Z ostatniej chwili:

Aktualności

Juniorzy Sparty z awansem !!!

Młodzi szczypiorniści Sparty awansowali do 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów. W turnieju 1/8 w Obornikach spotkały się 4 zespoły: SKF Sparta Oborniki, CKS SMS Szczecin, MOS SMS Junior Wrocław i Wybrzeże II Gdańsk. Mecze rozgrywane w hali OCS przy ul. Obrzyckiej przysporzyły sporo emocji licznie zgromadzonej publiczności.

Nasi zawodnicy zmagania rozpoczęli w piątkowy wieczór. Wtedy rozegraliśmy mecz z Wybrzeżem II Gdańsk. Jak się później okazało był to mecz o wyjście do dalszych gier. Spotkanie od początku ułożyło się po myśli gospodarzy, którzy wygrali to spotkanie 31 : 21. W sobotę doszło do pojedynku o pierwsze miejsce w tabeli i prawo organizacji zawodów ćwierćfinałowych. O godzinie 18.00 SKF Sparta Oborniki zmierzyła się z MOS SMS Junior Wrocław. Pojedynek od początku bardzo wyrównany, choć gospodarze popełniali sporo błędów w defensywie. Z tego wzięły się 4 bramki straty po pierwszej połowie. Druga odsłona to determinacja Spartan i pogoń za wygraną w tym meczu. Do ostatniej sekundy nie było wiadomo kto wyjdzie zwycięsko z tej gry. Na nieszczęście dla oborniczan więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni i zwyciężyli 29 : 28. W ostatnim dniu turnieju zagraliśmy z CKS SMS Szczecin. Mecz wygrany 35 : 30 nie miał już jednak znaczenia w kolejności drużyn. Komplet wyników:

PIĄTEK

MKS MOS SMS JUNIOR WROCŁAW – KS CKS SMS SZCZECIN      35 : 26

SKF KPR SPARTA OBORNIKI – WYBRZEŻE II GDAŃSK                  31 : 21

SOBOTA

KS CKS SMS SZCZECIN – WYBRZEŻE II GDAŃSK                           27 : 37

SKF KPR SPARTA OBORNIKI – MKS MOS JUNIOR WROCŁAW     28 : 29

NIEDZIELA

MKS MOS JUNIOR WROCŁAW – SPR WYBRZEŻE II GDAŃSK       37 : 30

SKF KPR SPARTA OBORNIKI – KS CKS SMS SZCZECIN                  35 : 30

Tabela końcowa:

1.       MKS MOS JUNIOR WROCŁAW

2.       SKF KPR SPARTA OBORNIKI

3.       WYBRZEŻE II GDAŃSK

4.       KS CKS SMS SZCZECIN

Z awansu cieszyli się zatem wrocławianie i oborniczanie. Zawodnicy z Dolnego Śląska będą organizatorem zawodów ćwierćfinałowych. Sparta w dniach 13 – 15 luty pojedzie do Płocka. W jaskini lwa zmierzymy się z Padwą Zamość , Gwardią Opole  i Orlen Wisłą Płock. Dwa zespoły awansują do półfinału MP. Sparta: Paweł Rybarczyk, Maciej Wiśniewski, Michał Eitner, Patryk Sztuba, Szymon Ratajczak, Hubert Narożny, Jan Surma, Adrian Wosicki, Filip Matuszak, Mateusz Nowak, Klaudiusz Goman, Patryk Gryziński, Krystian Kuliński, Filip Kwiatkowski. Trenerzy: Marek Arciszewski, Przemysław Cebulski, Tomasz Witaszak

Dodano: 02-02-15

Najbliższe imprezy

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN