Z ostatniej chwili:

Aktualności

Uwaga! Utrudnienia w ruchu drogowym podczas 8 Bieg Niepodległości

W sobotę 11 listopada, w godzinach od 10.15 do 12.00 ruch pojazdów zostanie ograniczony w związku z trwającym w tym czasie 8 Biegiem Niepodległości. Start biegu zaplanowany jest na godz. 10.30 i potrwa do godziny 12.00. Trasa zawodów biegnie z Rynku dalej ulicami: Czarnkowska – Juliana Kubiaka – Wybudowanie – Droga Leśna – Tartaczna – Czarnkowska – Rynek.

Publikacja: 08-11-17 czytaj więcej

8 Bieg Niepodległości - co? gdzie? kiedy?

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informację dotyczące 8 Biegu Niepodległości. Tutaj dowiecie się w jaki sposób odebrać pakiet za innego uczestnika, gdzie znajduje się biuro zawodów oraz kiedy należy pojawić się na starcie biegu.

Publikacja: 07-11-17 czytaj więcej

Pierwszy bieg Żwirki Trial

Wczoraj o godz. 10.00 na Kąpielisku w Obornikach odbyły się pierwsze zawody cyklu Żwirki Trial. Organizatorami cyklu biegów są Just a Fit oraz Obornickie Centrum Sportu. Podczas pierwszego niedzielnego biegania najszybsi byli Barbara Nadolska oraz Sebastian Nowicki. Ideą niedzielnego biegania jest przede wszystkim zachęcić wszystkich niezdecydowanych do aktywnego spędzania wolnego czasu. Kolejne zawody odbędą się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca aż do lutego włącznie. Udział w zawodach jest bezpłatny. Zapraszamy.

Publikacja: 06-11-17 czytaj więcej

Wspaniałe nagrody od United Packaging - 8 Biegu Niepodległości

Firma United Packaging po raz kolejny została partnerem Biegu Niepodległości. Tym razem przygotowała dla biegaczy wyjątkową niespodziankę. Zwycięzcy biegu głównego na dystansie 10 km w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn otrzymają wysokie nagrody finansowe. Zawodnicy, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca w danej kategorii będą mieli w sumie 6000 zł do podziału: I miejsce: 3000 zł II miejsce: 2000 zł III miejsce: 1000 zł

Publikacja: 03-11-17 czytaj więcej

1 listopada obiekty sportowe nieczynne

Obornickie Centrum Sportu informuje, że w związku z odbywającym się 1 listopada dniem Wszystkich Świętych obiekty sportowe będą nieczynne.

Publikacja: 31-10-17 czytaj więcej

II Obornicki Festiwal Szachowy z Arcymistrzem

12 listopada w hali sportowej przy ul. Obrzyckiej 88 odbędzie się II Obornicki Festiwal Szachowy. Festiwal składać się będzie z dwóch części. Pierwsza z nich to symultana z Arcymistrzem Jackiem Tomczakiem, aktualnym wicemistrzem Polski. W symultanie która rozpocznie się o godz. 10.00 wezmą udział zaproszeni goście. Natomiast wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przyglądania się pojedynkom. Druga część festiwalu to Otwarty Turniej Szachów Błyskawicznych o Puchar Burmistrza Obornik, który rozpocznie się o godz. 13.00.

Publikacja: 23-10-17 czytaj więcej

XXI Memoriał Bernarda Kasperka i VI Tadeusza Kasperka

Wczoraj na boiskach przy ul. Ks. Szymańskiego rozegrany został XXI Memoriał Bernarda Kasperka i VI Tadeusza Kasperka. Przypomnijmy, że Bernard i Tadeusz Kasperek byli znanymi obornickimi sportowcami, trenerami, a później działaczami sportowymi. Bernard Kasperek został również wybrany w Plebiscycie Ziemi Obornickiej najlepszym piłkarzem 75-lecia W turnieju wzięły udział 4 drużyny z Obornik (SP2, SP3, SP4 i J.D) oraz drużyna reprezentująca szkoły wiejskie (Maniewo, Chrustowo, Objezierze, Rożnowo). Organizatorem i fundatorem nagród było Obornickie Centrum Sportu, natomiast Burmistrz Obornik wszystkim uczestnikom ufundował słodycze i napoje.

Publikacja: 18-10-17 czytaj więcej

Kolejny sportowy sukces zawodników Obornickiego Klubu Karate

W dniach 13-15 października ponad 1300 zawodników z 160 klubów (29 państw) rywalizowało podczas największej w Polsce imprezie sportowej karate Polish Open Karate WKF, która odbyła się w Bielsko-Białej. Wśród nich znalazła się trójka zawodników z Obornickiego Klubu Karate, która spisała się znakomicie.

Publikacja: 17-10-17 czytaj więcej

Udany start Karate Team Oborniki na Mistrzostwach Polski Juniorów Karate Olimpijskiego

W dniach 29-30 września w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów oraz U21 w karate olimpijskim. Karate Team Oborniki prowadzony przez Wojciecha Blocha wystawił do walk 9 najlepszych zawodników klubu , którzy rywalizowali o medale z sześciuset innymi zawodnikami z 60 klubów z całej Polski. Każdy z obornickich zawodników uzyskał kwalifikacje co najmniej do najlepszej 16 turnieju w swojej kategorii wiekowej (około 32 startujących w każdej konkurencji). Najlepszy wynik uzyskała Olga Kaczmarek , która w jednej z najbardziej obsadzonych konkurencji – kata indywidualnym juniorek zdobyła brązowy medal, przegrywając jedynie w półfinale z aktualna Mistrzynią Polski seniorów.

Publikacja: 03-10-17 czytaj więcej

Korona Wielkopolski - wyniki

Po raz pierwszy na terenie lotniska w Słonawach odbyła się Korona Wielkopolski NW. Uczestnicy cyklu mogli wziąć udział w Mistrzostwach Polski Nordic Running na dystansie 10km, Nordic Walking na dystansie 5 i 10km oraz biegu na dystansie 10km. Zawody podobnie jak w latach poprzednich były wspomnieniem wieloletniego dyrektora Wielkopolskiego Centrum Pomocy Bliźniemu Monar Markot Rożnowice Marka Stefaniaka. Organizatorem zawodów była Gmina Oborniki, Obornickie Centrum Sportu, Stowarzyszenie NW Włóczykije oraz wspomniane WCPB Monar Markot Rożnowice. Partnerem sobotnich zawodów było Nadleśnictwo Oborniki.

Publikacja: 25-09-17 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN