Z ostatniej chwili:

Aktualności

Sparta wciąż bez zwycięstwa.

W sobotę przy Obrzyckiej gościliśmy Osir Komprachcice. Doświadczony zespół z województwa opolskiego po 60 minutach gry zgarnął całą pulę wygrywając 21 : 25. Straty do rywala nie były duże i przez większość czasu mecz był wyrównany. W ważnych momentach brakowało chłodnej analizy sytuacji i skuteczności.

Zaczęliśmy od prowadzenia 2 : 0 mimo choć sytuacji z karnego nie wykorzystał Mateusz Golczyński. Komprachcice jednak szybko odpowiadają i po kilku minutach gramy na wymianę bramek. Po piętnastu minutach wyznaczeni do gry Adrian Wosicki i Michał Eitner skutecznie odpowiadali na bramki rywali. Niestety na dwie sekund przed końcem pierwszej części zupełnie odpuszczony rzut Osiru trafia do bramki oborniczan i schodzimy przegrywając 12 : 14. Po zmianie stron dochodzimy rywala na bramkę po rzucie karnym wykorzystanym przez Macieja Włudarczaka. Niestety w 10 minut popełniamy serię błędów co kończy się prowadzeniem gości 14 : 18. Szczypiorniści Sparty jednak walczą i niwelują straty do jednaj bramki praktycznie w dwie minuty. Niestety nasi rozgrywający popełniają szereg błędów i kolejny raz na tablicy wyników 4 bramkowe prowadzenie Komprachcic. W tym fragmencie skuteczni byli w naszym zespole jedynie skrzydłowi Maciej Włudarczak i  Jonasz Ratajczak. To nie wystarczyło na bardziej zespołowo grających rywali. Przegrywamy 21 : 25 i ciągle czekamy na zwycięstwo w tym sezonie.  Trener Marek Arciszewski po meczu: ,, Musimy przewartościować grę. Za dużo uwagi skupiamy na zapisach w protokole meczowym gdzie widnieją tylko zdobyte bramki. Rozgrywający oddali zbyt dużą ilość rzutów z nieprzygotowanych pozycji i nie potrafiliśmy  uchwycić czasu najważniejszej pracy w obronie. Do tego kilka prostych strat, które doświadczeni gracze gości wykorzystali. Chłopacy walczyli w kolejnym meczu do końca za co należą się słowa pochwały. Dziękuję również publiczności za liczne przybycie i wspieranie nas do ostatniego gwizdka. ‘’

Sparta: Rybarczyk, Kustoń, Wiśniewski, Kowalczak, Myszkowski 1, Surma, Ratajczak J. 2, Włudarczak 4, Okpisz 1, Wosicki 3, Tepper, Garstecki, Eitner 5, Kuliński, Ratajczak Sz. 5.

Kolejny mecz w Obornikach 17 października o godzinie 18.00. Rywalem Sparty będzie Euco 9 Legnica.

Dodano: 05-10-15

Najbliższe imprezy

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN