Z ostatniej chwili:

Aktualności

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Karate WKF

W dniach 14-15 października w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Olimpijskiego w kategoriach Juniorów Młodszych, Juniorów oraz U-21. W Mistrzostwach wzięła udział rekordowa liczba 350 zawodników z 48 klubów. Oborniki reprezentowało 8 zawodników z dwóch klubów (5 zawodników z Obornickiego Klubu Karate Shotokan i 3 zawodniczki z Obornickiego Klubu Karate). Te najważniejsze dla tych grup wiekowych zawody w ciągu roku były pilnie obserwowane przez trenerów kadry narodowej jak również przedstawicieli ministerstwa sportu z uwagi na włączenie karate do grona dyscyplin olimpijskich. Dlatego presja startu i emocje związane z rywalizacją były często niezwykle wysokie.

Największym sukcesem wśród zawodników z Obornickiego Klubu Karate Shotokan było zdobycie złotego medalu w kategorii kata drużynowego Juniorek. Drużyna w składzie: Olga Kaczmarek, Monika Kuźniak, Julia Wojciechowska okazała się zdecydowanie najlepsza w układach technik kata oraz bunkai stając na najwyższym podium po pokonaniu drużyn z Legnicy, Łodzi i Prudnika. W kategoriach indywidualnych juniora młodszego bardzo dobry występ  zanotowali Jakub Kuklewski, Mikołaj Michalak oraz Maciej Mullauer, którzy wygrali trzy walki i przegrali dopiero o wejście do strefy medalowej kategorii kata. Wszyscy trzej zawodnicy znaleźli się w czołowej ósemce tej kategorii wiekowej co można uznać za duży sukces biorąc pod uwagę 46 startujących zawodników. W kategorii kata juniorek młodszych do ósemki najlepszych zakwalifikowała się Julia Wojciechowska, przegrywając dopiero  z późniejszą vice Mistrzynią Polski. W kategorii kumite dwie walki wygrał Jakub Kuklewski, plasując się ostatecznie na 7 miejscu.

Natomiast wśród zawodników Obornickiego Klubu Karate rewelacyjnie spisała się Kamila Bracikowska zdobywając we wspaniałym stylu złoty medal i tytuł mistrzyni Polski w kata indywidualnym młodzieżowców. Kamila pokonała wszystkie swoje rywalki 5:0 co jest niezwykłym wyczynem zwłaszcza na zawodach tak wysokiej rangi. Oprócz złotego medalu Kamila razem z koleżankami  Magdą Piątkowską i Sarą Wosicką wywalczyła srebrny medal w kata drużynowym i kumite drużynowym młodzieżowców, natomiast Sara zajęła jeszcze  trzecie miejsce w kumite indywidualnym w kat. – 50 kg.

Daleki wyjazd i starty były możliwe dzięki dotacjom Urzędu Miasta i Gminy Oborniki, który od wielu lat wspiera Obornickie Kluby Karate w rozwoju sportowców i krzewieniu kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Dodano: 17-10-16