Z ostatniej chwili:

Aktualności

Maciej Adamczyk zwycięzcą Oborniki Triathlon 2016

W dniu dzisiejszym na Kąpielisku Miejskim odbyła się II edycja Oborniki Triathlon. Na starcie stanęło ponad 150 zawodników. W tym roku przed startem głównych zawodów odbył się również Oborniki Aquathlon, w których wzięło udział prawie 30 najmłodszych zawodników, uczniowie klas I-III i IV-VI. Zwycięzcą tegorocznego obornickiego triathlonu został Maciej Adamczyk. Najlepszą triathlonistką okazała się Barbara Nadolska.

Zawodnicy rywalizowali na dystansie sprinterskim. Do pokonania mieli ok. 400m pływania, 22,5 km jazdy rowerem i 5,25 km biegu. Zwycięzcą w II edycji Oborniki Triathlon został Maciej Adamczyk z Obornik, reprezentujący klub fitness Just a Fit, będący jednocześnie współorganizatorem zawodów. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Sobota również zawodnik z Obornik, trzecie miejsce przypadło Maciejowi Rybarczykowi z Szamotuł. W rywalizacji pań najlepszą okazała się Barbara Nadolska z Murowanej Gośliny. Drugie miejsce zajęła Anna Maliszewska ze Swarzędza, a trzecie przypadło Kornelii Kozłowskiej z Rogoźna. W kategorii najlepsza Oborniczanka, najlepszy Oborniczanin zwyciężyli Kamila Kąkol i Maciej Adamczyk.

W zawodach Aquathlonu w kategorii klas I-III wśród dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Eichler, a wsród chłopców Stanisław Suszczewicz. Natomiast w kategorii klas IV-VI wśród dziewcząt zwyciężyła Dominika Leśniewska, a w gronie chłopców Przemysław Szymczak.
Obszerniejsza relacja z zawodów wraz z fotogalerią już wkrótce.

Dodano: 28-08-16