Z ostatniej chwili:

Aktualności

Już jutro IV Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego

Już jutro o godz. 18.30 po raz czwarty pobiegniemy by świętować Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych i wspominać Polaków walczących w podziemiu antykomunistycznym. Start zawodów odbędzie się przy ul. Droga Leśna . Zawodnicy będą mieli do pokonania pętlę długości 2km. Zwycięzcą będzie zawodnik, który pokona największą ilość okrążeń w ciągu 1,5 h. Aby zostać sklasyfikowanym zawodnik musi pokonać minimum jedną pętlę.

Publikacja: 01-03-19 czytaj więcej

IV Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego -

Już w najbliższą sobotę (2 marca) po raz czwarty odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego organizowany przez Obornickie Centrum Sportu oraz Gminę Oborniki. Bieg to dobra okazja aby w sposób aktywny uczcić bohaterów polskiego podziemia, którym w ostatnich latach staramy się przywrócić pamięć i zasłużoną chwałę. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informację dla uczestników IV Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego.

Publikacja: 26-02-19 czytaj więcej

Gala Osobowości Sportowe Ziemi Obornickiej 2018

W minioną sobotę już po raz XXV odbyła się Gala Osobowości Sportowe 2018. Wydarzenie to zawsze jest okazją do sportowego podsumowania roku, a także wyróżnienia najlepszych sportowców Ziemi Obornickiej, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe godnie reprezentując naszą gminę. Podczas Balu Osobowości Sportowych po raz pierwszy przyznano także nagrodę im. Tadeusza Ratajczaka. Gospodarzem wieczoru był Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

Publikacja: 25-02-19 czytaj więcej

Znamy zwycięzców Zimowego Turnieju Szachowego

W dzisiejszym dniu (17 lutego) odbył się Zimowy Turniej Szachowy. To pierwszy turniej w 2019 roku, wchodzący w skład Szachowego GPX Oborniki. W turnieju wzięło udział 52 zawodników. Wśród nich pojawili się uczestnicy z Opalenicy,Gniezna oraz Bydgoszczy. Zwycięzcą pierwszego tegorocznego turnieju w kategorii OPEN został Mateusz Małaczek, natomiast w kat. JUNIOR Damian Moliński. Organizatorami zawodów było Obornickie Centrum Sportu oraz Laboratorium Logiki. Kolejny turniej odbędzie się w czerwcu.

Publikacja: 17-02-19 czytaj więcej

Ostatni dzień funkcjonowania lodowiska

Od jutra (15 lutego) lodowisko "Biały Orlik" będzie nieczynne. Pogoda nie pozwala już dłużej utrzymać bezpiecznej i odpowiedniej do ślizgania tafli lodowej, dlatego też Obornickie Centrum Sportu ogłasza koniec sezonu zimowego 2018/2019. Zapraszamy w kolejnym sezonie.

Publikacja: 14-02-19 czytaj więcej

DT4YOU MTB Maraton Oborniki - zapisy

Już w najbliższą środę 17 lutego o godzinie 15.00 ruszają zapisy na szóstą edycję DT4YOU MTB Maraton Oborniki. Kolejna edycja zawodów odbędzie się 27 kwietnia. Uczestnicy obornickiego maratonu MTB jak co roku będą mieli do wyboru 3 dystanse: MEGA (ok. 65km), MINI (ok. 38km) oraz TURYSTYCZNY (ok. 10km). Tak jak w poprzednich latach limit startujących w zawodach wynosi 800 uczestników. Zapisując się na DT4YOU MTB Maraton Oborniki możecie liczyć na bogaty pakiet startowy oraz wiele emocji i atrakcji podczas trwania zawodów.

Publikacja: 08-02-19 czytaj więcej

Kamila Bracikowska w czołówce podczas ME w Karate Olimpijskim

Od piątku do niedzieli (8-10 luty) w miejscowości Aalborg w Danii rozgrywane były Mistrzostwa Europy w Karate WKF Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców. Właśnie w tej ostatniej kategorii wiekowej barwy naszego kraju w konkurencji kata indywidualnego reprezentowała Kamila Bracikowska, która zajęła tam 5 miejsce.Co jest bardzo dobrym wynikiem sportowym biorąc pod uwagę iż jest to dyscyplina olimpijska. Do medalu zabrakło jej naprawdę bardzo mało bo zaledwie 0,75 pkt.

Publikacja: 11-02-19 czytaj więcej

Trwają zapisy na IV Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego

Wielkimi krokami zbliżmy się do startu IV Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego, który odbędzie się 2 marca o godzinie 18.30. Przypominamy, że zapisy trwają do 24 lutego, a limit startujących wynosi 300 biegaczy. Aktualnie na liście startowej znajduje się 235 osób, dlatego nie warto już zwlekać z zapisami.

Publikacja: 08-02-19 czytaj więcej

Podsumowanie Ferii na Sportowo

Tradycyjnie w okresie ferii zimowych Obornickie Centrum Sportu zorganizowało na swoich obiektach cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży z Gminy Oborniki. W okresie 14-25 stycznia przygotowany został urozmaicony program zajęć, by dzieci i młodzież szkolna odpoczęła od nauki w aktywny sposób.

Publikacja: 31-01-19 czytaj więcej

Godzina otwarcia lodowiska w dniu 26 stycznia

Po nocnych opadach udało się przygotować lodowisko i już od godziny 12.00 można z niego korzystać. Lodowisko w sobotę czynne będzie w godzinach: 12.00-14.00; 16.00-18.00; 19.00-21.00. Jednocześnie przypominamy, że administrator lodowiska nie ma wpływu na zmieniające się warunki atmosferyczne, dlatego prosimy przed udaniem się na lodowisko zasięgnąć informacji na naszej stronie lub pod numerem telefonu 697 907 738

Publikacja: 26-01-19 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN