Z ostatniej chwili:

Aktualności

Postępuj zgodnie z procedurami na obiektach OCS

Panująca pandemia wymusza na wszystkich użytkownikach obiektów sportowych Obornickiego Centrum Sportu zastosowanie się do procedur, które przedstawione są poniżej w załączeniu. Oprócz określonych wytycznych należy stosować się do poleceń obsługi obiektów a podczas spotkań ligowych do poleceń organizatorów zawodów. Pamiętajmy, że każde wejście i wyjście z obiektu sportowego wiąże się z obowiązkową dezynfekcją rąk. Ponadto kibice bezwzględnie zobowiązani są do zachowania dystansu na trybunach.

Publikacja: 01-09-20 czytaj więcej

Godziny otwarcia boisk w czasie wakacji.

W okresie wakacyjnym będzie można korzystać z boisk według poniższego harmonogramu Kompleks boisk ul. Ks. Szymańskiego: pn-nd 8.00-21.00 Orlik ul. Obrzycka: pn-pt 10.00-21.00 sb-nd 10.00-18.00 Stadion ul. Objezierska: pn-nd 8.00-22.00

Publikacja: 01-07-20 czytaj więcej

Rozpoczynamy sezonon kąpielowy.

Okres wakacyjny zawsze wiąże się z otwarciem kąpieliska, które wchodzi w skład Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego "Żwirki". Rozpoczęcie sezonu kąpielowego w tym roku planowane jest na dzień 27 czerwca, kąpielisko czynne będzie do 31 sierpnia. Cały kompleks czynny będzie w godzinach od 8.00 do 23.00, natomiast kąpielisko nadzorowane będzie przez ratowników wodnych w godzinach od 11.00 do 19.00. Kąpiel w tym roku nadzorować będzie grupa WOPR Wielkopolska. Oprócz kąpieli do dyspozycji odwiedzających Żwirki tradycyjnie będzie wypożyczalnia sprzętu wodnego, kajaków i rowerów wodnych. Czynny będzie punkt gastronomiczny, gdzie będzie można zakupić przekąski, lody. Do dyspozycji będą boiska plażowe oraz plac zabaw. Zgodnie z obowiązującymi przepisami woda w kąpielisku będzie poddawana systematycznemu badaniu przez laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Wyniki badań dostępne będą do wglądu u obsługi kompleksu. Wszelkie informacje dotyczące kompleksu i kąpieliska będą dostępne na tablicy ogłoszeń. Innych informacji udziela dyrekcja Obornickiego Centrum Sportu pod numerem telefonu 61 29 60 906.

Publikacja: 24-06-20 czytaj więcej

Przygotowania do otwarcia sezonu kąpielowego.

Kompleks Rekreacyjno-Sportowy "Żwirki" przy ul. Kowanowskiej od ponad roku decyzją Rady Miejskiej w Obornikach został podzielony na kilka stref, które przeznaczone są do gier i zabaw, wędkowania, pływania urządzeniami wodnymi oraz strefę najważniejszą w okresie letnim czyli kąpielisko. W tym roku sezon kąpielowy rozpoczyna się 27 czerwca i potrwa do 31 sierpnia. Nad naszym bezpieczeństwem czuwać będzie grupa ratowników WOPR Województwa Wielkopolskiego. Wcześniej Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Obornikach dokona badania wody. W okresie kąpielowym badania wody będą przeprowadzane jeszcze trzykrotnie.

Publikacja: 15-06-20 czytaj więcej

Nowe zasady korzystania z obiektów sportowych od 18 maja

Zgodnie z nowym Rozporządzeniem Rady Ministrów od dnia 18 maja obowiązują nowe zasady korzystania z obiektów sportowych. Zmiany dotyczą głównie ilości osób, które mogą przebywać jednocześnie na boisku. Od poniedziałku na orliku może jednocześnie przebywać 14 osób. Dotyczy to wszystkich boisk typu orlik, które administruje OCS. Nowe regulacje dopuszczają również korzystanie z hal sportowych. Szczegółowe informacje znajdują się w załączeniu poniżej. Należy pamiętać o niezmiennej zasadzie nakazu dezynfekcji rąk przed wejściem na boisko oraz po jego opuszczeniu. W tym celu należy zgłosić się do obsługi obiektu, która zapewni środki dezynfekujące. Szczegółowe informacje dotyczące korzystania z obiektów można uzyskać w biurze OCS pod numerem telefonu 61 29 60 906.

Publikacja: 18-05-20 czytaj więcej

Obiekty sportowe czynne od wtorku 5 maja.

W minioną sobotę ukazało się rozporządzenie które przedstawiło szczegółowe informacje dotyczące warunków korzystania z boisk sportowych. Poniedziałek stanowił przygotowanie się do otwarcia obiektów OCS, które będą do dyspozycji od wtorku 5 maja. Należy pamiętać, że każdorazowe wejście na obiekt wiąże się z obowiązkową dezynfekcją rąk. Środki dezynfekujące zabezpiecza administrator obiektu. Jednocześnie na jednym boisku może znajdować się maksymalnie 6 osób, w przypadku klubów oprócz zawodników może przebywać na boisku również trener. W załączeniu przedstawiamy godziny otwarcia poszczególnych obiektów oraz zasady korzystania z nich.

Publikacja: 04-05-20 czytaj więcej

Otwarcie boisk OCS od wtorku 5 maja

Od wtorku 5 maja według ściśle określonych zasad zostaną udostępnione boiska sportowe OCS. W pierwszej kolejności z boisk sportowych będą mogły skorzystać kluby sportowe według ustalonych harmonogramów w grupach (6 osób + trener) na boiskach, oraz (4 osób + trener) na korcie tenisowym . Dla osób niezrzeszonych w klubach sportowych zostanie przygotowana informacja o dostępności obiektów sportowych.

Publikacja: 03-05-20 czytaj więcej

Obiekty OCS czynne od 4 maja.

Zgodnie z informacją Prezesa Rady Ministrów od dnia 4 maja zostaną udostępnione obiekty sportowe. Mieszkańcy naszej gminy będą mogli korzystać z obiektów Obornickiego Centrum Sportu według ściśle określonych zasad. W chwili obecnej pojawiło się wiele pytań interpretacyjnych dotyczących warunków korzystania z obiektów sportowych. W momencie pojawienia się rozporządzenia, Obornickie Centrum Sportu niezwłocznie przedstawi warunki na jakich będzie można korzystać z obiektów.

Publikacja: 28-04-20 czytaj więcej

Informacja dotycząca zwrotu opłaty startowej

W związku z odwołaniem zawodów DT4YOU MTB Maraton Oborniki, Obornickie Centrum Sportu przedstawia informację dotyczącą zwrotu środków wpłacanych przez zawodników w związku z uczestnictwem w ww. zawodach.

Publikacja: 24-03-20 czytaj więcej

Obiekty OCS nadal nieczynne!

W związku z trwającą sytuacją dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa Sars-CoV-2 obiekty Obornickiego Centrum Sportu są nieczynne do odwołania. Dyrekcja OCS ponawia apel aby nie korzystać z obiektów i pozostać w domach. Korespondencję w miarę potrzeby należy kierować do biura OCS drogą elektroniczną lub pocztową a inne sprawy niecierpiące zwłoki w pierwszej kolejności konsultować telefonicznie 61 29 60 906, 668 013 531, ocs@oborniki.pl

Publikacja: 25-03-20 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN