Z ostatniej chwili:

Aktualności

VII Bieg Niepodległości już za nami

To był już VII Bieg Niepodległości w naszym mieście. Punktualnie o 11.11 na trasę wyruszyło ponad 1000 zawodniczek i zawodników rywalizujący na dwóch dystansach 5 i 10km. Tuż przed pierwszym wystrzałem został odśpiewany hymn przez Mikołaja Stachowiaka ucznia szkoły w Objezierzu. Ten moment uważany jest przez zawodników za wyjątkowy.

Tegoroczną edycję na dystansie 5 km wygrał Kamil Pikula. Natomiast na dłuższej trasie jako pierwszy na mecie pojawił się Jakub Szymankiewicz. Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Kijak (5 km) oraz Monika Brzozowska (10 km). Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowy medal oraz nagrody.
Nowością w tym roku były otwarte biegi dla dzieci i młodzieży, które wystartowały przed biegiem głównym. Dzieciaki po raz pierwszy miały okazję poczuć się jak prawdziwi biegacze. Zawody opatrzone były profesjonalnym pomiarem czasu, a dla każdego przygotowano pamiątkowe medale.
Nie zabrakło również zupy gulaszowej oraz rogali Świętomarcińskich.
Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom, partnerom, wolontariuszom, KPP w Obornikach, Straży Miejskiej, jednostkom OSP, ŻW, którzy przyczynili się organizacji VII Biegu Niepodległości.
Organizatorzy w sposób szczególny pragną podziękować firmom i  instytucjom, które już nie po raz pierwszy stanęli na starcie zawodów wspierając organizatorów finansowo i rzeczowo:
RUUKKI
UNITEDPACKAGING
KUCHNIA STRYCH
MARCUS
CENTRUM ZDROWIA BEST
LGD KRAINA TRZECH RZEK
SMARTLEAN

Dodano: 16-11-16

Najbliższe imprezy

  • SKF KPR Sparta seniorzy
  • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN