Z ostatniej chwili:

Aktualności

Słaby występ Sparty w Swarzędzu.

Dotkliwej porażki doznali oborniczanie w 18 kolejce II ligi mężczyzn przegrywając 34 : 20 z Liderem Swarzędz . Sąsiedzi za miedzy wyprzedzili Spartę w tabeli.

Publikacja: 21-03-16 czytaj więcej

X Okręgowy Turniej Karate w Obornikach.

W sobotę 19 marca zawodnicy Obornickiego Klubu Karate mogli zaprezentować swoje umiejętności przed swoja publicznością na X Okręgowym Turnieju Karate Oborniki Cup.

Publikacja: 21-03-16 czytaj więcej

Zawiadomienie Burmistrza Obornik

W załączeniu przedstawiamy Zawiadomienie Burmistrza Obornik z dnia 11 marca 2016r. o wyłożeniu do publicznej wiadomości projektu uchwały Rady Miejskiej w Obornikach w sprawie wykazu kąpielisk na terenie Gminy Oborniki w 2016r.

Publikacja: 14-03-16 czytaj więcej

Piłkarze nożni na remis

Remisem 3-3 zakończyło się, pierwsze po przerwie zimowej, ligowe spotkanie piłkarzy Sparty z zajmującym trzecie miejsce w tabeli Lubuszaninem Trzcianka. Zaczęło się bardzo dobrze dla Oborniczan, bo już w 3\' gry obrońca gości tak niefortunnie główkował, że strzelił bramkę samobójczą. Spartanie kontrolowali w tym okresie sytuację na boisku i w 31\' podwyższyli wynik na 2:0. Indywidualną akcją popisał się Panowicz, ograł 3 zawodników gości i wyłożył piłkę nadbiegającemu Nowakowi, który wpakował z 2 metrów piłkę do bramki. Niestety moment dekoncentracji i już po dwóch minutach zrobiło się 2:1. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Publikacja: 14-03-16 czytaj więcej

Pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej.

Szczypiorniści Sparty podejmowali beniaminka II ligi Polonię Środa Wielkopolska. Zdecydowanym faworytem meczu byli gospodarze i po końcowej syrenie punkty zostały przy Obrzyckiej. Gra obu zespołów nie porywała licznie zgromadzonej widowni a na premierowe zwycięstwo w drugiej rundzie szczypiorniści kazali sporo czekać. Wynik 27 : 19 był sporą zasługą juniorów, którzy rozjaśnili obraz sobotniej gry.

Publikacja: 14-03-16 czytaj więcej

Kolejne sukcesy obornickich karateków

Po serii sukcesów seniorów tym razem w rywalizacji sportowej wzięli udział najmłodsi zawodnicy Obornickiego Klubu Karate, którzy w minioną sobotę wzięli udział w Regionalnym Turnieju Karate DYNAMIC CUP, który odbywał się w Mosinie. W zawodach brali udział zawodnicy z województwa Wielkopolskiego. Reprezentacja naszego miasta wywalczyła tam 13 miejsc medalowych.

Publikacja: 14-03-16 czytaj więcej

Brązowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate

W niedzielę 6 marca najstarsi zawodnicy Obornickiego Klubu Karate wzięli udział w najważniejszych zawodach sportowych karate w roku, czyli Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate WKF, które odbyły się we Wrocławiu. W mistrzostwach rywalizowało 163 zawodników z 39 klubów.

Publikacja: 09-03-16 czytaj więcej

Remis szczypiornistów w Legnicy.

Pierwszy punkt w drugiej rundzie zdobyli szczypiorniści Sparty. Podopieczni Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka po wyrównanym meczu podzielili się punktami z Euco 9 Legnica. Była to ważna konfrontacja ze względu na pozycję w tabeli obu zespołów. W dalszym ciągu dzieli je punkt na korzyść ekipy z Dolnego Śląska. Spartanie jednak mogą być zadowoleni bo wyjście z dołka porażek w końcu się udało.

Publikacja: 06-03-16 czytaj więcej

Papieski Marsz Rajd NW - ruszamy z zapisami

Tegoroczny Papieskie maszerowanie odbędzie się 17 kwietnia - niedziela. Startujemy o godzinie 10.00 z Obornickich Łazienek. To tam znajdować się będzie nasze miasteczko, gdzie nastąpi start, gdzie znajdować się będzie meta a także biuro zawodów. Tym razem oprócz tradycyjnego rajdu na dystansie ok. 5 km wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w rywalizacji mierzonej czasem na dwóch dystansach: ok. 5 i 9 km.

Publikacja: 03-03-16 czytaj więcej

1 Marca - Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dzisiejszy dzień to wspomnienie o Żołnierzach Wyklętych, których życiorysy reżim komunistyczny skrywał przez dziesiątki lat. Okazją do uczczenia ich pamięci był sobotni bieg zorganizowany przez Obornickie Centrum Sportu oraz Urząd Miejski w Obornikach. W zawodach uczestniczyło 241 zawodników. Zwycięzcami okazali się Violetta Maciołek i Bartosz Aleksandrowicz. Przed startem członkowie FC Oborniki oraz Agata Niedzielska wprowadzili wszystkich zgromadzonych w chwilę zadumy i wspomnienia o żołnierzach, którzy nawet po zakończeniu II Wojny Światowej zmuszeni byli do walki o niepodległość kraju.

Publikacja: 01-03-16 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN