Z ostatniej chwili:

Aktualności

Sukces szczypiornistów z Gimnazjum nr 1 w Obornikach !!!

Gimnazjum nr 1 im. Unicef w Obornikach zajęło III miejsce w finale wojewódzkim XVI Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców. Młodzi sportowcy w dniach 9-10 marca walczyli w Wągrowcu z najlepszymi gimnazjami z Wielkopolski.

Po poniedziałkowych grach grupowych Gimnazjum nr 1 w Obornikach uplasowało się na drugim miejscu w grupie. Nasz zespół musiał uznać wyższość zespołowi z Ostrowa Wielkopolskiego. Co ważne ekipę z południa Wielkopolski prowadzi Eugeniusz Lijewski, ojciec i trener Krzysztofa i Marcina Lijewskich, czyli dwóch reprezentantów i medalistów mistrzostw świata.

We wtorek w półfinale zmierzyliśmy się z Lesznem, w którym nieznacznie przegraliśmy. Na wyniku zdecydowała kontuzja Dawida Królskiego, który był motorem napędowym oborniczan. W meczu o brązowy medal koncertowa gra naszych zawodników i wygrana z gospodarzem turnieju, Gimnazjum nr 1 Wągrowiec. III miejsce w Wielkopolsce to na pewno duży sukces chłopców z obornickiej jedynki. Za najlepszego bramkarza uznano gimnazjalistę z Obornik,  Igora Krzyżaniaka. Słowa uznania i podziękowania należy przede wszystkim złożyć na ręce Przemyslawa Cebulskiego,  trenera klubowego, który na co dzień szkoli tych  zawodników w SKF Sparta Oborniki.

Kolejność końcowa finału:

1.       Ostrów Wielkopolski

2.       Leszno

3.       Oborniki

4.       Wągrowiec

5.       Poznań

6.       Konin

7.       Gołańcz

8.       Czerwonak

Gimnazjum nr 1 Oborniki:

Filip Kwiatkowski, Igor Krzyżaniak, Filip Lis, Dawid Królski, Daniel Szymaś, Krzysztof Bednarz, Borys Gradzik, Adrian Hoffmann, Filip  Januchowski, Filip Schiller, Szymon Chudzicki. Opiekun: Marek Arciszewski.

Dodano: 11-03-15

Najbliższe imprezy

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN