Z ostatniej chwili:

Aktualności

Odwołana I Kolejka Piłkarskiej Wiosny

Warunki pogodowe nie pozwoliły w miniony weekend zainaugurować rundy wiosennej piłkarzom IV ligi, odwołane zostały również spotkania poznańskiej A klasy zaplanowane pierwotnie na najbliższą sobotę. Przerwa zimowa przyniosła wiele zmian kadrowych zarówno w Obornickiej Sparcie jak i Orkanie Objezierze. Oba kluby kilka miesięcy temu zawiązały współpracę szkoleniową która przynosi wiele wymiernych korzyści dla zawodników obu drużyn.

W sobotę 23 marca Zarząd Klubu MKS Sparta Oborniki zamknął listę transferową zawodników. Do drużyny dołączył od początku okresu przygotowawczego środkowy obrońca wychowanek klubu, który powrócił z wypożyczenia do Orkanu Objezierze – Kacper Kopaniarz. Z wypożyczenia ze Stelli Luboń powraca także na rundę wiosenną podopieczny trenera Dawida Orczykowskiego, który grał w drużynie juniorów starszych jeszcze w poprzednim sezonie razem z Kacprem Kopaniarzem Paweł Polarczyk. W minionym tygodniu klub porozumiał się także z zawodnikiem z Nigerii Fevourem Gariga. Ten 24 letni ofensywny zawodnik ostatnio występował w III ligowej Victorii Częstochowa. Od kilku tygodni Fevour mieszka w Poznaniu i dlatego zainteresował się obornickim klubem. Po kilku dniach obserwacji tego zawodnika, Zarząd wspólnie z trenerem Mariuszem Drewiczem podjął decyzję o zakontraktowaniu tego zawodnika na rundę wiosenną sezonu 2012/2013. Okazję do zobaczenia tego zawodnika w meczu kibice Sparty będą mieli za tydzień w ligowym meczu we Wróblewie, a jeżeli kolejna zostanie odwołana z powodu złych warunków atmosferycznych, Sparta zmierzy się w sobotę o 9.30 na boisku w Wągrowcu z Koroną Stróżewo.

Klub na rundę wiosenną opuści wiosną Radosław Cegielski, który wypożyczony będzie razem z jeszcze dwoma zawodnikami Sparty do Orkanu Objezierze. 

Transfery wiosna 2013

Odchodzą: Jakub Paździerski (Sparta Szamotuły), Radosław Cegielski ( Orkan Objezierze)

Przychodzą: Kacper Kopaniarz ( powrót z wypożyczenia z Orkanu Objezierze), Paweł Polarczyk ( powrót z wypożyczenia ze Stelli Luboń), Fevour Gariga ( ostatnio Victoria Częstochowa)

 

   

 

Dodano: 25-03-13

Najbliższe imprezy

  • SKF KPR

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN