Z ostatniej chwili:

Aktualności

Na złoto i brązowo z międzynarodowych zawodów w karate

W sobotę 7 kwietnia zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w Międzynarodowym Turnieju Karate WKF „Arawaza Cup”, który odbywał się w miejscowości Halle w Niemczech. Zawody te zgromadziły ponad 1000 zawodników z 24 krajów w tym z tak odległych jak RPA, Nepal czy Panama. Stojące na bardzo wysokim sportowym poziomie rozgrywki zmobilizowały karateków z naszego miasta do tego by zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Publikacja: 10-04-18 czytaj więcej

Sportowa zapowiedź miesiąca - Kwiecień

Pierwszy kwartał 2018 roku za nami. Okres ten sprzyja tworzeniu pierwszych podsumowań ostatnich trzech miesięcy, w których nie brakowało sportowych wydarzeń. Początek kolejnego kwartału zapowiada się podobnie. Już w kwietniu nie będzie można narzekać na brak propozycji sportowych w naszej gminie. Biegacze, kijkarze i kolarze każdy z was znajdzie dla siebie alternatywę na aktywne spędzenie czasu wolnego. Już w najbliższą niedzielę startuje Obornicka Liga Biegowa, w następny weekend kolejny raz pomaszerujemy dla Jana Pawła II (Papieski Rajd Nordic Walking), a pod koniec miesiąca odbędzie się DT4YOU MTB Maraton Oborniki. Zapraszamy.

Publikacja: 04-04-18 czytaj więcej

Startują zapisy do Papieskiego Rajdu Nordic Walking

Ruszają zapisy do pierwszego w tym roku rajdu nordic walking organizowanego przez Obornickie Centrum Sportu wspólnie ze Stowarzyszeniem NW Włóczykije. Zawody odbędą się 14 kwietnia o g. 10.00. Uczestnicy tradycyjnie wystartują na trasę z Obornickich Łazienek. W tym roku organizatorzy wprowadzili w regulaminie zawodów kilka istotnych zmian. Zawody mają charakter rajdu i nie będzie prowadzona klasyfikacja wśród uczestników zawodów. Kolejna zmiana dotyczy trasy rajdu. Wszyscy uczestnicy będą mieli do pokonania jednakową trasę na dystansie ok. 8km. Każdy z uczestników po ukończonym rajdzie otrzyma pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny oraz "Papieską Kremówkę". W dniu zawodów tak jak w poprzednich latach o g. 9.00 nastąpi złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II na Obornickim Rynku. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych a w szczególności delegacje klubów i stowarzyszeń.

Publikacja: 20-03-18 czytaj więcej

XII Memoriału Andrzeja Grubby

We wtorek 20 marca w hali sportowej Obornickiego Centrum Sportu w Objezierzu odbył się finał wojewódzki XII Memoriału Andrzeja Grubby w tenisie stołowym w kategorii szkół podstawowych. W zawodach rywalizowało 9 zespołów z terenu Wielkopolski. Ostatecznie najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach , która będzie reprezentowała Wielkopolskę w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Sopocie.

Publikacja: 21-03-18 czytaj więcej

Udany start obornickich karateków na Mistrzostwach Polski Seniorów

W sobotę 10 marca zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate WKF w Lęborku. W zawodach rywalizowało 141 zawodników z 38 klubów. Obornicki Klub Karate wystawił do walk 5 zawodników, którzy zdobyli 2 złote medale.

Publikacja: 12-03-18 czytaj więcej

Urodziny Trenera Jerzego Kubiaka

W dniu dzisiejszym swoje 80 urodziny obchodzi trener piłki ręcznej, wychowawca wieloletni działacz obornickiej Sparty Jerzy Kubiak. Najlepsze życzenia, zdrowia, pomyślności składa dyrekcja oraz pracownicy Obornickiego Centrum Sportu.

Publikacja: 09-03-18 czytaj więcej

Koniec sezonu na lodowisku

Od wtorku 6 marca lodowisko "Biały Orlik" jest nieczynne. Pogoda nie pozwala już dłużej utrzymać bezpiecznej i odpowiedniej do ślizgania tafli lodowej, dlatego też Obornickie Centrum Sportu ogłasza koniec sezonu zimowego 2017/2018. Zapraszamy w kolejnym sezonie.

Publikacja: 07-03-18 czytaj więcej

III Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego - fotogaleria

Pełna fotogaleria z wczorajszego biegu jest już gotowa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z III Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego.

Publikacja: 04-03-18 czytaj więcej

Kolejny turniej szachowy za nami

Wczoraj (4 marca) w Centrum Rekreacji Oborniki odbył się Marcowy Turniej Szachowy. W zawodach udział wzięło 61 uczestników. Zwycięzcą w kategorii OPEN został Bartosz Borkowski, natomiast wśród najmłodszych uczestników najlepszym szachistą okazał się Paweł Borkowski. Turniej zorganizowany został przez Obornickie Centrum Sportu oraz Laboratorium Logiki.

Publikacja: 05-03-18 czytaj więcej

Zawodnicy Obornickiego Klubu Karate na międzynarodowych zawodach

W miniony weekend zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w dwóch dużych międzynarodowych turniejach karate. Pierwsze zawody to Turniej Karate WKF EUROPE CENTRAL OPEN w Bydgoszczy, gdzie łącznie o miejsca medalowe walczyło ponad 800 zawodników. W tym samym czasie Kamila Barcikowska oraz Aleksandra Wieczorek rywalizowały w Turnieju Karate 1 w Salzburgu, który wchodził w skład turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Publikacja: 05-03-18 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN