patryk Krajewski i Filip Jeleniewski. Wśród Pań zwyciężyła Marta Gogolewska, która o ponad minutę wyprzedziła Katarzynę Hendrzyk-Majewska. Trzecie miejsce z 5 minutową stratą zajęła reprezentantka Obornik Izabela Gościańska (DT4YOU MTB TEAM).

W wyścigu TURYSTYCZNYM wzięło udział 290 uczestników. Cieszy  frekwencja mieszkańców naszej gminy, którzy licznie stawili się w kolejnej edycji DT4YOU MTB Maraton Oborniki. W porównaniu z poprzednim rokiem, również możemy zauważyć wzrost zainteresowania udziałem w zawodach.

Sponsor tytularny, który jest dystrybutorem komponentów rowerowych DT Swiss ufundował wiele cennych nagród dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników, którzy brali udział w loterii.

Organizatorzy pragną podziękować sponsorom zawodów DT4YOU oraz firmie RUUKKI, a także wszystkim którzy brali udział w przygotowaniach oraz w sprawnym przeprowadzeniu zawodów. W tym współorganizatorowi zawodów dla dzieci Just a Fit,wszystkim służbom porządkowym, KPP Oborniki, Straży Miejskiej, druhom OSP, kołu wolontariuszy pani Grażyny Zachwyc, Nadleśnictwu Oborniki, zespołowi odpowiedzialnemu za przygotowanie tras zawodów.

Zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach.