Z ostatniej chwili:

Aktualności

Osobowości Sportowe 2013 roku

W ostatnią sobotę karnawału w holu Zespołu Szkół w Obornikach odbył się tradycyjny Bal Sportowca połączony z wręczeniem wyróżnień sportowcom, działaczom, trenerom, sponsorom oraz przedstawicielom instytucji wspierających sport za ich wkład w rozwój obornickiego sportu w roku 2013. To swoiste podsumowanie wydarzeń minionego roku odbyło się już po raz dwudziesty. Od 1993 roku wszystko przygotowuję i organizuje Tadeusz Ratajczak wspomagany przez UM w Obornikach, OCS Oborniki oraz całą rzeszę ludzi i instytucji wspierających obornicki sport.

Osobowościami Sportowymi 2013 roku wybrani zostali : Olga Chmielewska z Obornickiego Klubu Karate „SHOTOKAN”, Justyna Cieśla z SKF KPR „SPARTA” Oborniki, Dariusz Biliński z Obornickiego MOTOKLUBU, Marcin Kaźmierczak z MKS „SPARTA” Oborniki, Henryk i Romuald Ruks z Obornickiego Stowarzyszenia Lotniczego, Mikołaj Siwecki z KS „Auto Wicherek”, Maciej Wtorek z SKF KPR „SPARTA” Oborniki oraz Agnieszka Koch z UKS TS Oborniki.

W kategorii wybitne osiągnięcia, a zarazem promowanie Ziemi Obornickiej docenieni zostali: Agnieszka Maluśkiewicz, Janusz Wolniewicz, Damian Rajczyk, Krzysztof Nowacki, Artur Spławski, Paweł Baran, Piotr Dereń, Bartosz Protasewicz, Paweł Przewoźny, Krzysztof Waśko oraz Paweł Nochowicz.

W trakcie uroczystości prowadzonej od dwudziestu lat niezmiennie przez niezastąpiona dwójkę Tadeusza Ratajczaka i Waldemara Cyranka wręczono także wyróżnienia specjalne, za wybitne osiągnięcia sportowe i wkład pracy w rozwój sportu na terenie Ziemi Obornickiej w latach 1994-2013. Wyróżnieni to: Tomasz Kaczmarek, Jarosław Kuc, Zbigniew Małachowski, Jacek Wosicki, Tomasz Wosicki oraz Wojciech Bloch.

Organizatorzy pamiętali także o działaczach, którzy aktywnie pracują na rzecz obornickiego sportu. Wyróżnienia specjalne otrzymali: Paweł Chmielewski za 10- letnią działalność na rzecz obornickiego Klubu Karate Do Shotokan, Tomasz Mikołajczak za pomoc w organizacji imprez sportowych i rekreacyjno- kulturalnych na terenie Ziemi Obornickiej, Sławomir Wojtyniak za aktywną i bezinteresowną działalność na rzecz „MOTOKLUBU OBORNIKI”, Jerzy Stepka za historyczny sukces młodych piłkarzy nożnych Obornickiej Sparty- II miejsce w I edycji Ogólnopolskiego Turnieju „Piłkarska Kadra Czeka – Warszawa 12.10.1985”oraz Jan Kwiatkowski.

Ten piękny wieczór, który był spotkaniem ludzi kochających obornicki sport stał się również doskonałą okazją do podziękowań za wielkie serce na rzecz obornickiego sportu, dobro oraz pomoc niesioną przez wiele lat. Wyróżnieni to: Ksiądz Proboszcz Zbigniew Urny, Włodzimierz i Jarosław Janasek, Barbara i Władysław Kałkowie, Michał Ciesiółka, Ilona i Krzysztof Wicberger, Edward Mączyński, Markus Dlugosch.

Podczas sobotniej gali wyróżnieni zostali również: Sandra Niedzielska za osiągnięcia sportowe i postawę godną prawdziwej sportsmenki, Klaudiusz Hirsch
za propagowanie Futsalu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Ziemi Obornickiej
w KS „AUTO-WICHEREK”, Leszek Mikołajczak za reprezentowanie barw SKF „METALPLAST” i SKF KPR „SPARTA” Oborniki w latach 1995-2013, Krystian Morka za osiągnięcia sportowe i postawę godna naśladowania – wzorowego sportowca, Michał Pietrzak za osiągnięcia sportowe w latch 1996-2000 i wkład pracy w rozwój piłki ręcznej na terenie Ziemi Obornickiej, Marek Arciszewski za osiągnięcia sportowe w latach 1995-2000 i ogromne sukcesy na arenie krajowej z wychowankami w latach 2008-1014.
Na zakończenie części oficjalnej, tradycyjnie Burmistrz Obornik Tomasz Szrama wzniósł toast za pomyślność i sukcesy obornickiego sportu. Później wszyscy rzucili się w wir tanecznej zabawy, która trwała do białego rana.

Dodano: 05-03-14

Najbliższe imprezy

  • I Bieg Leśnych Skrzatów
  • 5 Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  • GPX Obornik w piłce nożnej halowej.
  • wicherek
  • Żwirki Trial - Wielki Finał

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN