Z ostatniej chwili:

Aktualności

Memoriał Henryka Kramera i Stefana Hoefta

Wczoraj w hali przy ul. Obrzyckiej odbył się Memoriał Henryka Kramera i Stefana Hoefta w piłce ręcznej. Obaj byli wieloletnimi nauczycielami wychowania fizycznego oraz trenerami piłki ręcznej. W rozegranym turnieju wzięły udział cztery drużyny chłopców ze szkół podstawowych (SP2, SP3, SP4 i SP Rożnowo) oraz reprezentacja dziewcząt z Szkoły Podstawowej nr 2.

Publikacja: 15-06-16 czytaj więcej

Stadion i hala sportowa w Objezierzu im. Ryszarda Ciszaka

W piątek 10 czerwca odbyła się uroczystość nadania stadionowi oraz hali sportowej w Objezierzu im. Ryszarda Ciszaka. Były nauczyciel i społecznik swą ciężką i sumienną pracą zasłużył na szczególne uhonorowanie o czym przekonywał Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. Podczas uroczystości został rozegrany turniej piłki nożnej szkół podstawowych im. Ryszarda Ciszaka oraz odsłonięto tablice upamiętniającą wielkiego oborniczanina.

Publikacja: 14-06-16 czytaj więcej

Sukcesy obornickich karateków na Pucharze Polski oraz Mistrzostwach Młodzika

Ostatnie w tym sezonie starty zawodników Obornickiego Klubu Karate Shotokan trenowanych przez Wojciecha Blocha obfitowały w duże sukcesy.

Publikacja: 09-06-16 czytaj więcej

Miejsko Gminne Igrzyska Lekkoatletyczne Szkół Podstawowych

W piątek 3 czerwca na stadionie Obornickiego Centrum Sportu przy ul. Objezierskiej odbyły się Miejsko Gminne Igrzyska Lekkoatletyczne Szkół Podstawowych. W zawodach wzięły udział reprezentacje z ośmiu szkół. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz biegach (40m, 50m, 60m, 400m, 500m, 600m i sztafeta 8x50m). Nagrody najlepszym uczestnikom poszczególnych konkurencji wręczył Zastępca Burmistrza Piotr Woszczyk.

Publikacja: 03-06-16 czytaj więcej

XX memoriał Bernarda Kasperka oraz V Tadeusza Kasperka

W dzisiejszym dniu na boiskach Obornickiego Centrum Sportu przy ul. Objezierskiej odbył się XX memoriał Bernarda Kaspreka oraz V Tadeusza Kasperka nieżyjących byłych sportowców, trenerów, wychowawców i działaczy. W turnieju wzięły udział trzy drużyny z Obornik (SP2, SP3 i SP4) oraz drużyna reprezentująca szkoły wiejskie (Maniewo, Chrustowo, Objezierze, Rożnowo).

Publikacja: 30-05-16 czytaj więcej

Rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej OCS dobiegły końca

Mistrzem Halowej Ligi Piłki Nożnej OCS został Askon. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Automyjnia Błysk, a najniższy stopień podium przypadł Cottcie Polsterwerke. Natomiast królem strzelców został Dawid Golon.

Publikacja: 30-05-16 czytaj więcej

Udany start obornickich karateków

W sobotę 28 maja zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział aż w trzech imprezach sportowych, które odbyły się w Pleszewie.

Publikacja: 30-05-16 czytaj więcej

Letni Rajd Nordic Walking po Złotą Pyrę- ruszamy z zapisami

W ramach tegorocznych Dni Obornik odbędzie się Letni Rajd Nordic Walking po Złotą Pyrę. Wszystkich miłośników chodzenia z kijami zapraszamy w dniu 18 czerwca o godzinie 8.00. Biuro zawodów oraz rozpoczęcie rajdu odbędzie się przy głównym wejściu do Centrum Rekreacji Oborniki (pływalnia). Organizowany rajd to przede wszystkim otwarcie nowych tras Nordic Walking, które powstały z inicjatywy Burmistrza Obornik Tomasza Szramy. Znaczący udział w ich tworzeniu mieli członkowie Stowarzyszenia NW Włóczykije.

Publikacja: 25-05-16 czytaj więcej

Mistrzostwa Powiatu w Plażowej Piłce Siatkowej

W dniu dzisiejszym na Kąpielisku Miejskim w Obornikach rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Plażowej Piłce Siatkowej chłopców i dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Do turnieju swoje zespoły zgłosiły cztery szkoły: LO Oborniki. ZS Objezierze, LO Rogoźno, ZS Rogoźno.

Publikacja: 25-05-16 czytaj więcej

Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół w Karate WKF

W sobotę 14 maja zawodnicy Obornickiego Klubu Karate wzięli udział w Wojewódzkich Mistrzostwach Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Karate WKF. Impreza ta zorganizowana przy współudziale Wojewódzkiego Związku Karate WKF i Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA”, zgromadziła blisko 600 zawodników z przeszło 100 szkół. Zawody te były szczególne, gdyż po raz pierwszy młodzi karatecy reprezentowali na zawodach nie swoje kluby a szkoły.

Publikacja: 16-05-16 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN