Z ostatniej chwili:

Aktualności

Sparta wreszcie wygrała

Aż pięciu kolejek potrzebowali szczypiorniści by odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po nieudanym meczu w Obornikach Śląskich podopieczni Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka chcieli za wszelką cenę wyjść z kryzysu i zainkasować dwa punkty. Przy Obrzyckiej poległa Euco 9 Legnica 30 : 22.

Spartanie przystąpili do meczu bez kontuzjowanego Sebastiana Kustonia oraz zmagającego się  z problemami zdrowotnymi  Mateusza Golczyńskiego. Wynik otworzył najskuteczniejszy zawodnik gości Marcin Radomski. Na odpowiedź publiczność zebrana przy obrzyckiej nie czekała zbyt długo, dwie dobre akcje wykończył Maciej Włudarczak i od tego momentu na boisku przeważali gospodarze. Sygnał do walki dał na placu Jan Surma, który swoim zaangażowaniem poderwał cały zespół do pracy w obronie. Grał na pograniczu faulu czego efektem były trzy wykluczenia w pierwszej połowie spotkania. Wykonał jednak swoje zadanie dając impuls pozostałym zawodnikom do mocniejszej gry w obronie. Straciliśmy mało bramek w meczu również dzięki wyśmienitej postawie w bramce Macieja Wiśniewskiego. W ataku pozycyjnym dobrze rozgrywamy, przenosząc ciężar gry w zewnętrzne sektory boiska, gdzie skutecznością popisują się Jonasz Ratajczak i wspomniany wcześniej Maciej Włudarczak. Pierwszą połowę kończymy przy stanie 13 : 11. Druga odsłonę znów zaczyna wspomniany wcześniej duet skrzydłowych. Rzucamy trzy bramki pod rząd i wychodzimy na 5 bramkowe prowadzenie. Efektownym rzutem z podłoża popisał się Adrian Wosicki.  Dobrą zmianę na kole dał Dawid Tepper, walczył w obronie i pomagał rozgrywającym przy wyłączeniu z gry Jana Okpisza. Ten ostatni mimo ,,plastra’’ potrafił się urwać i w kilka minut ustalić kto w tym meczu wygra. Swoje bramki w drugiej części dorzucili Szymon Ratajczak i Piotr Myszkowski. Od tego momentu na parkiecie zjawili się najmłodsi Spartanie; Filip Kwiatkowski i Krystian Kuliński. Sparta zasłużenie wygrywa 30 : 22 i niech to będzie zwycięstwo na przełamanie. Kolejne spotkanie oborniczanie rozegrają z Polonią Środa Wielkopolska. Mecz przy obrzyckiej dopiero 7 listopada. Gościć będziemy Lidera Swarzędz.

Sparta: Wiśniewski, Rybarczyk, Kwiatkowski, Nowak, Myszkowski 2, Ratajczak J. 7, Włudarczak 5, Okpisz 5, Wosicki 3, Tepper 3, Garstecki, Kuliński, Ratajczak Sz. 4, Surma 1.


Dodano: 18-10-15

Najbliższe imprezy

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN