Z ostatniej chwili:

Aktualności

IV Otwarte Mistrzostwa Obornik w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW

Do Obornik przybyli najsilniejsi. W IV Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc wystartowało 45 zawodników. Wśród uczestników nie zabrakło mistrzów i wicemistrzów świata i Europy w swojej kategorii wagowej.

Tegoroczne zawody odbyły się na wyjątkowo wysokim poziomie. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wagowych. W kategorii do 80 kg najsilniejszym okazał się Bartosz Rybka, drugie miejsce przypadło Patrykowi Durajowi zaś trzecie miejsce zajął Arkadiusz Moliński. Kategoria do 100 kg była najliczniejsza. Pierwsze miejsce w tej kategorii wywalczył medalista Mistrzostw Świata Marcin Błaszków z wynikiem 215 kg. Drugie miejsce zajął Tomasz Napierała, trzecie miejsce Arkadiusz Macudziński. W najcięższej kategorii 100 kg + najsilniejszy okazał się Arkadiusz Skrzypczak, który pobił swój rekord życiowy wyciskając 260 kg. Drugie miejsce zajął Marcin Raniszewski zaś trzecie miejsce zajął wicemistrz Świata i Europy Konrad Fornalczyk. Gościem specjalnym tegorocznych zawodów był litewski kulturysta Robert Burneika. Zawody zorganizowane przez Obornickie Centrum Sportu, Urząd Miejski w Obornikach oraz pomysłodawcę imprezy Macieja Przybyła zgromadziły w hali OCS  dużą rzeszę kibiców. Zawody wsparło wiele firm i instytucji, które ufundowały nagrody dla uczestników zawodów.

Poniżej wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach.

Dodano: 02-02-16