Z ostatniej chwili:

Aktualności

Zwycięstwo szczypiornistów przy Obrzyckiej.

W miniony weekend Sparta rozegrała jeden z lepszych meczów w tym sezonie. Zwycięstwo 36 : 28 nad Śląskiem II Wrocław przed własną publicznością było wynikiem dobrej gry podopiecznych Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka.

Śląsk zajmuje 4 lokatę w drugoligowych rozgrywkach co przy 7 pozycji oborniczan wskazywało faworyta meczu. Zgodnie z tym scenariuszem rozpoczęły się zawody. Na pierwszą bramkę Jana Okpisza goście odpowiedzieli 4 trafieniami pod rząd do 5 minuty spotkania. Sparta jednak zaczęła dobrze bronić, głównie za sprawą Sebastiana Kustonia co pozwoliło na niwelowanie strat. W ataku pozycyjnym prym wiedli Jan Okpisz i Adrian Wosicki. Pierwsza połowa bardzo wyrównana kończy się j zwycięstwem Sparty 15 : 14.

W drugiej części meczu oborniczanie narzucili swój rytm gry oparty na agresywnej obronie i wyprowadzeniu kontry. Dobrą zmianę na lewym skrzydle dał Piotr Myszkowski, z prawej strony ważne bramki zdobywał Maciej Włudarczak. Po wyłączeniu Jana Okpisza ciężar przejęli Wosicki z Eitnerem, którzy rzucali i obsługiwali Jana Surmę, który skutecznie kończył z koła. Świetną zmianę dał najmłodszy na boisku Jonasz Garstecki, który efektownymi rzutami z drugiej linii zdobył 3 bramki. Sparta wygrywa ostatecznie 36 : 28 prezentując się przed licznie zgromadzoną publicznością z bardzo dobrej strony. Marek Arciszewski: ,, Zagraliśmy dziś bardzo dobrze we wszystkich elementach. Rywal przyjechał z krótką ławką dlatego czekaliśmy aż trochę się zmęczy narzucając kontrę. W pewnym momencie przyniosło to oczekiwany skutek. Na pewno spotkanie mogło się podobać, gdyż zespoły prezentowały dobrą, techniczną grę. Nasi zawodnicy potrzebowali takiego meczu by wielu z nich  uwierzyło, że mają umiejętności, które potrafią wykorzystać. Za tydzień derby z Grunwaldem przy Obrzyckiej. Już teraz wszystkich zapraszam bo wojskowi to zespół niepokonany w lidze więc każdy chce z nimi wygrać, Sparta też. ‘’

Sparta: Kustoń, Rybarczyk, Kowalczak, Nowak, Myszkowski 4, Golczyński, Surma 5, Ratajczak J. 4, Włudarczak  5, Okpisz 6, Wosicki 6, Tepper 1, Garstecki 3, Sztuba, Eitner 2, Kuliński.

Derby z Grunwaldem w najbliższą sobotę 28 listopada o godzinie 18.00 w hali OCS przy ul. Obrzyckiej. Zapraszamy.

Dodano: 23-11-15

Najbliższe imprezy

  • Andrzejkowy Turniej Szachowy

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN