Z ostatniej chwili:

Aktualności

XIV Chrustowski Bieg Zimowy-startujemy z zapisami

Już w najbliższą niedzielę 27 listopada o g. 17.00 startujemy z zapisami do XIV Chrustowskiego Biegu Zimowego. Zawody odbędą się się 14 stycznia 2023r. a główną siedzibą biegu tradycyjnie będzie Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Chrustowie. Start zaplanowano na g. 11.00, dystans do pokonania pozostaje bez zmian 12km. Limit uczestników to zaledwie 300 biegaczy, dlatego zachęcamy do jak najszybszego wypełnienia formularza zapisów, który znajduje się poniżej. Oprócz biegu głównego odbędą się również zawody dla dzieci, szczegóły wkrótce.

Publikacja: 23-11-22 czytaj więcej

Maciej Soloch i Dorota Lutomska zwycięzcami 13 Biegu Niepodległości

13 Bieg Niepodległości zgromadził na starcie ponad 900 zawodników. Zawody tradycyjnie rozpoczęli najmłodsi. Biegi dla uczniów szkół podstawowych cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie w najmłodszej grupie wiekowej obejmującej dzieci urodzone w roku 2016-2018. Dla wielu z nich to była pierwsza przygoda z oficjalnymi zawodami biegowymi. W głównym biegu najszybszy był Maciej Soloch z Wronek z czasem 34:29. Wśród pań najlepsza była Dorota Lutomska z czasem 39:14. Honorowym starterem był Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. Przed wręczeniem nagród dla najlepszych zawodników odbyła się miła uroczystość podziękowania byłemu już Komendantowi Gminnemu OSP dh Mieczysławowi Boruskiemu, który przez wiele lat pomagał w zabezpieczeniu zawodów i imprez sportowych organizowanych na terenie gminy.

Publikacja: 14-11-22 czytaj więcej

Bieg Niepodległości - najważniejsze informacje.

Już w najbliższy piątek odbędzie się kolejna edycja Biegu Niepodległości. Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje. Biuro zawodów: miejsce - Zespół Szkół im. gen. T. Kutrzeby (główne wejście), ul. Ks. Szymańskiego czynne - czw g. 17.00-19.00; pt 7.00-10.30 Parkingi: kompleks boisk ul. Ks. Szymańskiego (wyjazd w dniu zawodów ok. 13.00), parking ul. Powstańców Wlkp, parking ul. Objezierska, parking ul. Szkolna

Publikacja: 07-11-22 czytaj więcej

Mikołajkowy Turniej Szachowy

W dniu 4 grudnia odbędzie się kolejna edycja Mikołajkowego Turnieju Szachowego. Organizatorami zawodów są Laboratorium Logiki oraz Obornickie Centrum Sportu. Turniej odbędzie się w sali konferencyjnej Centrum Rekreacji Oborniki. Poniżej zamieszczamy link do zapisów. Zapraszamy.

Publikacja: 26-10-22 czytaj więcej

Sztafeta Biegamy Pomagamy

Już w najbliższą niedzielę tj. 25 września odbędzie się kolejna edycja zawodów pn. Biegamy Pomagamy. Sztafeta zostanie poprzedzona biegami dla najmłodszych. W tym roku beneficjentami są Kinga i Gabryś. Zapraszamy na stadion Obornickiego Centrum Sportu, będzie jak zwykle wesoło, sportowo i życzliwie.

Publikacja: 21-09-22 czytaj więcej

Bieg Niepodległości dla najmłodszych

Bieg Niepodległości to tradycyjnie również zawody towarzyszące dla najmłodszych. Start biegów dla dzieci i młodzieży rozpocznie się o g. 9.30 na Rynku. Najmłodsi będą mieli do pokonania ok. 60m, starsze grupy w zależności od wieku będą rywalizować wokół płyty Rynku. Szczegóły znajdziecie w załączonym regulaminie. Należy pamiętać, że dziecko do zawodów może zapisać tylko rodzic lub prawny opiekun, który musi osobiście odebrać numer startowy w biurze zawodów. Link do zapisów znajduje się poniżej. Każdy uczestnik biegu otrzyma odlewany medal oraz rogala świętomarcińskiego. Należy pamiętać, że ze względów organizacyjnych ilość miejsc jest ograniczona. Dlatego warto decydować się na udział jak najszybciej. ZAPISY ZOSTANĄ URUCHOMIONE W NIEDZIELĘ 18 WRZEŚNIA o g. 17.00. Zapraszamy.

Publikacja: 16-09-22 czytaj więcej

Bieg Niepodległości 2022 - startujemy z zapisami

W dniu 11 września o g. 17.00 rozpoczynamy zapisy już do trzynastej edycji Biegu Niepodległości w Obornikach. Tradycyjnie trasa naszych zawodów przebiegać będzie ulicami centrum Obornik. Dla wszystkich uczestników, którzy ukończą zawody przygotujemy odlewany medal, no i oczywiście rogala świętomarcińskiego. Poniżej zamieszczamy regulamin biegu oraz link do zapisów. Pytania dotyczące Biegu Niepodległości należy kierować pod numer telefonu 61 29 60 906. Wkrótce podamy termin rozpoczęcia zapisów do biegów szkolnych.

Publikacja: 09-09-22 czytaj więcej

Maciej Soloch zwycięzcą Biegu Wolności

Maciej Soloch z Wronek zwyciężył w Biegu Wolności na głównym dystansie 10km. Drugie miejsce przypadło Dariuszowi Szramie z Dąbrówki Leśnej a trzecie Dawidowi Stefaniakowi z Szamotuł. Wśród Pań najlepsza okazała się Dorota Lutomska, która wyprzedziła Agnieszkę Szymańską oraz Agnieszkę Pawlak. Wszystkie Panie to mieszkanki Obornik. Na dystansie 5km zwyciężył Patrycjusz Soczka z Połajewa. Drugie miejsce przypadło Maciejowi Haremzie z Daszewic, trzecie Łukaszowi Feliksiakowi z Obornik. Poniżej w załączeniu przedstawiamy wyniki biegu.

Publikacja: 03-09-22 czytaj więcej

Bieg Wolności - informacje organizacyjne

Przedstawiamy najistotniejsze informacje dotyczące naszego wydarzenia biegowego. Biuro zawodów znajdować się będzie na Rynku i będzie czynne w godzinach od 12.00 do 14.30. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia aby uniknąć kolejek, szczególnie mieszkańców Obornik. W biurze należy mieć przy sobie dokument tożsamości. Numery startowe dla nieletnich mogą odebrać tylko opiekunowie prawni. Start biegu zaplanowany jest na godzinę 15.00. Na Rynku znajdować się będzie również depozyt. Jeżeli ktoś będzie chciał skorzystać z prysznica, będą one udostępnione w siedzibie Obornickiego Centrum Sportu przy ul. Objezierskiej 2. Parkingi dla przyjezdnych znajdować się będą przy ul. Powstańców WLKP, Ks. Szymańskiego (kompleks boisk), ul. Szkolna. Ceremonia wręczania nagród odbędzie się bezpośrednio po zakończonym biegu ok. g. 16.30. Prosimy aby zawodnicy kończący bieg na dystansie 5km na Rynku kierowali się do wewnętrznej strony drogi, natomiast zawodnicy udający się na kolejną pętle znajdowali się po zewnętrznej stronie. Przypominamy, że nie ma już możliwości dopisania się do listy startujących oraz przekazywania numerów innej osobie. Do zobaczenia.

Publikacja: 02-09-22 czytaj więcej

Bieg Wolności - będą utrudnienia w ruchu pojazdów

Już w najbliższą sobotę odbędzie się Bieg Wolności. Start biegu zaplanowany jest na godzinę 15.00. Trasa zawodów przebiegać będzie ulicami: Rynek-Czarnkowska-J. Kubiaka-Przy Lesie-Wybudowanie-Droga Leśna-Tartaczna-Czarnkowska-Rynek. Wiąże się to z utrudnieniami dla ruchu pojazdów, gdyż trasa zawodów będzie zamknięta dla ruchu w godzinach od 14.30 do 16.45. Za utrudnienia przepraszamy, jednocześnie zapraszamy na trasę zawodów do kibicowania. Niestety nie ma już możliwości dopisania się do listy startujących. Prosimy o zastosowanie się do poleceń służb zabezpieczających trasę biegu.

Publikacja: 02-09-22 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • XIV Chrustowski Bieg Zimowy
  • Mikołajkowy Turniej Szachowy

Biuletyn informacji publicznej

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube