Z ostatniej chwili:

Aktualności

VII OTWARTA REGIONALNA PARAFIADA DEKANATU OBORNICKIEGO

VII Regionalna Parafiada Dekanatu Obornickiego odbyła się dnia 11 czerwca 2019 r. na boiskach Obornickiego Centrum Sportu, na pływalni Centrum Rekreacji Oborniki w Szkole Podstawowej Nr 2 i Liceum Ogólnokształcącym w Obornikach. Myślą przewodnią tegorocznej Parafiady były słowa patrona naszego miasta wypowiedziane podczas pierwszej pielgrzymki do Polski, św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi” W rywalizacji udział wzięły reprezentacje okolicznych parafii oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku i Niepublicznej Polsko-Angielskiej Szkoły Pod-stawowej im. Johna Deweya w Obornikach.

Organizatorem wydarzenia był Uczniowsko - Parafialny Klub Sportowy przy Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Obornikach.                                          Honorowy patronat objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański - Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Burmistrz Miasta i Gminy Oborniki - Pan Tomasz Szrama oraz Starosta Powiatu Obornickiego – Pani Zofia Kotecka. Parafiada była współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Gminy Oborniki i z środków własnych.

Rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą, po której nastąpił przemarsz uczestników ulicami miasta na miejsce rywalizacji. Towarzyszyły mu tamburmajorki i orkiestra, niesiony był transparent Parafiady i tablice z nazwami parafii. Uroczystego otwarcia  Parafiady dokonał Pan Piotr Woszczyk - Zastępca Burmistrza Obornik.

     W kategorii STADION uczestnicy zmagali się w takich dyscyplinach sportowych, jak:: pływanie, piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, bieg na 60 m, skok w dal i tenis stołowy.

    W kategorii TEATR odbyły się: konkurs plastyczny i wiedzy o parafiach.

    W kategorii ŚWIĄTYNIA, prócz wspomnianej Eucharystii, przeprowadzony został konkurs piosenki religijnej - Sacrosong i konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II.

     Rywalizacja została  podsumowana pucharami, medalami, dyplomami, nagrodami książkowymi zakupionymi przez Gminę Oborniki, słodyczami, które ufundowało Starostwo Powiatowe. Zrealizowanie całego zadania było możliwe dzięki katechetom, nauczycielom wychowania fizycznego, innym osobom i instytucjom. Naszym Przyjaciołom oraz uczestnikom  z serca dziękujemy. Do zobaczenia za rok.

Dodano: 24-06-19

Najbliższe imprezy

  • Andrzejkowy Turniej Szachowy

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN