Z ostatniej chwili:

Aktualności

Bieg Wolności - 3 września 2022

W dniu 3 września odbędzie się Bieg Wolności. Zawody organizowane przez Gminę Oborniki będą częścią bogatego programu w ramach zakończenia lata w naszym mieście. Zawodnicy będą mieli do pokonania 5 i 10 km a trasa będzie biegła przez centrum Obornik ze startem i metą na obornickim Rynku. Na każdego zawodnika czekać będzie specjalnie przygotowany medal oraz pamiątkowa koszulka techniczna. Poniżej zamieszczamy link do zapisów oraz regulamin zawodów.

Publikacja: 26-06-22 czytaj więcej

III Grand Prix Obornik w LA - Memoriał im. T. Ratajczaka

W miniony piątek już po raz trzeci odbyły się zawody lekkoatletyczne poświęcone pamięci Oborniczanina, nauczyciela, wychowawcy Tadeusza Ratajczaka. Memoriał pod patronatem Burmistrza Obornik zorganizował Obornicki Klub Lekkoatletyczny oraz Obornickie Centrum Sportu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Pani Janina Ratajczak, Zdzisław Ratajczak, Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, Burmistrz Obornik Tomasz Szrama oraz dyrektor OCS Jacek Okpisz. Zawody otworzył prezes OKL Dominik Szafrański. Do Obornik przyjechali zawodnicy z całej Polski, choć zdecydowaną większość stanowili Wielkopolanie. Dla wieli uczestników były to kolejne zawody w długim sezonie lekkoatletycznym, dla innych okazja do zadebiutowania na oficjalnych zawodach. Nad całością czuwała grupa sędziów z Wielkopolskiego Związku LA. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok.

Publikacja: 26-06-22 czytaj więcej

Marcin Woźniak zwycięzcą Obornickiego Turnieju Szachowego

W niedzielę odbył się Obornicki Turniej Szachowy zorganizowany przez Obornickie Centrum Sportu oraz Laboratorium Logiki. Do rywalizacji przystąpiło 51 zawodników. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał Pan Łukasz Malinowski, nagrody ufundowało Obornickie Centrum Sportu, które wręczył wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Pan Henryk Brodniewicz. Zawody wygrał Marcin Woźniak, który wyprzedził Mikołaja Świderskiego oraz Ksawerego Adamskiego. W kategorii junior na najwyższym stopniu podium stanął Mikołaj Świderski, drugiej miejsce przypadło Ksaweremu Adamskiemu a trzecie Franciszkowi Kwiatek. Klasyfikację wszystkich uczestników zamieszczamy poniżej.

Publikacja: 13-06-22 czytaj więcej

Obchody 100-lecia Sparty oraz piłki nożnej w Obornikach

Rok 2022r. jest szczególnym dla członków Sparty Oborniki oraz miłośników piłki nożnej w Obornikach. W tym roku klub Sparta Oborniki obchodzi swoje 100-lecie działalności na ziemi obornickiej. Swoją premierę miała monografia opowiadająca o historii MKS Sparta Oborniki autorstwa Krzysztofa Nowackiego. W styczniu odbył się również turniej dzieci w hali przy ul. Obrzyckiej. Już w najbliższą sobotę 28 maja odbędzie się finał obchodów. Od godziny 9.00 przy Objezierskiej 2 odbędą się mecze ligowe oraz turnieje młodych piłkarzy Akademii Piłkarskiej Oborniki. Główna uroczystość odbędzie się w amfiteatrze Obornickiego Ośrodka Kultury o godzinie 13.00. Tam między innymi nastąpi prezentacja sztandaru klubowego, którego fundatorami są Państwo Elżbieta i Tomasz Królczykowie. Druga część uroczystości będzie miała miejsce na stadionie przy ul. Objezierskiej 2, gdzie zaproszeni goście oraz kibice będą mogli śledzić zmagania piłkarzy Sparty oraz Leśnika Margonin. Początek meczu o godzinie 14.45. Wszystkich kibiców oraz mieszkańców naszej gminy zapraszamy do udziału w obchodach.

Publikacja: 25-05-22 czytaj więcej

Obornicki Turniej Szachowy

Wszystkich miłośników szachów zapraszamy na Obornicki Turniej Szachowy który odbędzie się 12 czerwca w sali konferencyjnej Centrum Rekreacji Oborniki. Na turniej zapraszają Obornickie Centrum Sportu oraz Laboratorium Logiki. Poniżej zamieszczamy link do zapisów.

Publikacja: 25-05-22 czytaj więcej

Papieski Rajd NW - to był udany dzień

Ponad dwa lata czekaliśmy na możliwość zorganizowania Papieskiego Rajdu NW. Oczywiście pandemia nie sprzyjała organizacji ulubionych przez kijkarzy zawodów. W sobotni słoneczny poranek na starcie 5km dystansu stanęło ponad 80 zawodniczek i zawodników. Impreza zorganizowana przez Obornickie Centrum Sportu oraz Stowarzyszenie Włóczykije, cieszy się dużą popularnością również poza naszą gminą. Na trasie można było spotkać zawodników z Poznania, Ryczywołu, Rogoźna i wielu innych miejscowości spoza gminy. Honorowym starterem był dyrektor OCS Jacek Okpisz. Przed zawodami delegacje OCS-u i Włóczykijów złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II.

Publikacja: 25-04-22 czytaj więcej

Papieski Rajd NW - zapraszamy

Okres pandemii sprawił, że sporo imprez i zawodów sportowych w ostatnim okresie czasu nie odbyło się. Tym bardziej zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Papieskim Rajdzie NW, który odbędzie się 23 kwietnia. Start zawodów będzie miał miejsce na Łazienkach Obornickich o godzinie 9.30. Do zawodów można zapisać się za pośrednictwem linku zamieszczonego poniżej. Jest to jedyna droga aby pojawić się na liście startowej. Po wypełnieniu formularza należy przejść do opłaty startowej. Każdy uczestnik rajdu otrzyma pamiątkowy medal oraz kremówkę jako symbol przypominający nam Papieża Jana Pawła II. Rajd odbędzie się na dystansie 5km, wytyczoną trasą nr 3.

Publikacja: 30-03-22 czytaj więcej

Turniej Młodych Talentów Karate - sukcesy obornickich karateków

W minioną niedziele pięciu najmłodszych zawodników Obornickiego Klubu Karate sprawdzało swoje umiejętności sportowe w Turnieju Młodych Talentów Karate „Mosina Cup 2022”. Zawody te zgromadziły ponad 300 zawodników z całego województwa. Nasi karatecy zdobyli tam cztery medale. W konkurencji kihon w swoich kategoriach wiekowych srebrne medale wywalczyli: Marcel Krzyścin, Wanda Płoszczyca, Filip Maciąg Natomiast brązowy medal zdobył Ignacy Koralewski Wszystkim medalistom i uczestnikom gratulujemy.

Publikacja: 14-03-22 czytaj więcej

Bieg Wyklętych - wyniki

W sobotę odbył się już po raz siódmy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego. Na starcie stanęło 167 zawodników. Zwycięzcą okazał się Maciej Soloch z Wronieckiego Klubu Biegacza, kolejne miejsca zajęli Dariusz Szrama i Patrycjusz Soczka. Wśród pań najlepszą okazała się Dorota Lutomska, miejsce drugie zajęła Ewelina Janiszewska, trzecią lokatę zajęła Anna Wencka. Zawody miały wyjątkowy symboliczny charakter. Biegacze przed startem symbolicznie okazali wsparcie narodowi ukraińskiemu, który w ostatnich dniach zmaga się z rosyjskim okupantem. Zawodnicy biegi z flagami Polski i Ukrainy. To ważny gest, który jest symboliczny, jednak niezwykle istotny dla mieszkańców sąsiadującej Ukrainy.

Publikacja: 28-02-22 czytaj więcej

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - niezbędnik informacyjny

Już po raz siódmy w najbliższą sobotę odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego. Start zawodów tradycyjnie już będzie miał miejsce przy ul. Droga Leśna, za boiskami Orlik, punktualnie o g. 18.00. Biuro zawodów znajdować się będzie w okolicy strefy startu, czynne od godziny 16.30. Organizacja zawodów wiąże się z utrudnieniami w ruchu pojazdów. Zamknięte będą ulice po których została wyznaczona trasa zawodów w godzinach od 17.00 do 20.00. Poniżej zamieszczamy mapę przedstawiającą trasę biegu.

Publikacja: 24-02-22 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Wolności - 3 września 2022
  • RUTNICKI CUP 2022

Biuletyn informacji publicznej

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube