Z ostatniej chwili:

Aktualności

DT4YOU MTB MARATON OBORNIKI – Wspólny sukces

Wyścig kolarski MTB odbył się w Obornikach po raz pierwszy. Oprócz wyścigu głównego MEGA odbył się wyścig MINI oraz wyścigi dla dzieci, jednym słowem była to impreza dla każdego. Ogółem w imprezie brało udział ok.400 uczestników. Wiele podziękowań i słów uznania za perfekcyjną wręcz organizację tej sportowej imprezy napływają do OCS od uczestników z całej Polski.

Wiele ciepłych słów organizatorzy usłyszeli od mieszkańców naszej gminy. Jest to najlepsza nagroda dla wszystkich, którzy poświęcili wiele sił i czasu na przygotowanie tego kolarskiego święta.

Głównym organizatorem zawodów, czuwającym nad całością przygotowań i przebiegiem imprezy było Obornickie Centrum Sportu . Sponsor tytularny Firma DT4YOU – oficjalny dystrybutor DT SWISS (producent komponentów rowerowych) przygotował wiele atrakcyjnych  i  cennych nagród, częściowo zakupił elementy   do oznakowania  trasy oraz  koszulki dla dzieci.  Pomysłodawcami pierwszego maratonu MTB w Obornikach oraz trasy wyścigu byli oborniccy miłośnicy kolarstwa górskiego Marcin Marcinkowski i Paweł Kosmowski

Organizatorzy kierują słowa podziękowania do firm, instytucji i osób, które wspierały nas
w organizacji i przeprowadzeniu DT4YOU MTB MARATON OBORNIKI:

·         Nadleśnictwo Oborniki

·         Referat Promocji Urzędu Miejskiego

·          Woluntariuszom  i  pracownikom OCS  przygotowującym   trasę wyścigu w sposób profesjonalny z Jarosławem Troszczyńskim na czele (Jarek wielki dzięki !!!), Marcinem Skawińskim oraz Marcinem Pelcnerem  sprawującemu  bezpośredni nadzór z ramienia Nadleśnictwa Oborniki , oraz wszystkim pracujących w biurze  zawodów i  miasteczku rowerowym.

·         druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z  Mieczysławem Boruckim na czele : Dąbrówki Leśnej, Nowołoskońca, Ocieszyna, Kiszewa  ,Nieczajny  i  Uścikowa.

·         woluntariuszom z obornickich szkół pod przewodnictwem Grażyny Zachwyc,

·         woluntariuszom z Wielkopolskiego Centrum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot
w Rożnowicach,

·          Zespół  Szkół ul. Obrzycka 88

·         Ks. Zb.Urnemu

·         Straży Miejskiej i Policji

·         speakerowi zawodów - Waldemarowi Cyrankowi za prowadzenie komentarza i ceremonii zakończenia wyścigu.

·         Panom Grzegorzowi  Mantykowi  i  Ireneuszowi Brzechwie

Za wsparcie finansowe dziękujemy sponsorom :

·         DT4YOU Oborniki !!!

·         Obornicka Spółdzielnia Mieszkaniowa

·         Roweromania – sklep rowerowy w Obornikach, Rynek 22

·         Besttherapy – gabinet masażu i rehabilitacji Damiana Kołodzieja

·         Orchidea Fitness Klub-przeprowadzenie wyścigów dla dzieci

Ogromna rzesza ludzi zaangażowana w organizację DT4YOU Maraton Oborniki   jest kolejnym dowodem na to że wspólne działanie może przerodzić się w sukces organizacyjny oraz wspaniałą promocję naszej gminy, pokazuje również,  że warto odwiedzić Oborniki i wziąć udział w zawodach sportowych dla wszystkich. Potwierdzeniem tego  są komentarze uczestników wyścigu z 17 maja:

„DT4YOU MTB Maraton MTB Oborniki w dniu 17.05.2014 r. przebił swoją profesjonalną organizacją wszystkie dotychczas organizowane tego typu zawody sportowe w Wielkopolsce”

„Było na tej imprezie rodzinnej organizowanej w Obornikach woj. wielkopolskie i wesoło i bezpiecznie, było wyścigowo. Trasy maratonu  oznaczone zostały w sposób wzorowy, organizacja i zabezpieczenie zawodników w sprzęt medyczny czy posiłki i napoje wręcz wzorcowe”

„[WASZE IMPREZY / DEBIUTANCI NA MEDAL] można? można! Debiutujący w sobotę na arenie zawodów MTB, DT4YOU MTB Maraton Oborniki zaskoczył POZYTYWNIE wszystkich, stawiając wysoko poprzeczkę innym imprezom w Polsce!”

Aleksander Adam Dorożała - zwycięzca wyścigu: Rewelacja! czekamy na kolejne edycje! Nie ma się do czego przyczepić!”

Wojciech Wierciak: Organizacja fenomentalna. Maraton dawał spokoj i mozna bylo skupic sie na jezdzie. Oznakowanie fantastyczne. Ważne co jest pomijane bardzo często. Każdy zawodnik był powiedziany jak przekraczał metę. Nikt nie został pominięty. Najgorsze piach, piach i jeszcze raz piach”


„Łukasz Leśniak: Uważam, ze był to organizacyjnie najlepszy maraton w jakim brałem udział do tej pory! Gratulacje i wielkie podziękowania dla organizatorów a dla uczestników za emocje jakie dzięki nim nam dzisiaj towarzyszyły na trasie! ‘’


„Szymi Przymusiński: Wszystko na wysokim poziomie”

„Szymi Przymusiński: Wszystko na wysokim poziomie”

Witam, chciałbym wszystkim osobom przygotowującym maraton w Obornikach

pogratulować organizacji. Biorę udział w maratonach prawie od 10lat i to w

całej Polsce. Jednak tak mistrzowsko przygotowanego maratonu mtb nie

widziałem. Jest to rekord Polski. Wszystko grało, wszystko się podobało. I

to nie jest tylko moja opinia, słyszałem ją prawie wszędzie. Za tyle serca

włożonego i pracy tak rzetelnej nie wystarczy podziękować, należy się Wam

Organizatorom nasza wdzięczność. Jestem pewien, że ta wdzięczność jest od

ponad 300 ludzi. DZIĘKUJEMY. Eugeniusz Niedzielski nr 99.

 

To kolejna wielka impreza po biegach i rajdach nordic walking w naszym mieście. Miejmy nadzieję,
że wszystkie zawody organizowane przez OCS jak do tej pory przyczynią się do jeszcze większej aktywności Oborniczan a przede wszystkim dzieci, całych rodzin. Już teraz zapraszamy wszystkich na obornicki Rynek 29 czerwca gdzie odbędzie się kolejna edycja Złotej Pyry. Zapisy do rajdu NW oraz biegu na stronie www.ocs.oborniki.pl 

Dodano: 21-05-14

Najbliższe imprezy

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN