Z ostatniej chwili:

Aktualności

PUCHAR ZPRP I ZŁOTE MEDALE DLA PIŁKARZY RĘCZNYCH SKF KPR SPARTA OBORNIKI

Młodzicy SKF KPR SPARTA Oborniki wywalczyli Puchar ZPRP, co oznacza że zostali MISTRZAMI POLSKI w tej kategorii wiekowej !!! Jest to historyczny sukces wywalczony przez młodych piłkarzy ręcznych. Złoty medal i Puchar ZPRP Młodzików zdobyli : Spychała Jakub, Szymanek Jakub, Kiedrowski Maksymilian, Ratajski Kacper, Kramm Gabriel, Włodarczyk Konrad, Miler Oskar, Nowaczyk Oskar, Mysiak Dawid, Pruszkowski Bartosz, Posłuszny Paweł, Kuta Jakub, Czaprański Jan, Konieczny Maciej, Łesyk Maciej, Bogielczyk Mateusz, Michalski Kacper, Majkowski Maciej, Gryziński Kacper, Kopaniarz Dominik trenerzy Marek Arciszewski, Jan Okpisz, Tomasz Witaszak i Joanna Jarysz.

W dniach 14-15 czerwca w hali Obornickiego Centrum Sportu odbył się Finał Pucharu ZPRP Młodzików. Turniej ten był uwieńczeniem całorocznych zmagań tej kategorii wiekowej. Rozgrywki zaczęły się od eliminacji wojewódzkich a w późniejszym etapie poprzez turnieje na poziomie rozgrywek centralnych zakończyły się finałem z udziałem czterech najlepszych drużyn. W gronie tym znalazły się PGE VIVE Kielce, SKF Wisła Płock, SKS Kusy Kraków i oczywiście SKF KPR Sparta Oborniki.
Młodzi Spartanie prowadzeni przez kadrę szkoleniową w osobach Marka Arciszewskiego, Jana Okpisza i Tomasza Witaszaka od początku rozgrywek prezentowali duże aspiracje aby zajść w tych rozgrywkach aż do finału. W piątkowym meczu, którego stawką był awans do ścisłego finału i grę o złoty medal nasi chłopcy wysoko zwyciężyli zespół Wisły Płock 23-13 .Na wyróżnienie w tym meczu zasłużył niewątpliwie Oskar Miler, który zamurował bramkę i został wybrany MVP meczu. Po dużych emocjach jakie w meczu o złoty medal towarzyszyły kibicom, którzy szczelnie wypełnili obornicką halę, nasz zespół wywalczył upragniony złoty medal pokonując SKS Kusy Kraków 28-25. Wyrównana gra całego zespołu i odporność psychiczna w końcowych minutach przyniosła niesamowity efekt. Wyróżnienie w tym meczu nagrodą MVP obdarowany został Maciej Konieczny. Wynik osiągnięty na zakończenie tych rozgrywek jest ogromnym sukcesem dla naszego Klubu i wielką nagrodą dla obornickiej piłki ręcznej, dyscypliny, która w tym właśnie roku obchodzi piękny jubileusz 60-lecia swej tradycji w naszym mieście.
W meczu o brązowy medal zespół PGE VIVE Kielce pokonał SKF Wisłę Płock 22-21 i to zespół kielecki cieszył się ze zdobycia brązowych medali.
Brawa i podziękowania należą się wszystkim. Wielki sport rodzi się tam gdzie współpraca, zaangażowanie i poświecenie zbiera dobre żniwo. Dziękujemy zawodnikom za dzielenie edukacji naukowej z pasją do piłki ręcznej. Kadrze szkoleniowej i rodzicom za wspieranie ich w rozwoju i za to że byliście zawsze z nimi.
Osobne podziękowania kierujemy dla Burmistrza Obornik pana Tomasza Szramy za wszelką pomoc jakiej udzielił Klubowi przy organizacji rozgrywek, turniejów a przede wszystkim podczas realizacji tak prestiżowej imprezy jak Finał Mistrzostw Polski.
Dziękujemy wszystkim sponsorom, kibicom i wszystkim sympatykom młodzieżowego handballa za pomoc oraz zaufanie.

Dziękujemy władzom Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej w osobach panów Bogdan Sojkin, Bogusław Trojan oraz Marek Werle za przybycie i obdarzenie naszego Klubu zaufaniem.

Młodych szczypiornistów wspierał Jerzy Kubiak, zasłużony dla naszego miasta trener piłki ręcznej, któremu życzymy dużo zdrowia.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw :
1 miejsce : SKF KPR Sparta Oborniki
2 miejsce : SKS Kusy Kraków
3 miejsce : PGE Vive Kielce
4 miejsce : SKF Wisła Płock

MVP Finału Pucharu ZPRP Młodzika :
- Szeląg Kamil - SKS Kusy Kraków
Król Strzelców :
- Filip Wrona - SKS Kusy Kraków
Najlepszy Bramkarz :
- Miler Oskar - SKF KPR Sparta Oborniki

Najlepsza Siódemka Turnieju
Smagowicz Szymon - SKS Kusy Kraków,
Konieczny Maciej - SKF KPR Sparta Oborniki,
Barucha Krzysztof - PGE VIVE Kielce,
Czaprański Jan - SKF KPR Sparta Oborniki,
Wrona Filip - SKS Kusy Kraków,
Dragosz Jan - SKS Kusy Kraków,
Oskar Miler - SKF KPR Sparta Oborniki

Najlepsi zawodnicy w swoich zespołach
- Pruszkowski Bartosz - SKF KPR Sparta Oborniki
- Różewicz Konrad - PGE VIVE Kielce
- Janiszewski Mateusz - SKF Wisła Płock
- Babrzymąka Igor SKS - Kusy Kraków

Dodano: 25-06-19

Najbliższe imprezy

  • Andrzejkowy Turniej Szachowy

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN