Z ostatniej chwili:

Aktualności

Oborniki Triathlon - ostanie dni niższej opłaty startowej

Do udziału w czwartej edycji Oborniki Triathlon zgłosiło się już ponad 100 osób. Jeśli w dalszym ciągu zastanawiacie się czy wziąć udział w obornickim triathlonie to nie ma na co zwlekać. Do końca tygodnia (do 15 lipca) możecie jeszcze skorzystać z niższej opłaty startowej. Pamiętajcie również o limicie startujących uczestników, który wynosi 200 osób.

Publikacja: 11-07-18 czytaj więcej

Rutnicki Cup po raz kolejny w Obornikach

To już trzynasta edycja Rutnicki Cup, turnieju amatorskiego do którego może zgłosić się każdy. Jeden z turniejów eliminacyjnych zostanie rozegrany 15 lipca na kąpielisku w Obornikach. W zawodach biorą udział zespoły dwuosobowe, które mogą wystąpić tylko w jednej z pięciu eliminacji. Cztery pierwsze pary poszczególnych eliminacji zagrają w Wielkim Finale, który odbędzie się 29 lipca w Zbąszyniu i będzie rozgrywany systemem brazylijskim.

Publikacja: 28-06-18 czytaj więcej

Sezon kąpielowy 2018 rozpoczęty

W niedzielę 24 czerwca nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu na kąpielisku w Obornikach. Żwirki czynne będą codziennie od godz. 11.00 – 19.00. Parkingi tradycyjnie znajdować się będą na terenie kąpieliska. Nad bezpieczeństwem korzystających z kąpieliska czuwać będą ratownicy z poznańskiego oddziału Ratownictwa Wodnego Rzeczypospolitej. Przed sezonem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Obornikach wydała pozytywną ocenę w zakresie czystości wody.

Publikacja: 25-06-18 czytaj więcej

Startują zapisy na Oborniki Aquathlon

Najwyższy czas aby wystartować z zapisami na Oborniki Aquathlon, To już trzecia edycja zawodów dla najmłodszych organizowana przez Obornickie Centrum Sportu, która odbędzie się 26 sierpnia tuż przed startem głównych zawodów triathlonowych. Aquathlon to dyscyplina składająca się z dwóch etapów: pływania oraz biegu. Należy pamiętać, że formalności związane z rejestracją muszą dokonać rodzice lub prawni opiekunowie. Wpisana w formularz osoba jednocześnie oświadcza, że spełnia warunki regulaminowe oraz deklaruje się sprawować opiekę nad uczestnikiem aquathlonu w dniu zawodów.

Publikacja: 22-06-18 czytaj więcej

Pełna galeria zdjęć z JPII Run Cross i Letniego Rajdu NW po Złotą Pyrę

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z niedzielnych zawodów.

Publikacja: 20-06-18 czytaj więcej

Znamy zwycięzców JPII Run Cross

Sportowe wydarzenie Dni Obornik 2018 już za nami. Tak jak za dawnych lat jednego dnia na starcie mogliśmy zobaczyć kijkarzy oraz biegaczy. Na starcie pojawiło się łącznie ok. 350 uczestników, którzy musieli zmierzyć się z wymagającą trasą. Zwycięzcami JPII Run Cross na 10km zostali Katarzyna Pawlik wśród kobiet oraz Damian Filoda wśród mężczyzn. Natomiast na dystansie 5km zwyciężyli Agata Dziubałka oraz Sebastian Nowicki.

Publikacja: 17-06-18 czytaj więcej

Sportowe otwarcie Dni Obornik 2018

Już w najbliższą niedzielę 17 czerwca sportowe otwarcie DNI OBORNIK 2018. W tym roku organizatorzy postanowili połączyć bieg JPII Run Cross oraz 7 Letni Rajd NW po Złotą Pyrę. Jako pierwsi o godz. 9.00 na trasę wyruszą kijkarze, którzy będą mieli do pokonania dystans 5km. Tuż po nich wystaruje JPII Run Cross Kids. Natomiast na sam koniec punktualnie o godz. 10.00 start drugiej edycji JPII Run Cross.

Publikacja: 13-06-18 czytaj więcej

Askon kolejny raz mistrzem Halowej Ligi Piłki Nożnej

W niedzielę 10 czerwca rozegrane zostały dwie ostatnie kolejki Halowej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2017/2018. Askon po raz kolejny zostaje mistrzem HLPN, broniąc tym samym tytuł z poprzedniego roku. Kluczem do sukcesu zawodników Askony była równa forma prezentowana przez cały sezon, dzięki czemu mistrzostwo zapewnili sobie kilka kolejek przed końcem rozgrywek. Królem strzelców został zawodnik mistrza Jakub Budyła, który nie miał sobie równych strzelając 25 bramek w sezonie 2017/2018. W tegorocznych rozgrywkach HLPN wzięło udział 10 zespołów.

Publikacja: 11-06-18 czytaj więcej

Turniej Szachowy Klas III SP z Okazji Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski

W piątek 8 czerwca odbył się Turniej Szachowy Klas III Szkół Podstawowych z Okazji Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski. W turnieju wzięło udział 50 szachistów z 9 szkół. Zwycięzcami turnieju zostali Aleksandra Kaczmarek oraz Patryk Zydorczak. Podczas turnieju prowadzona była również klasyfikacja najlepszych szkół, w której największą liczbę punktów uzbierali zawodnicy z Szkoły Podstawowej nr4 w Obornikach. Zawody przeprowadzone były przez Henryka Brodniewicza oraz Marcina Dykcika. Organizatorem zawodów było Obornickie Centrum Sportu.

Publikacja: 11-06-18 czytaj więcej

Igrzyska Lekkoatletyczne Szkół Podstawowych

W dzisiejszym dniu na stadionie Obornickiego Centrum Sportu przy ul. Objezierskiej odbyły się Miejsko Gminne Igrzyska Lekkoatletyczne Szkół Podstawowych. Wydarzenie oficjalnie otworzył sekretarz gminy Krzysztof Nowacki. W zawodach wzięły udział reprezentacje z ośmiu szkół. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz biegach (40m, 50m, 60m, 400m, 500m, 600m i sztafeta 8x50m). To pierwsze Igrzyska Lekkoatletyczne Szkół Podstawowych, które odbyły się na nowym kompleksie LA.

Publikacja: 07-06-18 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN