Z ostatniej chwili:

Aktualności

Oborniki Triathlon vol.3 coraz bliżej

Tegoroczna edycja Oborniki Triathlon, która odbędzie się 27 sierpnia zbliża się wielkimi krokami. Tym razem organizatorzy zwiększyli limit uczestników. Pozostało jeszcze kilkanaście miejsc. Niezdecydowanych zapraszamy do formularza zapisów.

Publikacja: 18-08-17 czytaj więcej

Zapraszamy do korzystania z kortów przy Objezierskiej

W ostatnim okresie Obornickie Centrum Sportu wzbogaciło się o kolejny obiekt sportowy, korty tenisowe przy ul. Objezierskiej są już do dyspozycji mieszkańców naszej gminy. Wszystkich chętnych do korzystania z kortów informujemy, że rezerwacji można dokonywać w biurze Obornickiego Centrum Sportu przy ul. Objezierskiej 2 lub telefonicznie pod numerem 61 29 60 906 w godzinach 11.00-15.00. Opłatę za korzystanie, ustaloną przez Radę Miejską w Obornikach należy dokonywać od poniedziałku do piątku w biurze OCS do godz. 15.00. Po godz. 15.00 do godz. 20.00 u pracownika będącego na obiekcie.

Publikacja: 02-08-17 czytaj więcej

Rutnicki Cup - finał w Zbąszyniu

W tym roku Oborniki po raz pierwszy wzięły udział w cyklu turniejów siatkówki plażowej Rutnicki Cup. W ostatni miniony weekend odbył się finał na boiskach w Zbąszyniu. W turnieju wzięli udział również finaliści obornickich rozgrywek. Ostatecznie zwycięzcami tegorocznego cyklu zostali Dariusz Tkaczuk i Tomasz Wierzbicki. Obornickie Centrum Sportu jako współorganizator turnieju będzie gospodarzem kolejnych rozgrywek w następnym roku.

Publikacja: 01-08-17 czytaj więcej

Damian Gościański/Patryk Michalczyk najlepszą parą w obornickich eliminacjach Rutnicki Cup 2017

W niedzielę, 16 lipca na kąpielisku w Obornikach odbył się turniej eliminacyjny Rutnicki Cup, wystartowało w nim 49 par!!! Ponad 70 spotkań wyłoniło najlepszą 4, która powalczy w Wielkim Finale w Zbąszyniu.

Publikacja: 17-07-17 czytaj więcej

Rutnicki Cup 2017

Już 16 lipca na kąpielisku w Obornikach po raz pierwszy rozegrany zostanie turniej siatkówki plażowej Rutnicki Cup 2017. Turniej w Obornikach będzie jednym z pięciu etapów eliminacyjnych, z którego trzy najlepsze zespoły dostaną się do wielkiego finału, który rozegrany zostanie 30 lipca w Zbąszyniu.

Publikacja: 28-06-17 czytaj więcej

W niedzielę zakończył się turniej o puchar dyrektora Obornickiego Centrum Sportu

W niedziele 9 lipca zakończyły się zmagania w grze podwójnej w tenisie ziemnym o puchar dyrektora Obornickiego Centrum Sportu. Zwycięzcami turnieju zostali Dachtera/Szymanek, drugie miejsce zajęli Dachtera/Rakiewicz natomiast trzecie miejsce zajęła para Kluczyński/Ratajczak. W turnieju uczestniczyło 9 par.

Publikacja: 11-07-17 czytaj więcej

Trwa budowa kompleksu lekkoatletycznego... AKTTUALIZACJA

Do końca budowy nowego obiektu lekkoatletycznego przy Objezierskiej pozostało jeszcze kilka miesięcy a już widać spory zakres wykonanych prac. Pojawił się zarys bieżni, trwają ostatnie przygotowania do wykonania wylewki asfaltowej, która zostanie położona już w przyszłym tygodniu. Prace przebiegają zgodnie z planem. Oczywiście równolegle trwają prace przy budowie nowej płyty piłkarskiej. Pole gry dla piłkarzy będzie wyposażone w nowoczesny system nawadniający, który zastąpi dotychczasową deszczownię. Na nowym obiekcie odbywać się będą zawody dla uczniów szkół gminy Oborniki, korzystać z niego będą mogły kluby sportowe a także wszyscy chętni, którzy będą chcieli spróbować swoich sił na rzutniach i bieżniach.

Publikacja: 09-06-17 czytaj więcej

Sezon na Żwirkach rozpoczęty

W sobotę 24 czerwca nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu na kąpielisku w Obornikach. Żwirki czynne będą codziennie od godz. 11.00 – 19.00. Parkingi tradycyjnie znajdować się będą na terenie kąpieliska. Nad bezpieczeństwem korzystających z kąpieliska czuwać będą ratownicy z poznańskiego oddziału Ratownictwa Wodnego Rzeczypospolitej. Przed sezonem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Obornikach wydała pozytywną ocenę w zakresie czystości wody.

Publikacja: 26-06-17 czytaj więcej

JPII RUN CROSS - podsumowanie

Dni Obornik stały się okazją do organizacji zawodów biegowych JPII RUN CROSS, stanowiących nową formułę Biegu Papieskiego. Zawody zorganizowane przez Obornickie Centrum Sportu zgromadziły na starcie blisko 350 zawodników. Przed startem biegu głównego odbyły się zawody dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Każdy uczestnik biegów szkolnych otrzymał pamiątkowy medal a najlepsi zostali nagrodzeni medalami odlewanymi, które otrzymywali uczestnicy biegu głównego.

Publikacja: 26-06-17 czytaj więcej

JPII RUN CROSS już za nami

W sobotnie przedpołudnie miłośnicy biegania wystartowali w JPII Run Cross, by uczcić pamięć papieża Jana Pawła II. Na starcie pojawiło się blisko 350 biegaczy, którzy musieli zmierzyć się z dwoma wymagającymi trasami crossowymi na dystansach 5 i 10km. Zwycięzcami głównego biegu na 10km zostali Joanna Pawlik wśród kobiet oraz Dariusz Szrama wśród mężczyzn. Natomiast na dystansie 5km zwyciężyli Adrianna Mściwujewska oraz Sebastian Nowicki.

Publikacja: 24-06-17 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN