Z ostatniej chwili:

Aktualności

Letni Rajd Nordic Walking po Złotą Pyrę już za nami

W sobotę 18 czerwca odbył się Letni Rajd Nordic Walking po Złotą Pyrę. W tym dniu nastąpiło oficjalne otwarcie 2 nowych tras Nordic Walking (6km i 11km). Przed startem zawodów odsłonięta została tablica (ciotka) informacyjna wszystkich 4 tras występujących na terenie naszej gminy. Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonał Burmistrz Obornik Tomasz Szrama wraz z v-ce starostą Andrzejem Okpiszem oraz Prezes Stowarzyszenia NW Włóczykije Panią Katarzyną Janecką.

Pogoda podczas zawodów dopisała, humory również, a wzorowo zorganizowana Kolejna impreza NW to zasługa Obornickiego Centrum Sportu oraz Stowarzyszenia NW Włóczykije. Inicjatorem powstania nowych tras był Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. Start, meta oraz kameralne miasteczko znajdowała się obok głównego wejścia do Centrum Rekreacji Oborniki. Jako pierwsi w trasę wyruszyli zawodnicy na trasie 11 km, a zaraz po nich nastąpił start grupy na 6 km. Po powrocie na uczestników rajdu czekała tradycyjna już pyra z gzikiem przygotowana przez firmę cateringową Marcus.

Obie trasy rozpoczynają się oraz kończą przy Centrum Rekreacji Oborniki. Krótsza trasa (6 km) poprowadzona jest kolejno przez młyn i targowisko, obornickie łazienki, leśnymi ścieżkami, dalej obok harcówki. Dłuższa trasa poprowadzona jest głównie po twardej nawierzchni. Od tablicy informacyjnej należy się udać w stronę ul, Czarnkowskiej, a następnie w prawo  wzdłuż drogi nr 178. Dalej należy skręcić na Rudki i ścieżką pieszo-rowerową należy podążać aż do drogi w kierunku Dąbrówki Leśnej. W dalszym ciągu duktami leśnymi kierując się oznakowaniami mijamy strzelnicę myśliwską i dalej aż do drogi nr 178. Po przejściu przez przejście dla pieszych należy kierować się w stronę Obornik.
Duży wkład w przygotowanie nowych tras włożyli również wolontariusze Wielkopolskiego Centrum Pomocy Bliźniemu w Rożnowicach dla których Starostwo Obornickie przygotowało upominki.
Nowe trasy to kolejny powód do aktywności a możliwości i przyczyn dla których warto być aktywnym w naszej gminie nie brakuje.
Do zobaczenia na kolejnym maszerowaniu.


Dodano: 20-06-16

Najbliższe imprezy

  • SKF KPR

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN