Z ostatniej chwili:

Aktualności

Odszedł Tadeusz Ratajczak

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym odszedł wieloletni trener, wychowawca, pracownik Obornickiego Centrum Sportu Pan Tadeusz Ratajczak. Wyrazy współczucia dla całej rodziny składa dyrekcja i pracownicy Obornickiego Centrum Sportu.

Publikacja: 24-08-18 czytaj więcej

Oborniki Triathlon - utrudnienia w ruchu

Już w najbliższą niedzielę (26 sierpnia) odbędzie się kolejna edycja Oborniki Triathlon. W związku z odbywającymi się zawodami informujemy o utrudnieniach, które w godzinach 10.30-12.15 wystąpią na ul. Kowanowskiej (brama wjazdowa na kąpielisko) - ul. Spokojna - ul. Polna - ul. Towarowa w kierunku miejscowości Rożnowo - Rożnowo ul. Nad Strugą - Rożnowo ul. Łukowska - nawrót. Powrót po tej samej trasie do ul. Polnej dalej ul. Towarowa - ul. Kowanowska do bramy wjazdowej kąpieliska. Organizatorzy zawodów przepraszają za utrudnienia jednocześnie zapraszają w niedzielne przedpołudnie na czwartą edycję Oborniki Triathlon.

Publikacja: 21-08-18 czytaj więcej

Oborniki Triathlon - ostatnie dni zapisów

Już tylko 12 dni dzieli nas od startu czwartej edycji Oborniki Triathlon (26 sierpnia), która w tym roku została objęta Patronatem Burmistrza Obornik oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji. W ramach obornickiego triathlonu odbędą się Mistrzostwa Polski Policji oraz kolejna edycja Oborniki Aquathlon. Przypominamy, że pozostały ostatnie dni zapisów, które potrwają tylko do końca tygodnia (19 sierpnia). W dniu zawodów nie będzie możliwości dopisania się do listy startowej na Oborniki Triathlon oraz Oborniki Aquathlon.

Publikacja: 14-08-18 czytaj więcej

Udane starty triathlonistów z SKS Oborniki

W niedzielę (5 sierpnia) zawodnicy SKS Oborniki wystartowali w Chodzieży gdzie odbyły się zawody triathlonowe należące do cyklu "Triathlon Series 2018". Oborniccy triathloniści spisali się znakomicie stając 3 razy na podium. Na dystansie 1/2 IM zwyciężyli: Maciej Adamczyk (4:30:00) oraz Basia Nadolska-Bocheńska (5:11:54). Na dystansie 1/8IM na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Sobota. Natomiast najmłodsza zawodniczka SKS Oborniki Kasia Stroińska w sobotę (4 sierpnia) zadebiutowała na Mistrzostwach Polski w Aquathlonie (Olsztyn), zajmując 6 miejsce.

Publikacja: 09-08-18 czytaj więcej

Na Żwirkach jest już pomost

Po pokonaniu wszelkich formalności związanych z udostępnieniem plażowiczom nowego pomostu wreszcie można z niego korzystać.

Publikacja: 08-08-18 czytaj więcej

Uwaga - gorące dni nie ustają

Tegoroczne lato jest niezwykle gorące. Nie bez znaczenia w tych dniach jest stosowanie się do zasad obowiązujących w upalne dni. Apelujemy aby każdorazowo podczas korzystania z obiektów sportowych wyposażyć się w napoje i podczas naszej aktywności systematycznie nawadniać organizm. Oczywiście starajmy się unikać długotrwałego wysiłku fizycznego, zarówno gry sportowe jak i inna aktywność sportowa powinna być odpowiednio skrócona do panujących warunków atmosferycznych. Jeszcze ważniejsze są zasady podczas kąpieli wodnych.

Publikacja: 08-08-18 czytaj więcej

Wakacje na obornickim kąpielisku

Już od ponad miesiąca trwa sezon kąpielowy na obornickim kąpielisku. W tym roku pogoda podczas wakacji jest wyjątkowo słoneczna, a przez to obornickie kąpielisko cieszy się dużym zainteresowaniem. Amatorzy pływania mogą cieszyć się odpoczynkiem pod czujnym okiem ratowników. Woda jest na bieżąco poddawana badaniom oceny w zakresie czystości przez Powiatową Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Obornikach.

Publikacja: 30-07-18 czytaj więcej

Oborniki Triathlon - trwają zapisy

W ostatnią niedzielę sierpnia odbędzie się kolejna edycja Oborniki Triathlon. Przypominamy, że trwają zapisy zarówno do głównych zawodów jak i zawodów towarzyszących Oborniki Aquathlon. Podobnie jak w latach poprzednich Obornickie Centrum Sportu przygotowało dla każdego uczestnika atrakcyjny medal, który już wkrótce zostanie zaprezentowany. Oczywiście po zakończonych zawodach na każdego zawodnika będzie czekał posiłek regeneracyjny. W tym roku dodatkowo odbędą się Mistrzostwa Polski Policji w triathlonie. Dodatkowa kategoria pojawiła się w związku z przypadającą 100 rocznicą powstania Policji. Link do zapisów znajduje się w zakładce najbliższe imprezy. Zapraszamy.

Publikacja: 27-07-18 czytaj więcej

Dawid Witkiewicz i Szymon Gregorowicz zwyciężcami drugiej eliminacji turnieju Rutnicki Cup w Obornikach

W dniu 15 lipca na Kąpielisku w Obornikach popularnych „Żwirkach” odbyła się druga eliminacja turnieju piłki siatkowej plażowej Rutnicki Cup Cztery najlepsze pary awansowały do Wielkiego Finału w Zbąszyniu, który odbędzie się 29 lipca. W turnieju udział wzięły 44 pary, głównie z okolic Poznania, Czarnkowa, Trzcianki i Wronek. Były też pary z Nowej Soli, Torunia, Bydgoszczy oraz ze Szczecina.

Publikacja: 13-07-18 czytaj więcej

Liga Podwórkowa - zapisy

Startują zapisy do turnieju piłkarskiego pn. "Liga Podwórkowa", który rozpocznie się 6 sierpnia. Wszystkie spotkania rozegrane zostaną na Orliku (ul. Obrzycka). W Lidze Podwórkowej mogą wziąć udział dzieci i młodzież z roczników: 1998-2001, 2002-2004, 2005 i młodsi. Zapisy do turnieju będą przyjmowane do 2 sierpnia.

Publikacja: 13-07-18 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN