Z ostatniej chwili:

Aktualności

Papieski Marsz Rajd Nordic Walking

W dniu dzisiejszym startujemy z zapisami do kolejnej imprezy organizowanej przez Obornickie Centrum Sportu. 23 kwietnia, g. 11.00 zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Papieskiego Marszu Rajdu NW. W roku ubiegłym zawody odbyły się na obornickich Łazienkach, nie inaczej będzie w tym roku. Uczestnicy będą mieli do wyboru rajd lub marsz, który będzie formą rywalizacji. Zawodnicy biorący udział w marszu będą rywalizowali na dystansie ok. 5 km i 9km z pomiarem czasu. Dla nich oprócz medalu i posiłku regeneracyjnego przygotowane będą również nagrody za zajęcie czołowych miejsc w poszczególnych kategoriach. Szczegóły dotyczące rywalizacji czasowej jak i rajdu znajdują się w załączonym regulaminie. Poniżej zamieszczamy formularz zapisów oraz listę startową. W dniu zawodów tradycyjnie już o g. 9.30 nastąpi złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II, na obornickim Rynku. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych a w szczególności delegacje klubów, stowarzyszeń.

Publikacja: 21-03-17 czytaj więcej

JPII Run Cross - ruszają zapisy

Nowa odmieniona edycja papieskiego biegania w Obornikach już w czerwcu. Od piątku 17 marca ruszają zapisy do JPII Run Cross. Papieski bieg odbędzie się 24 czerwca, podczas trwających Dni Obornik. Tym razem będziemy biegać dla Papieża Jana Pawła II po ścieżkach leśnych. Start i meta przewidziane są w rejonie ul. Gołąszyńskiej u brzegu Warty. Organizatorzy przygotują dwa dystanse, 5 i 10km. Oprócz medalu, każdy uczestnik zawodów otrzyma pamiątkową koszulkę przygotowaną przez Extreme Hobby. Do końca marca wpisowe wynosi zaledwie 30 zł, zachęcamy do zapisów, które prowadzić będziemy za pośrednictwem formularza poniżej oraz biegi.oborniki.pl .

Publikacja: 17-03-17 czytaj więcej

Bartosz Aleksandrowicz zwycięzcą II Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ponad trzystu zawodników stanęło na starcie tegorocznego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego. Zwycięzca zawodów Bartosz Aleksandrowicz pokonał dystans 27,5km w czasie 1:50:05. Kolejne miejsca zajęli Krzysztof Nowacki z Obornik i Andrzej Skrzypczak z Ocieszyna. Wśród pań najlepszą okazała się Dorota Lutomska z Obornik. W załączeniu przedstawiamy wyniki dzisiejszych zawodów.

Publikacja: 04-03-17 czytaj więcej

Jutro II Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego

W sobotni wieczór punktualnie o godzinie 19.00 już po raz drugi odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego. Start zawodów odbędzie się przy ul. Wybudowanie. Zawodnicy będą mieli do pokonania pętlę długości 2,5km. Zwycięzcą będzie zawodnik, który pokona największą ilość okrążeń w ciągu dwóch godzin. Zgodnie z regulaminem zawodów aby zostać sklasyfikowanym zawodnik musi pokonać minimum jedną pętlę.

Publikacja: 03-03-17 czytaj więcej

Osobowości Sportowe 2016

W minioną sobotę już po raz XXIII odbyła się gala Osobowości Sportowe. Wydarzenie zawsze jest okazją do wyróżnienia najlepszych sportowców Ziemi Obornickiej, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe. Głównymi organizatorami sobotniej gali, która odbyła się w budynku Zespołu Szkół przy ul. Obrzyckiej 88, był Urząd Miejski w Obornikach oraz Obornickie Centrum Sportu. Nagrody wspólnie wręczali zastępca burmistrza Piotr Woszczyk, poseł na sejm RP Krzysztof Paszyk, v-ce starosta obornicki Andrzej Okpisz, Lech Drożdżyński, dyrektor OCS Jacek Okpisz, Jerzy Kubiak.

Publikacja: 27-02-17 czytaj więcej

Mistrzostwa Powiatu w warcabach.

Uczniowie szkół podstawowych z Powiatu Obornickiego rywalizowali o miano najlepszego w popularnych warcabach. Turniej odbył się 18 lutego w SP nr 2 w Obornikach. Do zawodów zgłosiło się czterdziestu sześciu zawodników. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Wiktoria Kulupa SP3. Kolejne miejsca zajęły Laura Chrzanowska SP2 i Liliana Hancyk SP Maniewo. Rywalizację chłopców wygrał Igor Bukowski z JDS, miejsce drugie przypadło Grzegorzowi Czapli z SP4 Oborniki, miejsce trzecie zajął Jakub Dykcik SP2 Oborniki. Najlepsi 1 kwietnia wezmą udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Poznaniu. Powodzenia.

Publikacja: 24-02-17 czytaj więcej

Zarządzenie Dyrektora Obornickiego Centrum Sportu

W załączeniu przedstawiamy Zarządzenie Dyrektora Obornickiego Centrum Sportu dotyczącego wykazu nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem. Wykaz zostaje również wywieszony na okres 21 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Obornikach, Obornickiego Centrum Sportu oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.oborniki.pl.

Publikacja: 22-02-17 czytaj więcej

Walentynkowe Ice Party

Zapraszamy wszystkich chętnych a przede wszystkim zakochane pary na Walentynkowe Ice Party. Czekamy na Was w dniu święta św. Walentego od godziny 19.00, wówczas zabawiał wszystkich będzie DJ Paweł. Warto korzystać z lodowiska, gdyż prognozy na najbliższe dni przewidują wzrost temperatury oraz opady deszczu. Miejmy jednak nadzieję, że Walentynki na obornickim lodowisku będą jeszcze mroźne.

Publikacja: 13-02-17 czytaj więcej

Pierwszy turniej szachowy w ramach GPX 2017

W dniu 5 lutego odbył się Noworoczny Turniej Szachowy w ramach Szachowego Grand Prix Obornik. Tym razem zwycięzcą okazał się Mateusz Frąckowiak, który wyprzedził Wiolettę Zielińską i Adriana Kurz. Wśród najmłodszych najlepszym okazał się Paweł Filipiak. Specjalne wyróżnienie otrzymała Jagienka Okulanis, jako najmłodsza uczestniczka pierwszego w tym roku turnieju szachowego. Statuetki zwycięzcom wręczył dyrektor Obornickiego Centrum Sportu Jacek Okpisz. Już w kwietniu odbędą się kolejne zawody. Turnieje szachowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, głównie wśród dzieci i młodzieży a to z pewnością za przyczyną zajęć organizowanych w szkołach. Zachęcamy do udziału w turniejach wszystkich chętnych bez względu na wiek.

Publikacja: 07-02-17 czytaj więcej

Ferie

Największym powodzeniem w czasie trwających ferii cieszy się oczywiście lodowisko. Oprócz mieszkańców naszej gminy z lodowej atrakcji korzystają dzieci z sąsiednich miejscowości. Codziennie do Obornik przyjeżdżają uczestnicy obozów i półkolonii. Trwa również zacięta walka o miano najlepszej drużyny w halowym turnieju piłkarskim. Zachęcamy do udziału w turnieju szachowym, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. zapisać się można za pomocą formularza, który jest ukryty pod plakatem turnieju w zakładce najbliższe imprezy. Początek zawodów 9.30 w sali konferencyjnej Centrum Rekreacji Oborniki. Zapraszamy.

Publikacja: 02-02-17 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN