Z ostatniej chwili:

Aktualności

Startujemy z zapisami na Letni Rajd Nordic Walking po Złotą Pyrę

Zapraszamy wszystkich miłośników maszerowania z kijami na kolejną edycję Letniego Rajdu NW po Złotą Pyrę, który odbędzie się 17 czerwca. Tak jak w roku ubiegłym startujemy przy głównym wejściu do Centrum Rekreacji Oborniki. Uczestnicy będą mieli do wyboru dwie trasy (6km i 10km). Nowo otwarte trasy w roku ubiegłym powstały z inicjatywy Burmistrza Obornik Tomasza Szramy. Każdy z uczestników po zakończeniu rajdu otrzyma pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny. Organizatorami Letniego Rajdu Nordic Walking jest Obornickie Centrum Sportu oraz Stowarzyszenie NW Włóczykije.

Publikacja: 15-05-17 czytaj więcej

Askon mistrzem Halowej Ligi Piłki Nożnej

W niedzielę 14 maja została rozegrana ostatnia kolejka Halowej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2016/2017. Już tydzień wcześniej poznaliśmy najważniejsze rozstrzygnięcie, bowiem mistrzem HLPN został Askon, który obronił tytuł sprzed roku. W tegorocznych rozgrywkach trwających od października do maja wzięło udział 12 zespołów.

Publikacja: 15-05-17 czytaj więcej

DT4YOU MTB Maraton Oborniki 2017 - podsumowanie

W sobotę 29 kwietnia obyła się IV edycja DT4YOU MTB Maraton Oborniki. Na starcie stanęło ponad 800 zawodników. Organizatorzy kolejny raz stanęli na wysokości zadania. Pełne atrakcji miasteczko zawodów, świetnie przygotowana trasa, cenne nagrody dla uczestników. Wszystko to mieli do swojej dyspozycji zarówno zawodnicy jak i liczna grupa kibiców.

Publikacja: 08-05-17 czytaj więcej

Powstały nowe korty tenisowe

W ubiegłym tygodniu na terenie Obornickiego Centrum Sportu dokonano odbioru dwóch nowych kortów tenisowych. Nowo powstałe korty ceglane znajdują się w miejscu dotychczasowych. W trakcie odbioru obecni byli Burmistrz Tomasz Szrama, Kierownik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Przemysław Mączyński, radny Krzysztof Piotrowski oraz Dyrektor Obornickiego Centrum Sportu Jacek Okpisz. Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 200 000,oo zł. Obecnie w Obornikach funkcjonują dwa kompleksy tenisowe, ten przy Objezierskiej już wkrótce zostanie oddany do użytkowania. Za kilka miesięcy obornicki stadion wzbogaci się o nowy kompleks lekkoatletyczny oraz nową płytę piłkarską wraz z systemem nawadniania. Dzięki tym inwestycjom w Obornikach pojawią się kolejne obiekty sportowe.

Publikacja: 04-05-17 czytaj więcej

Poznaliśmy zwycięzców IV edycji DT4YOU MTB Maraton Oboroniki

W tegorocznym DT4YOU MTB Maraton Oborniki kolejny raz zaliczyliśmy rekordową frekwencję. Na starcie pojawiło się 800 zawodników. Zawodnicy podkreślali, że trasa zawodów w tym roku była atrakcyjna ale i bardzo wymagająca. Do tego panująca w miasteczku wspaniała atmosfera. Te opinie chyba najlepiej oddają, że od strony organizacyjnej wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Publikacja: 29-04-17 czytaj więcej

Już jutro startuje DT4YOU MTB Maraton Oborniki

Na godzinę 9.45 organizatorzy zaplanowali start DT4 YOU MTB Maraton Oborniki JUNIOR. Zapisy dla dzieci 3-6 lat odbywać się będą w namiocie Gmina Oborniki. Zawody dla najmłodszych zorganizuje JUST A FIT wspólnie z OCS. Należy pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona. Każdy uczestnik zawodów otrzyma medal oraz pamiątkową koszulkę. Biuro zawodów dla głównego wyścigu tegorocznego maratonu czynne będzie w hali OCS przy ul. Obrzyckiej 88 (wjazd od ul. Miękusa) w piątek od godz. 17.00 do 19.00 oraz w sobotę od 7.00 do 9.30.

Publikacja: 28-04-17 czytaj więcej

Papieski Marsz Rajd Nordic Walking - podsumowanie

Szóste maszerowanie dla Jana Pawła II zorganizowane przez Obornickie Centrum Sportu oraz Stowarzyszenie NW Włóczykije zgromadziło ponad 140 zawodników z całej Wielkopolski. Zawody poprzedziło złożenie wiązanek kwiatów i zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II na obornickim Rynku. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal oraz zupę gulaszową przygotowaną przez firmę Marcus, nie mogło również zabraknąć papieskich kremówek dostarczonych przez Cukiernię Nawroccy.

Publikacja: 24-04-17 czytaj więcej

Wiosenny Turniej Szachowy.

23 Kwietnia odbył się Wiosenny Turniej Szachowy, kolejny w ramach Szachowego GPX Obornik. Zawody zorganizowane przez Obornickie Centrum Sportu po raz pierwszy wspierało Laboratorium Logiki Pani Anny Boch Malinowskiej oraz Pana Łukasza Malinowskiego. W zawodach wzięło udział 43 zawodników, których przywitał Dyrektor Obornickiego Centrum Sportu Pan Jacek Okpisz. Najlepsi w kategorii OPEN i JUNIOR otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Nagrody najlepszym wręczył V-ce Przewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Pan Henryk Brodniewicz, dotychczasowy inicjator zawodów organizowanych przez OCS. Tym razem sędzią głównym był Pan Maciej Cybulski.

Publikacja: 24-04-17 czytaj więcej

Kolejny Papieski Marsz Rajd NW za nami

Już po raz szósty miłośnicy nordic walking pomaszerowali w Obornikach dla Jana Pawła II. Na starcie Papieskiego Marszu Rajdu NW stanęło ponad 140 zawodników i jak zawsze stworzyli niesamowitą atmosferę podczas trwania imprezy. W kategorii OPEN marszu na dystansie 9km zwycięzcami zostali: Iwona Kuźniak oraz Roman Woroch. Natomiast w kategorii OPEN marszu na 5km: Lilianna Kasprzyk oraz Gracjan Zygmunt .

Publikacja: 22-04-17 czytaj więcej

DT4YOU MTB Maraton Oborniki coraz bliżej

Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się kolejna edycja DT4YOU MTB Maraton Oborniki. Podobnie jak w latach poprzednich zawody cieszą się dużym zainteresowaniem. Ustalony limit został osiągnięty już kilkanaście dni temu. Dodatkowe bonusy na liście również rozeszły się w tempie ekspresowym. W chwili obecnej organizatorzy nie mają możliwości przyjmowania kolejnych zgłoszeń. Wynika to między innymi z ustaleń poczynionych pomiędzy organizatorami oraz służbami zabezpieczającymi zawody. Informujemy, że w dniu zawodów nie będzie również możliwości zdobycia pakietu startowego.

Publikacja: 11-04-17 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN